Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak, hogy a gyerekem...

Mit csináljak, hogy a gyerekem ne legyen olyan,mint a párom családja?

Figyelt kérdés

Hogyan tudom elérni majd,hogy ne kedvelje őket?

Még csak 5 hónapos,de már ezt tervezem.

Tudom most le fogtok támadni emiatt, meg szar anyának gondoltok, de ha ismernétek az anyósomat, akkor megértenétek. Az egész család beteg, de ő különösen, egy nárcisztikus rajzolt szemöldökű boszorkány, tudjátok az a tipikus gonosz kinézete van.


jún. 30. 15:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%
Hát nem, mert mi nem választottunk olyan férjet magunknak, aki nem tud leválni a sz*r, bántalmazó, toxic családjáról, amilyennek te leírod őket. A mi normális férjünkhöz normális család jár.
jún. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
35%

Én benne vagyok, és értelek is. Anyósomnak szerintem zárt osztályon lenne a helye, már csak azért is távol akarjuk tőle tartani a gyereket, mert veszélyes. A férjem szerencsére az apja ágára ütött, az anyja ága csupa olyan ember, mint anyósom, van, aki börtönben volt, van aki simán kerülendő idegbeteg. Apósommal nagyon régen elváltak, ő sem bírta ezt elviselni, a férjemet vitte magával, ő nevelte meg a nagymama. Mi nem is igazán tartjuk vele a kapcsolatot, pont azért, hogy a gyereket védjük. Nem arról van szó, hogy ellene neveljük, mert szóba se kerül itthon, hanem nem találkozunk vele sokat és végképp nem hagyjuk vele a gyereket.


De úgyis le leszek pontozva.

jún. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
A legeslegfontosabb dolog kimaradt. A férjed. Ő hogyan látja ezt?
jún. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is toxikus az anyám - én ezért nem tartom vele a kapcsolatot.


Te választottál magadnak férjet és anyóst-apóst.

Nem fogod tudni tiltani tőlük a saját unokájukat, főleg, ha a fiuk is az ő oldalukra fog állni.


Szóval így jártál...

jún. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Most a családja miatt ne menjek hozzá valakihez, akivel nagyon jól megvagyunk, minden tökéletes köztünk?
jún. 30. 17:32
 16/24 anonim ***** válasza:
93%
Nem bizony. Ha nem ugyanazt a valóságot látjátok a családjával kapcsolatban, akkor egyszerűen semmi nem lehet tökéletes.
jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
92%

Nem csak a férjedhez mész hozzá, hanem a családjához is.


Nekem az anyám mindig azt mondta, hogy menjek hozzá egy árvához, akkor nem lesz ilyen problémám.

jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
17%
Nem mindegy, hogy milyen szemöldökű az anyósod, ha nem találkoztok, mert utáljátok egymást? A gyereket majd a férjed viszi, heti 1x3 órától még nem lesz olyan, mint ők.
jún. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem a csalàdja miatt ne menj hozzá, hanem mert olyan ember, akinek megfelel ez az állítólag borzalmas család.


Szerinted rendben van, hogy férjed ilyen "nárcisztikus" embereket szeret, velük akar lenni, odaengedi a gyerekét hozzájuk? Nekem tényleg nárcisztikus volt az anyám, a kapcsolatot se tartom vele, nemhogy a gyerekem közelébe engedném.


Olyan rossz emberek mégsem lehetnek, ha a férjed szereti őket, nem? Vagy ilyen pszichés problémája van ezek szerint, ilyen mentálisan labilis, hogy a bántalmazóihoz ragaszkodik?

jún. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnéd a gyereked egyfajta helyes életmód felé terelni, pl legyen tiszta, pontos, rendszerető (ezek csak példák), az oké, és példamutatással, magyarázattal, szokások kialakításával bizonyos mértékig akkor is sikerülhet, ha a gyereknek nem olyan az alaptermészete. De: "Hogyan tudom elérni majd,hogy ne kedvelje őket?" Ez baromi gusztustalan, toxikus, manipulatív dolog a részedről. Ha szereted a gyerekeket, akkor nem manipulálod az érzéseit, hanem hagyod, hadd szeressen, akit akar. Akkor is, ha neked nem szimpatikus az illető, sem a szemöldöke.
jún. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!