Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ilyen esetben mit tehetünk?...

Ilyen esetben mit tehetünk? Ráemelte a kezét a kisbabámra. Demenciás nagymama

Figyelt kérdés

Ma látogattuk meg a férjemmel anyukámat és nagymamámat vidéken.

Azt tudni kell hogy 2016 óta demenciás, kezelhetetlen a személyisége mindenbe bele szól. De idáig még sosem fajult el a dolog. Anyukámnak már el lett mondva hogy intézze el neki az öregek otthonát, de ő a szavaival élve nem fogja rákényszeriteni az anyjára hogy írja alá a papírt ami ehez szükséges, mert elvileg kényszerből nem mehet, csak önszántából. A gyámja anyukám nővére, vele is hiába beszéltem nem segít anyukámnak. Ki se veszi a részét az ápolásából. Mindent anyukám intéz, a gyógyszereit, ő öltözteti, már főzni se főz magára, sokszor nincs tudatánál, kever minket. Rossz látni hogy anyukám majd bele roppan. De mivel nem ő a gyámja semmit sem tehet. Keresztanyukám meg heti egyszer ha rájuk néz. Ő márpedig nem fogja öregek otthonába adni, aha csak az a baj hogy nem ő küszködik vele. A mai napon megtörtént amire senki se számított. 1 percre hagytuk az utazó ágyába a kicsit míg anyukám nak segítettünk ki vinni az ételeket a nappaliba. Mama fogta magát ki ment a nappaliba a szobájából és a szemünk láttára ütött ököllel a kis fejére. Mikor számonkértük akkor az volt a magyarázata hogy nem fejezte be a sírást. Holott nem is sírt, csak feküdt. Azonnal fogtuk és a férjemmel haza mentünk.


ápr. 28. 17:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
95%
Fenyegetőzni lehet, de megijedni nem muszáj. Menjen be anyud a gyámhatóságra, vagy ahová ez a gondnokság tartozik, és ott majd tisztázzák, hogy kinek mi a kötelessége. Mert, ha anyud vállalta valamiért a gondozást, akkor az az ő dolga. A gondnoknak nem kell személyesen ápolni, csak gondoskodni valakiről, aki ezt megteszi.
ápr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
71%
Bevallom, en egy percre sem hagytam volna egyedul, ahogy egy nembant rotweilerrel sem.
ápr. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
46%

23#

Gondolom te nevezted "vénasszony"-nak is az idős demens beteget, úgy mint ahogy most sem fogtad vissza magad.

Csak figyelmeztetlek: ha nem halsz meg idejében, te is leszel vén szatyor, akár demens vénasszony is lehetsz /vagy vénember/.

A tiszteletről nem kellene megfeledkezned!

ápr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
74%

"Nem tudom már mit tegyünk."

. Mondjuk ne vidd oda, ne hagyd egyedül egy beszámíthatlan emberrel...

ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
100%

Nagynénéd kicsit hülyének nézi anyukádat meg téged, és hàt lehet, hogy nem véletlenül, mert látszólag mindent elhisztek neki, amit mond. Ha van gondnok, nem kell a gondnokolt alàírása az intézménybe helyezéshez. Anyukád ha nem vállalta az ápolást, csak nála maradt a nagymama, akkor nem kötelezhető az ápolásra, jelezheti a gyámhivatalnál, hogy nem tudja az ápolast vállalni, intézkedjen a gondnok erről.


Ha anyukad ápolási szerződést kötött, vagy mondjuk ő örökli a házat, vagy ő lakik a nagymamánál, az árnyalja a képet.


Értem, hogy a nagynénéd sz-rik rá, amit mondtok, mert neki ez a helyzet kényelmes. Ezért nektek kell aktívan tenni valamit.

ápr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
39%

Egy ököllel csapás egy kisgyerek fejére akár halálos következményekkel is járhat!

Gyilkossági kísérlet, normalis esetben annak számít!

Nem volt a gyerek az ütés utan rosszul, nem hányt? Mert akkor agyrázkódása lehet.

2 órán belül jelentkezik az ütes utan.

A rossz emberek nehezen halnak meg.

En dolgoztam demensekkel, es olyanok mint egy holttest, amibe beleköltözött az ördög es az működteti.

Szerintem a betegseg miatt nincs önkontrollja es kijön az igazi természete!

Erdekes , csak nagyon keves volt közülük kedves, legtöbbjük, ha csak 1 kisujját is mozdíthatta, azt is rosszra fordította, valami rosszat tett, megütötte a szemelyzetet, vagy megkarmolta ha fürdetni akarták, stb, erdekes, jót nem tett véletlenül sem, csakúgy mint a fogyatekos gyerekek, azok sem tudjak ellatni magukat, de ütni rúgni tudnak, vagy leverni a tanyert teli kajaval, de enni önállóan már nem tud!

ápr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
60%

egyszerű, közlöd anyáddal, hogy vagy sarkára áll, és beteszi a mamát az otthonba, vagy nem lát többé titeket, amíg a mama életben van. néha muszáj keménynek lenni, anyád érdeke is, most még csak verekszik, aztán megnyitja a gázt vagy beledobja a hosszabbítót a kádba... ha ti bekeményítetek, lehet megérzi végre, hogy itt már em segít a jópofázás meg a szőnyeg alá söprés.

27es kicsit durván fogalmaz, de muszáj ezt belátni, az egykori, szeretett ember már elment, eltávozott, csak ez a k.csög betegség még felhasználja a testét. búcsúztattunk demens rokont, pokoli érzés úgy gyászolni, hogy a szeretted teste még működik, de néha így alakul.

gyereket meg figyeljétek, bár agyrém, hogy nem azonnal az ügyeletre vittétek.

ápr. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
100%

A 27 válasza egyszerűen a legtökéletesebben írta le a demens emberek viselkedését

Nyilván nem kell oda menni stb amit a nagy többség írt is viszont a kérdező arra gondol hogy maga a felügyeletét hogyan kellene megoldani (otthon) szerintem itt először is azt kellene tudni hogy anyukája miért a mamával lakik és miért ő ápolja a keresztanya (aki a gondnok) helyett

Nekem az is eszembe jutott hogy a keresztanya csak ápolásisegélyt kap és azt nem akarja feldani ebben az esetben pláne nem jelenthet fel senkit

ápr. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 A kérdező kommentje:

Anno mamám 2 házat örökölt, az egyikbe keresztanyám költözött a családjával a másikba meg maradt mama és anyukám. Mi bátyámmal ide születtünk, apukánkkal hamar elváltak az alkohol és sok veszekedés miatt. Bátyám hamar kirepült, én csak 5 éve amikor össze házasodtam. A házat még senkire se íratta mamám, egyedül ez a gondnokság lett megbeszélve anno hogy majd keresztanya fogja elvállalni. Jól tudjuk hogy hiába fenyeget minket fenyegetéssel. Nem is ezzel van a probléma. Hanem hogy semmiből nem veszi ki a részét. Néha anyukám is elmenne a barátnőihez vagy csak velem csavarogni és akkor a felügyeletet valahogy meg kell oldani. Ápolót hívtunk már emiatt, 2 óra múlva hívott hogy ő ezt nem bírja. Az a baj hogy még csak pár órára se viszi el magukhoz keresztanya hogy anya nyugodtan megtudjon főzni. Mindig figyelni kell, mert akár sima kézzel is képes a kajákba nyulkálni. Mindent is megeszik, hozzuk neki mindennap az ebédet, de azt nem igazán eszi csak amit anya főz. Ad neki aztán fél óra múlva újra éhes. Múltkor véletlen a nivea krém lett a konyhába hagyva amit vettünk és kibontotta és bele nyúlt. A vizet ha megy kezet mosni úgy hagyja. A nagy dolgához a szobájába visz egy vödröt és abba csinálja. Úgy kell anyának reggel kivinnie mert ő tagadja hogy bele sz*rt. Szóval nehéz. És ezeket hiába mondjuk a másik lányának. Azzal meg nem megyünk semmire ha elmegyünk itthonról, mert mi garantálja hogy tényleg lejön és vigyázz rá.

A kisfiam azonnal elvittük az ügyeletre 28-as, azóta is figyeljük.

ápr. 29. 04:51
 30/76 anonim ***** válasza:
85%

Ne haragudj, de igaza van annak, aki azt írta, jogosan néz titeket hülyének a testvér, mert azok vagytok. Anyád miért ment bele X éve, hogy majd ő megy mamádhoz lakni egész életében, míg a másik a másik házba? Már itr tudható volt, kire marad az ápolás. E


És abba miért ment bele, hogy a nővére legyen a gondnok, miközben ő van vele és ő ápolja, hàt nem is értem. Ekkora hülyeséget csinálni...


Most meg ugyanúgy hagyja magàt hülyének nézni. Leírtam: szólni kell a testvérnek, hogy ő most elment egy hétre valahova, felügyelje a mamàt mostantól, az ő felelőssége, ha valami történik.


De nyilván úgysem fogja meglépni, csak ül majd még 20 évig a sz*rban.

ápr. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!