Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy dolgozzam fel azt, ahogy...

Hogy dolgozzam fel azt, ahogy a nagymamámat láttam?

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelőtt írtam ki egy kérdést vele kapcsolatban, tegnap pedig elaludt örökre szegény.

Elmentem látogatni és azt hittem, tudok még vele beszélni, de nem tudtam.

Sápadtan összerogyva feküdt az ágyban mozdulatlanul. Akkor mégcsak az ajtóban álltam és láttam, hogy alszik. Alig lehetett felismerni. Csont és bőr volt. Be volt esve az arca. Szószerint… azt hittem beszélek vele, megmutatom neki, hogy mit hoztam. Bíztam benne, hogy felismer.

Felébredt nehezen, kinyitotta a szemét és meredt a semmibe üveges tekintettel. Nem fókuszált semmire sem, nem nézett rám sem. Néha pislogott. Kinyitotta a száját egyszer-kétszer, mintha beszélni akart volna, de nem tudott.

Kiszállt belőle az élet. Gyakorlatilag már akkor sem élt.

Nem tudom kiverni a fejemből.

Mamám, aki a példaképem volt. Egy erős asszony, aki nagyon sok rossz dolgon ment már keresztül. Átöleltem, olyan pici volt alapból is és vékony, törékeny. Lassan lépkedett, de most már nem fog.

Csak ez a kép van a fejemben, ahogy fekszik ott egyedül. Rá kétnapra elhunyt…

Nem akarok így visszagondolni rá, mit tegyek?



febr. 21. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy ment nagybátyámmal hasonló, hogy gondolatban az emlékeim alapján húztam egy határt, amiben még ő önmaga volt, és amikor már hanyatló haldokló szívbeteg volt azt már egy másik, a világtól búcsúzó énjének tekintettem.


Az egyik az egy életerős Öcsi volt a szívemben, a másik pedig már Öcsi bácsi. Annyira kis törékeny, magatehetetlen volt, mint egy öreg kis teszetosza bácsika.

febr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon sok évnek kellett eltelnie, hogy szelídüljön az utolsó emlékem róla.

Szeretem nézegetni a fiatalkori, vidám, életerős fényképeit és azokba kapaszkodom.

febr. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. Gondolj a szép időkre. Gondolom azért tartalmas, hosszú élete volt. A vég elkerülhetetlen, mind így fogjuk befejezni, de legalább neki voltál te, aki imádtad és utolsó napjai egyikén ránéztél. Sokan egyedül halnak meg, hetekig feléjük se néznek.
febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem. Gondolj arra, hogy voltaképpen el tudtál búcsúzni tőle, vagyis ő tőled. Ez igazából egy nagy ajándék. Az első közeli szeretett halottunk elmúlását átélni a legnehezebb, de idővel majd a szép és jó dolgok is előjönnek. A gyász, a szomorúság nem kihagyható, és nem is kell erőltetni a lerövidítését. A saját utunk miatt is szükség van rá.

Vigasztalódást kívánok!

febr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
77 éves lett volna júliusban. :(
febr. 22. 21:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Emlékezz a jó dolgokra, és hogy volt lehetőséged "Majdnem" a legvégig vele lenni. Másik oldalról, pedig vígasztaljon, hogy nem hónapokig, évekig kellett ilyen állapotban találkozni, "beszélgetni" vele, amikor már igazából rég nem az az ember, akit ismertél.
febr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!