Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Gyűlölöm a nagyanyám, ráadásul...

Gyűlölöm a nagyanyám, ráadásul rá vagyok kényszerítve, hogy egy házban éljek vele. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

mivel a szüleim sokat dolgoztak mikor kicsi voltam, gyakorlatilag ő nevelt fel. utálom, mert számtalan olyan defektet belémnevelt, ami a primitív gondolkodásának az eredménye, pl kiskoromtól kezdve azt hajtogatta hogy kövér vagyok,mert ő is az, és hogy jobban érezze magát, hogy másnak is sza.r. akkor egyáltalán nem voltam kövér, de sikerült elhitetnie velem és az lettem. sikerült hihetetlenül lerombolnia minden önbizalmamat, és még mindig bele akar pofázni az életembe. persze most már visszaszólok neki és elmondom hogy ne szóljon bele az életembe, mert jobban tudom hogy mi jó nekem mint ő.

de a gyűlölettel nem tudok mit kezdeni.

mivel nem megoldható hogy elköltözzek, ezért itthon kell élnem a szüleimmel és vele, és hallgatni nap mint nap a fa.szságait. hiába hagynám a primitív gondolkodásmódját magam mögött, egyszerűen rohadt nehéz ha folyton azt kell hallgatnom.


2013. jún. 21. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

Inkább örülj neki, hogy nem az utcán vergődtél magi a szüleid dolgoztak.

Én a fele királyságomat oda adnám ha a nagyival még egy napot eltölthetnék.

2013. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Csak azon tudsz változtatni, ami a te oldalad, vagyis a hozzáállásodon, vagy hogy a bejövő infót elengeded a füled mellett. Nagyanyádat nem fogod tudni már megváltoztatni, ebben biztos lehetsz. Az idő neked dolgozik...más nincs.
2013. jún. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

első. örülök annak, hogy neked jó kapcsolatod volt a nagyiddal, de a kérdés nem erre vonatkozott..


második. ezzel én is tisztában vagyok, ha kinyitja a száját akkor max hangerőre feltekerem a zenét, de a gyűlölet irányába ettől nem múlik el, csak nem nő.

2013. jún. 21. 22:58
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem neked kéne megváltoznod. A nagyid már nem fog. Ha valami nem tetszik, akkor egyik füleden be, a másikon ki. Ne vedd komolyan amit mond, csak viseld el és nyugodtan gondolj magadban amit akarsz, de ne legyél vele bunkó. Legyél vele türelmes és megértő :D Próbáld ki, meg tudod csinálni.
2013. jún. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
Majd fogod még azt kivánni hogy bárcsak "ba**ogatna" még.
2013. jún. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

szerintem, ha dumál vmit, hallgas füllhalgatón keresztül zenét, hogy tuti ne halljad,


és csak mondjad neki, hogy jó,jó... hagyd rá, hagy legyen mindenben neki igaza. nehéz az öregeket elviselni...

2013. jún. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Pontosan tudom, milyen romboló ez. Keress egy szakembert, aki tud neked segíteni!
2013. jún. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
itasd le
2013. jún. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

hidd el tudom mit érzel, a többiek nem értik meg amíg nincs ilyen a családjuban!

nekem is van ilyen rokonom, gyűlölöm mikor itt van, ezért minden alkalmamat vagy a szobámban töltöm ha olyan az idő, vagy oda kint vgyok!

légy minél többet távol akkor nem kell hallgatnod őt!

2013. júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mintha én írtam volna.Teljesen megértelek!!még 21 éves koromban is megakarta szabni hogy mit tegyek,de még a 47 éves édesanyàm is beszàmoloval tartozott neki hogy mit miért és hogyan csinál.A nagymamàd màr nem fog megvàltozni,neked kell màsképp hozzààlni.Nàlunk a költözés jelentette a megoldàst azóta jobb a viszonyunk pedig mikor elköltoztem azt mondtam hogy làtni sem akarom .többé.KITARTÀS
2013. júl. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!