Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem akarom őket kihordani,de...

Nem akarom őket kihordani,de szerintem egyáltalán nincsen joguk követelőzni,de majdnem még kérni sem. Mit csináljak,hogy mondjam meg nekik,hogy ezek után nem fogok hazamenni,mert szolgáltam őket eleget?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim falusi emberek,már elég idősek,és az egészségi állapotuk is eléggé leromlott. Vannak földjeik, szőlő (igen,még mindig foglalkoznak ilyesmivel). Amíg otthon voltam 27-8 éves koromig, a munka mellett mindenben segítettem,amiben csak tudtam.A legidősebb lányuk 20 km-re lakik, van kocsija.Én 80 km-re költöztem el, a mostani páromhoz,mert már nem bírtam velük/mellettük. Tömegközlekedéssel közlekedem, busz és vonat vegyesen,mert nincs jogsim.Folyton engem akarnak hazarángatni, koholt indokokkal, hogy dolgozzam nekik mert most ezt vagy azt kellene megcsinálni. Mindig azzal jönnek,illő lenne már hazamenni..Otthon sehova nem engedtek el, nem sminkelhettem magam úgy,ahogy akartam, a hajviseletembe belevesztek, mindenkit lenéztek, kibeszéltek a háta mögött. (ez sem hozzám való,az sem,ez kicsoda..ezek senkiháziak voltak,ezek a falu rongyai, stb..)25 éves koromig nem is mertem senkit hazavinni, és ahogy sejtettem az akkori páromba is belekötöttek. Persze nem a szemébe,mert ott ment a jó pofizás,hogy dolgozzon nekik.Ha vettem magamnak valamit, a blokkot be kellett mutatnom, vagy nagyanyám erőszakoskodott,hogy ő is bejön a boltba.Nem egyszer matatott is a dolgaim között, azt nézte,kereste,hogy már megint milyen " baromságot vettem magamnak,felesleges dolgot".A számítógépes szobám ajtaját, ahol voltam nem csukhattam be, még akkor sem,ha telefonáltam mert abból jött a kioktatás,hogy majd azt csukjam be,ami az enyém,mert ez az ő házuk,nekem ott kuss van.( egyébként anyám adta haza rám a pénzt, Németországból, ők meg kihoztak a gyerekotthonból).Most,hogy számon merem kérni,hogy az minden rám lett-e fordítva, felháborodtak,hogy mi köze hozzá anyámnak,amikor ő nem vállalt engem.Ha valamit nem úgy mondtam,vagy nem azt amit hallani akartam,akkor szabadelvű taknyos voltam, sőt volt olyan,hogy úgy összekülönbözött velem nagyapám,hogy nekem is akart jönni.Nagyanyám erre,ha visszamerek ütni,összeszedi az utolsó erejét, és kinyír...Ezek után,hogy a bánatba meri számonkérni rajtam,hogy miért nem megyek haza? Meg,hogy a mostani "sehonnai" barátom fontosabb mint ők,akik felneveltek? Én a helyükben,mélységesen szégyellném magam, hogy az unokájukkal így bántak..Nagyanyám áprilisi hazamenetelem után,lazán közölte,hogy jó,hogy otthon voltam,de most már jobb ha elmegyek mert legalább nyugalom lesz. Az a legnagyobb baj,hogy a sok gonoszságuk ellenére, még nekem van gyakran lelkiismeret furdalásom,hogy nem megyek haza..Ilyenkor a barátom azt szokta mondani, gondoljak arra,hogy ők mit segítettek nekem? Azt,hogy most pszichológushoz kell járnom, mert nem bírok sok traumát feldolgozni.
2023. aug. 23. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Kihordani várandós nó tud gyereket.
2023. aug. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Mi a kérdés?

Nem tudtál érzelmileg leválni, ezzel neked van dolgod, nem tudunk helyetted leválni.

2023. aug. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen háttérrel én vissza se néznék, és a telefonon is letiltanám őket. Ezek kihoztak egy ingyenmunkást az otthonból maguknak, ennyi. Ha szerettek volna, eleve gyerekotthonba se kerülsz, hiszen anyád így is fizetett utánad, gondolom, azt azért vágod. Nyilván tele vag ysérelemmel,úristen, mit élhettél át, hogy van családod, mégis otthonban voltál...de ezek téged sose szerettek, nem neveltek, nem készítettek fel az életre, csak egy kontrollálható báb voltál nekik,gyanítom, azért, mert más gyerekeik rá se nyitják az ajtót, téged meg időskori segítségül akartak megfogni. A barátodnak igaza van, ezektől nem kaptál semmit, nem kötődsz hozzájuk unoka-nagyszülő viszonyban, mert a "szolgáltatásukat" anyád pénzben, te meg segítségben megfizetted. Próbáld meg lezárni magadban, mint egy munkaviszonyt, és koncentrálj a jövődre, szabad vagy, szeretnek, és soha többet nem kell abba a mérgező közegbe visszamenned!
2023. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván te is tudod a kérdésre a választ, és a pszichológusnál is fel fog ez előbb-utóbb merülni: a minél kevesebb kapcsolattartás fog erre megoldást hozni, de adott esetben a kapcsolat teljes megszakítása.


Azon már nem tudsz változtatni, ami megtörtént, hogy ki mennyire volt jó vagy rossz ebben a történetben (anyád, aki intézetbe adott, a nagyszüleid, akik végül is felneveltek, de téged büntettek anyád miatt, bár hidd el, az intézetnél még az is jobb volt, ahogyan felnőttél stb.) már mindegy is, nem fogsz kapni senkitől egy oklevelet, hogy igen, igazad van, jogos, amit érzel.


Szakemberhez jársz, van szerető párod, munkád, erre kell koncentrálnod és a jövődre. Nem tartozol senkinek semmivel (ez egy nagyon káros szülői hozzáállás, hogy a gyerek bármivel is tartozik cserébe azért, mert megszülték és felnevelték) - jó esetben olyan kapcsolat alakul ki, hogy a gyermek természetesnek tartja majd, hogy segít, amiben tud. DE! A szülők (jelen esetben a nagyszülők) életét nem neked kell élned. Az az ő döntésük, hogy szőlőjük, földjük van és azt művelik, nem a tiéd. Hogy majd az egyszer a tiéd lesz álságos indok - neked sincs jogos elvárásod egyelőre semmire. Neked jogod van NEM segíteni nekik, nekik pedig joguk van e miatt akár a szomszéd Pistának eladni vagy odaajándékozni a szőlőt.


Meg kell húznod a határaidat, csak úgy és csak annyit segíteni, amennyi a te életedbe belefér. És ahhoz is jogod van, hogy ha az ottléted alatt téged vagy a párod bántani kezdenek, akkor megkérni, hogy ezt ne tegyék, és ha nem használ, mert pl. azt mondják kis taknyos vagy és azt mondanak a párodra, amit akarnak, akkor fel kell állni és eljönni, hogy te pedig ezt nem szeretnéd hallgatni, és akkor sajnos így semmi értelme, hogy meglátogasd őket, hiszen láthatóan nem örülnek neked, hanem azt nézik, hogyan bánthatnak.


Ez egy nehéz és hosszú és fájdalmas folyamat, legyél kitartó. Sajnos sokszor tényleg csak a teljes kapcsolatmegszakítás segít, mert az ilyen gondolkodásmódú ember nem tudja abbahagyni ezt a viselkedést, és újra és újra bántani fog téged és a párod, akármilyen ritkán vagy sűrűn találkozol, beszélsz velük.

2023. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem van két lányuk. Akkor követeljenek tőlük! Ez a két vén mocsok sosem szeretett téged. Kellett az ingyen munkás nekik, de ne látogasd tovább őket!
2023. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a dühöt dolgozd ki magadból. Bár jogos, de csak téged emészt. És nyugodtan, légy független, építsd a közös jövőtöket, nem kell törődnöd senkinek a követelőzésével. Még a megvitatás szintjén sem, amíg ez a nyugalmadból kibillent.

Akkor leszel független felnőtt, ha már stresszmentesen tudsz nekik nemet mondani. Legyen ez akár tíz hónap, akár tíz év múlva.

2023. aug. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Lefordítom neked a kérdésed:

"Egész életemben rakat szarként kezeltek, és bántalmaztak, töltsek velük időt?" De ha esetleg így sem lenne egyértelmű a válasz leírom: NE.

2023. aug. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy ilyen sebekkel nőttél fel. Nem tartozol nekik semmivel, akármennyire is ZSAROLNAK. Mert ez érzelmi zsarolás, amit veled tesznek. Valóban a legjobb lenne, ha évekig feléjük se néznél. Vagy soha többé. Évek múlva is legfeljebb azért, hogy beláttak-e valamit a hibáikból (nem valószínű, de egy lelkiismeretes embert azért érdekelni szokta az ilyesmi).
2023. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ignoráld őket.
2023. aug. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14%

Mesedélután. Egyébként kérdésed is van vagy csak szeretted volna megosztani a világgal azt, ami bánt?

(ha leírtad és ettől jobb lett, az nem baj, örülök neki)

2023. aug. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!