Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit szólnál hozzá, ha az...

Mit szólnál hozzá, ha az örökséged nem te kapnád?

Figyelt kérdés

Egy előző kérdés kapcsán jutott eszembe a saját helyzetem.


Nagymamám elég idős már. Egy városban élünk. Ő is meg anyukám is.

Van neki egy másik lánya aki messzebb él, viszont az elmúlt 15 évben gyakorlatilag alig kereste a mamát ha igen akkor is veszekedni vagy fenyegetőzéssel pénzt kérni.

Mamám pár éve úgy döntött hogy a házat át íratja anyukám és az én nevemre ő pedig a haszonélvező míg él.

Ezt a másik lánya nem is tudja.

Igazából az előző kérdés kapcsán kicsit megrendültem, hogy mi lesz ha megtudja majd. Mennyire fog ki akadni...


ápr. 12. 20:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Engem nem érdekelne. Ha anyám igy dontene, akkor igy dontene, tiszteletben tartanám.

De amugy indithat pert a köteles részért

ápr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Na akkor ezt ügyesen megoldottátok, már csak abban reménykedj, hogy a mama nem hal meg az ajándékozástól számított 10 éven belül. Mert akkor a tesónak kötelesrész jár ha perel. Ha letelik a 10 év, valószínűleg hagyatéki sem lesz, hisz nem lesz mit örökölni. Ezt még a temetésen el tudjátok sumákolni, utána meg úgysem találkoztok.
ápr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Szóval nincs örökség.
ápr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát igazából van. De a házról van kifejezetten szó.
ápr. 12. 21:08
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

10 évnek el kell telnie, és akkor nem jár neki a kötelesrész. Már a hagyatéki összeíráson kiderül az örökhagyónak nem volt tulajdonában az ingatlan.


Testvérnek 10 éven belül jár a köteles rész. Nem kell perelni, automatikusan jár.

Nekem sem kellett perelnem, alapból járt a kötelesrész, mert 3 év telt el az ajándékozás óta.

ápr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem biztos, hogy ajándékozás volt. Nálunk családban rendes adásvételivel eladta a nagymama az unokànak. Nyilván pénz nem cserélt gazdát. És akkor már nincs követelőzés. Nem írta a kérdező, hogy ajándékozással kapta, hanem átíratta.
ápr. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

A fentiek helyesen közelítettek meg a dolgot.

Először is tudni kellene milyen dokumentum van arról, hogy az anyukád tulajdonába került a ház.

ápr. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Sima adásvételi szerződéssel nincs kötelesresz. Életében azt csinál a saját ingatlanaval amit akar.
ápr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Kiindulva abból, amilyen a másik lánya; megprôbálna valami kiskaput keresni, de ha nagyid már rátok iratta, akkor nem igazán tehet semmit azonkívũl, hogy pampog.
ápr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%
Mamád papíron adja el nektek, így nem köthet bele semmibe anyud másik tesòja, ajándékozásnál jár a köteles rész annak is aki papíron nem örökölt.
ápr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!