Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Fel lehet ezt valaha dolgozni?

Fel lehet ezt valaha dolgozni?

Figyelt kérdés

Már nagyon rég nem élnek a nagyszüleim. 11 éves voltam, amikor a nagymamám, 13, amikor a nagypapám meghalt. Jelenleg 23 éves vagyok, de még mindig rájuk gondolok, ha meglátok róluk képet elkap a sírógörcs, eszméletlenül hiányoznak. Ráadásul az utóbbi időben nagyon sok dolgot tudtam meg róluk a nagynéném által, hogy milyen sokat nélkülöztek, hogy a nagyapám éjt nappallá téve dolgozott, hogy mindent meg tudjon adni a családjának, ráadásul engem is ők neveltek fel, ugyanis lelépett az anyám, amikor 2 éves voltam.


Egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy soha többé nem fogom őket látni.


2018. jan. 31. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Nekem 14 évesen a nagymamám, 15 évesen a keresztmamám halt meg, máig nem tudtam feldolgozni, rettenetesen hiányoznak. Kiskoromban mondhatni, a keresztmamám nevelt szinte, mivel anyukám sokat dolgozott.

Teljességgel megértelek, sajnos ezt nagyon nehéz feldolgozni, és teljesen nem is lehet soha.

24n

2018. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

fel lehet dolgozni,de semmiképpen sem egyedül. A gyász maga normális dolog,de ha nem mész tovább a gyász egyik lépcsőfokán ott már segítség kell.

Nekem is hiányoznak a nagyszüleim,de az élet így is megy tovább és az ember ezt kénytelen elfogadni.

2018. jan. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amikor az én imádott nagymamám meghalt, egy része az életemnek lezárult. A Mama igazi parasztasszony volt, ismerte a természetet és az embereket. Bölcs volt és rengeteget köszönhetek neki, akárcsak te.

Ő félkészített engem arra, hogy egyszer hosszú - hosszú ideig nem fogunk majd találkozni, de ő a maga egyszerű módján és tapasztalatai alapján hitt abban, hogy a lélek csak tovább megy, ha a test meghal.

Nem tudta megmondani, mi történik akkor, de rendíthetetlenül hitte, hogy egyszer majd találkozunk még...

Mindig azt kérte, ha már nem lesz itt, éljek úgy, hogy ő büszke lehessen rám, és ha újra találkozunk, tudjak neki sokat meséni...

Évekig álmodtam vele, ha gondom volt, s ez akkoriban valahogy mindig megnyugtatott.


A nagyszüleidet sajnos már nem hozza vissza a bánkódás. Gondolj inkább arra, hogy valóban mindent megtettek érted, és ha szeretted őket, akkor tegyél meg mindent, hogy a szeretetük és a sok önzetlen lemondásuk ne vesszen kárba!

Azt nem tudhatjuk, mi vár ránk egy hosszú élet után, de ha szép és tartalmas életet élsz, azzal méltó emléket állítasz nekik.


Erőt és kitartást kívánok neked a következő évekhez!

2018. jan. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!