Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » El kéne mondanom nagymamámnak,...

El kéne mondanom nagymamámnak, hogy nagypapám megcsalta?

Figyelt kérdés
A nagyszüleimnél voltam hétvégén, ebéd után kicsit elvonultam tanulni. Nagypapám utánam jött az emeletre és valamiféle őszinteségi roham keretében elmesélte, hogy egy osztálytalálkozóján ott volt a kamaszkori szerelme, akivel annak idején nem lehettek egymáséi, mert a csaj apja tiltotta őket egymástól. Ezt így több évtizeddel később be is pótolták, igaz, a nőnek is van férje és unokái. Zavarbaejtő részletességgel mesélte (pózok, stb.), én meg csak ott ültem lefagyva, köpni nyelni nem tudtam... nagymamámmal lassan 60 éve házasok, megvannak a maguk kis vitái, de egyébként jól megvannak. Fogalmam sincs, hogy miért avatott be, azt meg végképp nem tudom, hogy most én mit kezdjek ezzel az infóval. Undorító, hogy nagymamám háta mögött ezt csinálta. Ha nem mondom el, akkor falazok neki, de ha elmondom, akkor egy egész életnyi házasságba rondítok bele (igaz, nem én vagyok az igazi bűnös). Mit kéne tennem? Azóta nem hagy nyugodni ez az egész...

ápr. 15. 19:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

Nagy kandúr lehet a papa.

Én nem mondanám el.

ápr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Az a baj, hogy itt mindkettő opció szar. Kvázi döntened kell aközött, hogy kihez vagy lojálisabb.

Én - személy szerint - abban látom a megoldást, hogy ennek fényében nem megyek többé hozzájuk. Áruló nem akarok lenni, de bűnrészes sem, és így tudnám magam leginkább kihúzni a dologból.

Persze ezt észre fogják venni, és lehet a papád bevallja a mamádnak a dolgot, de ez akkor sem a te felelősséged már.

Ha pedig ugyanúgy jársz tovább, mintha mi sem történt volna, akkor részt veszel ennek az eltitkolásában.

Ehhez pedig vegyük azt is hozzá, hogy bármikor rádtörhet a lelkiismeretfurdalás amikor mamáddal kettesben vagy, és elmondhatod neki a dolgot, és azt hiszem ezt sem akarod.

A papádtól önzőség volt a válladra helyezni ilyen terhet..

ápr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Én nem mondanám el
ápr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%

Talán azért mondta el, mert lelkiismeretfurdalása van, és neked "gyónta meg"; bízik benned. Az emberek sokszor gondolják azt, hogy ha teher nyomja a vállukat és átpakolnak belőle más vállára, akkor majd nekik könnyebb lesz. De ez nem mindig működik.

Eszedbe ne jusson elmondani bárkinek. Megmérgezné a nagyszüleid kapcsolatát a hátralévő éveikre, talán az egész családra negatív hatással lenne és te sem nyernél a dologgal semmit.

Ami történt, megtörtént. Én megpróbálnám elfelejteni.

ápr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
70%

Inkább pont hogy annyira bízik benned hogy elmondta

Mi jó lenne abba ha tönkretennéd a kapcsolatukat?

ápr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 grafno ***** válasza:
73%
Volt egy jó napja az öregnek.
ápr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

Ezzel te nem falazol neki. Vedd úgy, hogy nem tartozik rád. Végül is semmi közöd hozzá. Nem tettél rosszat. Ők meg azt csinálnak amit akarnak. És ha legközelebb valami ilyet kezd a nagyapád még az elején állítsd le, hogy ne neked mondja, mert nem vagy rá kíváncsi.

Itt te sem hibás, sem falazó, senki nem vagy. Nehogy még te érezd magad rosszul. A mamának semmit se mondanék, a papának meg azt, hogy ezeket tartsa meg magának.

ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

részletességgel mesélte (pózok,""

Ez csak nekem tűnt fel?

Ha igaz is ki az a nem normális aki az unokájának meséli el a szexuális élményeit? Ez bizarr.

ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%
#8 nekünk a 60+os töri tanárunk mesélte vígan a magánéleti pillanatait teljes beleéléssel, csak sajnos a tananyag helyett. Neki sem volt bizarr
ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
53%
Igénytelen kamu sztori.
ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!