Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kiállhatatlanok a nagyszüleim,...

Kiállhatatlanok a nagyszüleim, hogy tudnám megtartani a távolságot?

Figyelt kérdés
Az apai nagyszüleimről van szó. Két lányuk van +apukám. Az idősebb lányuk kiköltözött németbe a családjával, a fiatalabb most épp a nyakukon él a kisgyerekével és a férjével, de nemsokára az ország másik végébe költöznek. Tehát most relatíve keveset találkozom velük, mert nagynéném és az unokatesóm leköti őket annyira, hogy nem érdeklődnek utánunk. De amint elköltöznek, a nyakunkra fognak járni és ki nem állhatom őket. Iszonyatosan beszűkültek, rasszisták, kritizálnak mindent és mindenkit, az érzelmi intelligenciájuk 0. A szüleim még egy másik generáció ők nem akarnak tiszteletlenek lenni velük, de miután elmentek anyám olyan ideges órákon át balhézik, hogy miért kell elviselni őket. Tehát mit lehetne tenni ami nekem és a szüleimnek is jó? Úgy kéne elintézni, hogy hosszútávon békén hagyjanak minket, de ne kelljen anyáéknak tiszteletlennek lenniük. Én megmondanám nekik a magamét, de akkor velem üvöltöznének a szülők, hogy hogyan viselkedem. Mit tennétek?

2016. ápr. 19. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
mond ezt egyenesen a szemükbe, legfeljebb többet az életben nem mennek hozzátok.
2016. ápr. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Nekem rasszizmus ellen megvannak a magam kis történetei. :) Ők is lehetnek tiszteletlenek a szüleiddel. Hidegvérrel anekdóta szerűen elmondhatod nekik, hogy ez, meg ez rosszul eset édesanyádnek és ez téged elszomorít, amikor hülyeséget mond valamelyik. :( ;)

Az embert nem a színe és a vallása határozza meg, hanem saját maga és a csordaszellem.

27f fehér nem vallásgyakorló keresztény

2016. ápr. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
38%

Szerinted kiálhatatlanok nagyszüleid.

Biztos nem azért ilyenek, mert kiálhatatlanok akarnak lenni.

Ha az ő szemszögükből nézem, kiálhatatlan az unokájuk, amert meghatározni akarja, milyenek legyenek idős korukban.

.

Tudod, az emberi kapcsolatok minősége nézőpont kérdése.

Mindenki rossz, aki engem rossznak tart...

2016. ápr. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!