Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám állandoan zaklat...

A nagymamám állandoan zaklat munkában meg éjszaka is telefonon mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon öreg de szellemileg ép teljesen és szinte csak mi vagyunj neki szinte hetente megyünk át hétvégèn pár orára és kértem hogy munkahelyen ne zaklasson, erre még sűrűbben hív minden nap meloban megint szóltam neki aztán éjszaka éjfel es hajnal 2 óra között hívogatott most. Nem veszem már fel.

Most hivtam vissza erre azt mondja csak félt hogy bajunk van nem vettem fel ez miatt szólt a rendőrségnek is.

Öket már korábban is rámküldte ilyennel.

Olyan mintha direkt nem akarna hagyni dolgozni vagy hogy bajom legyen a meloban a telefon miatt meg ejszaka is zaklat ha nem veszem fel.

Mit csináljak?



dec. 13. 05:41
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
94%

Mert már nem ép szellemileg. Demens.

Az a baj, hogy amikor majd akkor hív, amikor ő van bajban, ti már nem veszitek komolyan.


A fő oka, hogy magányos.

dec. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Ha vkit megkérek hogy ne zaklasson munkahelyen meg ejszaka se erre direkt sűrűbben hív szerintem az nem demencia hanem zaklat mert ja unatkozik es izgi rámhivogatni a rendőrt ha nem veszem fel.
dec. 13. 07:09
 3/46 anonim ***** válasza:
87%
Nyugi, párszor rádhívja a rendőrt, lesz következmény (az ő részére). Esetleg eljátszhatnád, hogy megváltozott a telefonszámod (az én telefonomon le lehet tiltani bejövő számokat, nyilván attól is függ, hogy a nagyi mennyire rafkós, felhív-e a szomszédtól pl.)
dec. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
92%
De, ez is demencia. Már nincs eszénél, nem is fogja fel, hogy zaklat téged a munkahelyen, nem is érti, amit kérsz és nem is emlékszik rá, mikor felhív.
dec. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
17%
Mondjuk nem dühöngned kellene, hogy zaklatnak, hanem aggódni, hogy gond van. de ugye a kis nyugalmad mindenek felett...
dec. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
95%
A rendőrök meg fogják tanulni, hogy őt mennyire kell komolyan venni. Szerintem jó, így ahogy csinálod, amikor nem érsz rá nem veszed fel, hazafelé felhívod, hogy hogy van - de ne utalj rá, hogy ő keresett korábban - és kész.
dec. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
81%
Demens ez csak roszabb lesz az a baj nincs ra gyogyszer amig el tudja magat latni addig jo aztan jon hogy meg se ismer meg hogy nem tudjamegmondani hogy hol van . Hat nem tudom mit csinalhatnal max reggel felhivod munka elott de ha elfelejti ugynugy hivogatni fog erre nibcs jo megoldas ha dolgozol meg nem veheted fel allandoan a telefont sem 🙁
dec. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
87%

“ szellemileg ép teljesen”

Nem, nem az.

Annyit tudsz tenni, h ignorálod a hívását, vagy időszakosan le is tiltod. Nagyon nyomasztó tud lenni az ilyen, nekünk is ilyen az egyik rokonunk. Látogatás után mindig elmondja, h azonnal hívjuk fel, ahogy hazaértünk, h minden rendben van e. Mondjuk neki, h persze hívni fogjuk rögtön, erre alig, h elindulunk már csörög a telefon, h hazaértünk e már, pedig kb 1 óra az út. Mindig elmondjuk neki, h majd hívjuk, ő mégis minden alkalommal eljátssza ezt. Demencia. Ez van sajnos.

dec. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
85%

Csak azt teheted, hogy éjszakára lenémítod a telefonodat. Amikor dolgozol, nem veszed fel. Munka után, amikor van szabadidőd, visszahívod. Ha kérdez, miért nem vetted fel? Válaszold, hogy: dolgoztam. Vagy aludtam, mert hajnali 1kor aludni szoktam.



Az pedig, hogy képtelen tiszteletben tartani az éjszakát és a munkaidőt, inkább tűnik valóban egy enyhén demens tünetnek, mint rosszindulatnak.

dec. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
93%

Pedig de, ez demencia lesz. Korai fázisban a paranoia a demencia legszembetűnőbb tünete. Van, aki lopással vádol másokat (néha mindenkit, saját családtagjait is), van, aki paranoid módon "túlfélt". Az, hogy ő telefonál, az a paranoia következménye.

Ha egyedül él, akkor minél gyorsabban el kell kezdenetek szervezni, hogy hová kerülhet, ha ez súlyosbodni kezd, mert hidd el, fog. Nagyon hirtelen hatalmasat szokott romlani a demencia. Ha amúgy épnek tűnik szellemileg, jobb pillanatában érdemes leülni vele beszélgetni erről, hogy ne felette döntsetek egy otthonról, hanem vele, amíg van olyan szinten, hogy beleszólhasson.

Mielőtt azt mondanád, hogy miért raknád otthonba, jelzem, hogy egy demens 0-24 ápolásra szorul, különben könnyen ön- és közveszélyes lehet.

dec. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!