Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kiállhatatlan a nagyanyám, én...

Kiállhatatlan a nagyanyám, én pedig nem tudom megjátszani magam…?

Figyelt kérdés
Anyukám szülei folyamatosan kivételeznek Anyukám testvérével, míg Anyukámat sokszor semmibe nézik, nem adnak a véleményére, kirekesztik a családból (vele együtt pedig engem is). Az évek során nagyanyám többször sértett meg engem is, de gyerekként sem sikerült szoros köteléket kialakítaniuk velem. Minden látogatás után legalább két napig az a téma itthon, hogy nagyanyám kinek és mit szólt be, kit hogy sértett meg. Engem nem zavar, ha nem szeret, mert őszintén szólva én sem repesek érte, de Anyukámon látom, hogy nagyon bántja, hogy ilyen az anyja. Hogy tudnék neki segíteni ebben? Már boztosítottam róla, hogy mindig számíthat rám, de látom rajta, hogy így is bántja az egész, hogy nem mondja…

márc. 1. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A francnak mentek helybe a pofonért? Ne menjetek mérgező szülőt látogatni. NEM KÖTELEZŐ bunkó embereket elviselni csak azért, mert rokon.
márc. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez sajnos nem opció. Anyukám ragaszkodik hozzá, hogy látogassuk, ráadásul idős már (81), ezért minden héten több adag kaját is viszünk neki. Nem azt mondom, hogy 30 másodpercenként csókoljon kezet ezért hálája jeléül, de ez a viselkedés, amit tanúsít szerintem minősíthetetlen.
márc. 1. 23:26
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Anyud nem meri megvédeni magát azzal, hogy feléjük sem néz többet, de legalább teljesen belevon téged is a boldogtalanságba. Ő nem mer kiállni magáért és ezt már neked is megtanította. Te sem mered azt mondani neki, hogy akkor legalább az otthoni hangulatot ne rontsa el ezzel, de te is megértésnek, támogatásnak gondolod az önvédelmi képességed hiányát.
márc. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Oké, anyád menjen - az ő baja. TE miért mész???
márc. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

De igazából nem tudlak sajnálni, sem a hozzátok hasonló, a sok bunkó rokonnak bólogató embert.


Létezik egy szó: NEM - és ennyi. Sok fejfájást lehetne megspórolni vele.

Persze ehelyett megy a hiszti, hogy "de menni kell", "nem opció" és társai.


Dehogyis kell menni ahhoz, aki paraszt.

márc. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Őszintén meglep, hogy ennyire érzéketlenek vagytok. Mindegy, hanyagoljátok inkább a kérdést!
márc. 2. 11:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Megint egy kérdező aki a jóemberséget keveri a gyávasággal. Ne kelljen változtatni, de történjen változás... Tényleg hanyagoljuk inkább a kérdést.
márc. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mikor ugyanezt csinàlta velünk az anyai nagymamàm, akkor amíg otthon laktam, sokàig tűrtem, aztàn ahogy elkezdtem kiàllni anyuért, màr engem vett célpontba. Igazàból mindenkit ócsàrolt,nem csak minket, de az egész csalàd gyàva volt és haszonleső mindig is, én meg feketebàràny, sosem hasonlítottam senkire anyu csalàdjàból. Aztàn én egyszer megelégeltem, és felàlltam az asztaltól, elmondtam, amit gondolok, és otthagytam a fenébe. Azóta se beszéltem vele, persze ő nem érti, mi a baj, meg a többi talpnyalója se akarja érteni, de ez engem egyàltalàn nem érdekel. Hàla isten vagyok olyan talpraesett, hogy egyedül is megoldottam az életem, nem kellett ràjuk fanyalodni, igaz, soha nem is segítettek volna semmiben. Így végképp nincs semmi, ami miatt tartani kellene a kapcsolatot, és hagyni, hogy naponta mérgezzenek.


Higyj nekem, az embernek van éppen elég problémàja, minden téren, nem kell, hogy még egy mérgező ember folyton a víz alà húzza a fejed. A többi vàlaszoló lehet, hogy nem a legkedvesebb stílusban, de igazat mondanak, csak jót akarunk nektek, neked. Ne akarj megmenteni mindenkit, mert veled senki nem fog törődni. Mi màr idősebbek vagyunk, tapasztalatból beszélünk. Sajnos sokàig azt hittem én is, hogy a szép csalàd képe igazi is lehet, de csak a fejemben létezett. Viszont magamnak még mteremthetem a sajátomat, ahogy te is! :)

márc. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os, miért vagyunk érzéketlenek? Mert veletek ellentétben felmérjük, milyen mérgező szr a családod és merészeljük javasolni, ne menjetek???


Ti mentek. Oké, ez a saját döntésetek, de akkor miért írsz ki kérdést?


Ventillálni? Vagy minek? Mert változtatni nem akarsz...

márc. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!