Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tehetnék, hogy túléljem...

Mit tehetnék, hogy túléljem az örökségen való osztozkodást? Lehet ezzel valamit csinálni, hogy ne legyen undorító?

Figyelt kérdés

A mamám sajnos ma elaludt. Idős volt már, végelgyengülésben ment el szegény, és számítottunk rá, hogy ez lesz. Az utolsó napokban szerencsére el tudtam tőle köszönni, beszélgettünk sokat. Apukám anyukája volt, és velünk élt, mi gondoskodtunk róla. Apukámnak van egy testvére is, aki nem normális, és már tavaly óta azt várta, hogy mikor fog a mama meghalni. Tavaly a mamának meg kellett mutatni neki, hogy hol van eldugva a kis pénze, meg le kellett számolnia az ékszereit is. Egyébként nem is foglalkoztak vele. Mikor apukámék nyaralni mentek, akkor sem néztek rá soha. Sosem vásároltak be neki, vagy vitték orvoshoz. Sosem segítettek a takarításban sem. Amikor jó pár éve a nagypapám meghalt, akkor a nagynéném hamarabb ért oda, mint apukám, mire a szüleim odaértek, az egész házat felforgatták, mindent elvittek. Apuék ezt rájuk hagyták, és minket kihagytak belőle. Én még akkor elég kicsi voltam.


Na most, az van, hogy én ezt az egészet nem akarom megint. Nagyon csúnyán viselkednek már régóta, csak azért néztek rá a mamámra, hogy mikor megy már el... Apuék ezeket a dolgokat megint csak rájuk hagynák, anyám szerint: Legyen ennyi boldogságuk. Minden tekintetben elég konfliktuskeről emberek. De ha én összefutok velük, biztosan nagyon csúnya vége lesz. Mert én nem szeretném, ha mindent felforgatnának otthon. Elég határozott ember vagyok, és amúgy is, sok szempontból haragszom a nagynénémékre. Ilyenkor szerintetek mit lehet tenni, hogy ezt túléljem? Általában marha egyenes ember vagyok, és ha rajtam múlik, biztos elküldöm őket a francba, de nem szeretnék magamra venni egy családi perpatvart. Viszont azt sem szeretném, hogy az legyen, ami a papával is volt.


2023. jún. 24. 12:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Zárkózz be a szobádba. Sajnos, ha a mamád gyerekei élnek, és nincs végrendelet, akkor az unokának nem sok beleszólása van a hagyatékba...
2023. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Ez nem a te dolgod. Ha apádnak megfelel a viselkedésük, tudjanak rá.
2023. jún. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyanyád nálatok lakott, a ti házatokban, és tulajdonrésze nem volt benne, akkor nagynénédék nem jöhetnek be hozzátok csak úgy a házba, házkutatást tartani. Nyugodt szívvel a rendőrséget is kilehet hívni, kifogják őket paterolni a házból. Készpénzben tartott összeget, ékszert, ha csak nem hagyott a mama végrendeletet, soha a büdös életbe nem fogják tudni rátok bizonyítani, hogy megtartottátok a halála után. Jórészt, csak az ingatlanvagyonnak, földeknek, értékpapíroknak, és a bankszámláknak vannak olyan nyomai, amit muszáj közjegyző elé vinni és egyenlő arányban osztozni rajta, szintén kivétel, ha a mama hagyott végrendeletet, és kizárja a nagynénédéket. De ezellen ők fellebezhetnek.
2023. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
20%
Verd meg mind a 2 majmot.
2023. jún. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%

Elöször is itt TE NEM VAGY örökös, neked semmi közöd hozzá.

Másrészt meg ezek szerint te akarsz veszekedést kezdeni: "De ha én összefutok velük, biztosan nagyon csúnya vége lesz."

Maradj ki belöle, nem a te ügyed. MEg elég szégyellnivaló, hogy még jóformán meg sem halt a mamád, de te már az örökségen öpörögsz.

2023. jún. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha veletek élt, a ti ingatlanotokban, be sem kell engednetek senkit
2023. jún. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Utolsó: Az a helyzet, hogy szövegértésed az nem sok van. Én azt nem akarom, hogy odajöjjenek, és feltúrják a házunkat. Mivel, mint ahogy ezt leírtam, leutóbb is ez történt. Annyira nem fogalmaztam bonyolultan. A mamámnak volt kb 100 ezer forintja aztán viszonlátás, köszönöm megvagyok nélküle, erre nincs szükségem szerencsére, és a családomnak sincs. És nagyon jól tudom, hogy ez nem is az én részem lenne. Itt most pl arról van szó, hogy anyámékra kb már rá is törték az ajtót, és várják, hogy mit vihetnek el. De igen, nyilván én vagyok az aki az örökségre vár :D
2023. jún. 24. 14:35
 8/22 A kérdező kommentje:
És annyiban igenis van közöm hozzá, hogy az az én házam is. Az, hogy ki jön be oda, és mit csinál, az rám is tartozik.
2023. jún. 24. 14:36
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
Vasrúddal, ütővel állsz az ajtóban, csúnyán nézel. Ha bejönnek hívod a rendőröket. Többen legyetek, mint ők.
2023. jún. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
16%
Nem értem, neked ehhez mi közöd van.
2023. jún. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!