Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ilyen esetben mit tehetünk?...

Ilyen esetben mit tehetünk? Ráemelte a kezét a kisbabámra. Demenciás nagymama

Figyelt kérdés

Ma látogattuk meg a férjemmel anyukámat és nagymamámat vidéken.

Azt tudni kell hogy 2016 óta demenciás, kezelhetetlen a személyisége mindenbe bele szól. De idáig még sosem fajult el a dolog. Anyukámnak már el lett mondva hogy intézze el neki az öregek otthonát, de ő a szavaival élve nem fogja rákényszeriteni az anyjára hogy írja alá a papírt ami ehez szükséges, mert elvileg kényszerből nem mehet, csak önszántából. A gyámja anyukám nővére, vele is hiába beszéltem nem segít anyukámnak. Ki se veszi a részét az ápolásából. Mindent anyukám intéz, a gyógyszereit, ő öltözteti, már főzni se főz magára, sokszor nincs tudatánál, kever minket. Rossz látni hogy anyukám majd bele roppan. De mivel nem ő a gyámja semmit sem tehet. Keresztanyukám meg heti egyszer ha rájuk néz. Ő márpedig nem fogja öregek otthonába adni, aha csak az a baj hogy nem ő küszködik vele. A mai napon megtörtént amire senki se számított. 1 percre hagytuk az utazó ágyába a kicsit míg anyukám nak segítettünk ki vinni az ételeket a nappaliba. Mama fogta magát ki ment a nappaliba a szobájából és a szemünk láttára ütött ököllel a kis fejére. Mikor számonkértük akkor az volt a magyarázata hogy nem fejezte be a sírást. Holott nem is sírt, csak feküdt. Azonnal fogtuk és a férjemmel haza mentünk.


ápr. 28. 17:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 A kérdező kommentje:
Csak a gondnok(keresztanyukám) öszintén leszarja a dolgokat.
ápr. 28. 18:33
 12/76 anonim ***** válasza:
85%
Anyukád miért lakik a nagymamával, kinek a lakása?
ápr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
97%

Az is számít, hogy cselekvőképességet kizáró, vagy csak korlátozó gondnokság alatt van-e. Lehet, hogy anyukád az ápolás fejében lakik ott.

Egy demens személy mellett, nem lett vona szabad a babát egy percre sem felügyelet nélkül hagyni.

ápr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
98%

9 vagyok.

Anyukád, amennyiben szeretné otthonba adni az anyukáját, akkor írjon szépen egy ajánlott levelet a gondnoknak (az hogy a testvére az, az lényegtelen) írja le, hogy nem tudja a továbbiakban ellátni az édesanyja ápolását, mert az meghaladja minden szempontból a kapacitasát és félő, hogy az állapota romlása miatt önmagaban vagy másban is kárt tesz. A kérdésben leírt esetet is le lehet írni példának! Kérjen írásos választ pl 7 napon belül. A levél azért kell, hogy legyen nyoma a dolognak. Amennyiben nem kap választ vagy elutasító választ kap, be kell szépen menni a gyámhivatalba és ott helyben is meg lehet adni a panaszt, de akár egy levelet is írhat, amit ott átad! Más szerszámával könnyű a csalánt verni! Nem lesz olyan gyamhivatali alkalmazott, aki ilyen esetben ellenezné az otthont, sőt! Mikor én lettem a nagymamám gondnoka, akkor az ügyintéző azt is elmondta, hogy honnan tudom letölteni az emelt ellátást nyújtó otthonok listáját... Mi is otthon ápoltuk, amíg lehetett, de mikor már pelenkázásnál engem is bottal ütött és véresre karmolt, akkor nem volt mese, otthont kellett keresnünk.

ápr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
65%
Nem mentek ilyen helyre, ennyi. Kezet emel egy babára és ezek után ilyet kérdezel ami magától értetendő lenne?
ápr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
85%

Le leszek pontozva, de attól még megírom.

Szerintem a Ti hibátok az eset. Ha demens ember van a közelben, akkor NEM hagyunk egyedül nem hogy babát, de kicsi gyereket sem. A demens emberek nagyon kiszámíthatatlanok tudnak lenni, ők maguk is kiakadhatnak, de a gyerek is megijedhet, ha hirtelen ott terem előtte és vele kezd el kiabálni/veszekedni/bántalmazni a demens mama/papa.


Az én nagymamám is demens volt, szintén anyukám gondozta őt, mert ellátni már képtelen volt magát, szóval pontosan tudom, hogy ez mivel jár. De eszembe se jutott emiatt anyukámat "büntetni" és nem menni hozzá. Ugyanúgy mentem, csak alkalmazkodtam a helyzethez.

ápr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
92%

Amit tenni tudnátok, azt úgysem fogja meglépni anyád.


Ahogy valaki írta, holnap hívja fel a nagynénédet, hogy ő nem a gondoka, és nem tudja tovább vállalni a nagynama napi gondozását, oldja meg a gondnok. Aztán lépjen le hozzátok egy hétre és jelezze a tesójának, hogy menjen intézni a mamát és mától mindennap amúgy.


Ennyi.

ápr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 A kérdező kommentje:
Már bepróbálkoztunk ezzel, de semmi. Még anya lett megfenyegetve hogy akkor majd fel lesz jelentve gondatlanság miatt.
ápr. 28. 20:02
 19/76 anonim válasza:
97%
De értsd már meg, hogy anyádat nem tudják feljelenteni, mert nem ő a gondnok!
ápr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
27%
Eleve nem szabadott volna ilyen helyre vinni kisbabát...
ápr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!