Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám 2009-ben halt meg,...

Nagymamám 2009-ben halt meg, hogyan tudnám valamelyest leküzdeni a hiányát?

Figyelt kérdés

Kérném hogy csak értelmes válaszok érkezenek!

Nagyon szerettem őt,szinte mindennap eszembe jut,olykor azt érzem hogy mennyi időnk lett még volna,úgy érzem hogy ő volt a földön a legjobb nagymama,és nagyon bánt,sőt lelkiismeret furdalásom van amiért az utolsó éveiben mondhatni elhanyagoltam.Iszonyatos fájdalmat érzek,hogyan lehetnék ezen tul?


2013. jún. 25. 19:36
 1/8 anonim válasza:
100%

Milyen furcsa.. Az én mamám is 2009-ben halt meg. Nekem is iszonyatosan hiányzik, a legjobb mama volt a földön.

Még mindig könnybe lában a szemem, mikor eszembe jutnak a régi szép emlékek. Sajnos nem tudok sokat javasolni. Én azt szoktam tenni, hogy mikor egyedül vagyok, elképzelem magam elé, és elmondom neki, hogy hiányzik és szeretem, sokszor még nosztalgiázok is, és olyankor olyan érzésem van, mintha tényleg hallaná, és ez megnyugvással tölt el.


Én sem töltöttem sok időt vele az utolsó éveiben. A halála előtti egy évben talán ha 2x beszélhettünk, szóval teljesen átérzem, amit te.

Részvétem!

2013. jún. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :(

csak most felnőttként értem meg hogy ő mennyi mindent megtett értem,amikor nekem is három kislányom van,de anyámat talán nem is érdeklik :(

2013. jún. 25. 19:54
 3/8 Bruce_Wayne ***** válasza:
Osho-A halál a képzelt ellenség c. könyv... ha szeretnéd elküldöm pdfben
2013. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2011-ben halt meg Mamim, hasonlóan sokszor nosztalgiázok rajta. Én sem voltam vele túl sokat az utolsó évben, nagyon bánt és bánom én is. Az egyetlen dolog ami enyhíti ezt az érzést, az az, hogy mindenki meghal egyszer, senki sem örökéletű, és ezen nem tudok változtatni, akárhogy is szenvedek, szóval muszáj továbblépni. Én sokszor szoktam mesélni róla a barátomnak, ő már nem tudott találkozni vele, ilyenkor olyan jó csak mondani a sztorikat róla. Nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe valami emlék róla. Igazából örülök neki, hogy ilyen szuper aktív nagyim volt, aki szinte csak a világ végére nem vitt minket, de azon kívül mindenhova és tett róla, hogy miután már ő nincs fájjon a hiánya, azért hiányzik, mert jól csinálta. És ha jó nagyi volt, akkor megérdemli, hogy hiányzik neked. Ha nem halt volna meg, akkor sohasem döbbensz rá, hogy mennyire szuper mamid van, de sajnos ezt már késő visszacsinálni. Egyébként én elalvás előtt szeretek felidézni emlékeket, ebbe szoktam belealudni, néha álmodni is sikerül így vele.
2013. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 fiknerné tósoki vand válasza:
szia!nekem 2010-ben halt meg a mamám nekem ő volt az egyetlen mamám akit ismertem,persze nekem is hiányzik.ne legyen lelkiismeretfudalásod biztos tudta hogy szeretted.az a baj hogy minnél többet szomorkodsz annál jobban magad alatt leszel,persze nem könnyü legyél azokkal többet aki k élnek .azon nem tudsz változtatni hogy elment nem akarok okoskodni,idö kell hozzá hogy könnyebb legyen.
2013. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem, ha 4 év után még mindig ennyire erős a gyászod, és ennyire bűntudatod van, az annak a jele, hogy egyedül nem tudod ezt az egészet feldolgozni. Próbálj meg segítséget kérni: keress fel pszichológust, ha hívő vagy, akkor lelkészt/papot stb.
2013. jún. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem akkor lesz nagyon nehéz a hiánya, amikor lelkileg is kicsit rosszabbul vagyok. Lehetséges, hogy egy kicsit depressziós vagy és ezért hajlamosabb vagy szomorú dolgokon agyalni.
2013. jún. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
en 2012 ben vesztetem el,annyira hianyzik o volt a legjobb mama,nala jobat nem is ismertem igaz hogy 1 eve meghalt de nem fogom soha elfelejteni amikor ra gondolok sirok .
2013. júl. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!