Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem akar a nagyim az...

Miért nem akar a nagyim az idősek otthonába költözni?

Figyelt kérdés

Nagymamám már 73 éves, még el tudja tartani magát, de egyre több betegsége van és elég életunt lett. 16 évvel ezelőtt költözött hozzánk, mikor papa meghalt, de azóta megváltoztak a körülmények. A szüleim elváltak, anyukám munkája olyan, hogy nyolckor megy, de gyakran megesik, hogy csak este 9 után ér haza. Rendszeresen jár több napos üzleti utakra, nem épp a szomszéd városba. Nem tud azonnal ugrani, ha valami gond van. Emellett saját vállalkozásában is dolgozik, egyszerűen nincs annyi ideje a mamára, mint amennyire szükségesnek érzi, így úgy döntöttünk beadjuk egy egyházi (vallásos a nagyi), fizetős, magas színvonalú idősek otthonába.


Mama nagyon ellenkezik, hogy ő nem hajlandó oda menni, mert ott rosszul bánnak az emberekkel. Ezt arra alapozza, hogy egy távoli rokonát bedugták valami állami, elég putri helyre és azt gondolja mindenhol ez megy.


Most ellátogattak anyával az idősek otthonába, látta, hogy ez nem épp olyan hely, de a legújabb érve, hogy nem láthat majd minket. Igen ám, de ha otthon maradna, akkor sem mivel én és a kisebbik öcsém jövőre elköltözünk, én alig fogok hazajárni. Mondtuk neki, hogy hazajöhet hétvégén és az ünnepekkor, mikor itthon vagyunk és nem megszabadulni szeretnénk tőle, de nem érti, hogy az ő érdekében döntöttünk így.

Volt már, hogy kisebb agyvérzése volt, ha nem jut el gyorsan a telefonig, akár meg is halhatott volna, mivel épp nyaralni voltunk. Többször el is esett, ráadásul a kertben. Ha ez olyankor történik, mikor több napig senki sincs itthon abba akár bele is halhat. Később biztosan ápolásra is szüksége lesz, de ez otthon nem megoldható. Szeretnénk biztonságban tudni állandó felügyelet mellett.


A másik, hogy sokszor búskomor, csak akkor vidám, ha nagy családi összejövetel van, vagy a barátnőjével találkozik. Az otthon ebben a tekintetben is jó hatással lehetne rá, hiszen ott rengeteg új emberrel ismerkedhetne, kártyázhatnának (a kedvence :) ), beszélgethetnének, ráadásul minden nap lenne istentisztelet a templom is kb. száz méterre van.


Hiába érvelünk, ő hajthatatlan, azt mondja, majd lesz valahogy, vagy ilyeneket: "nem mindegy nektek hogyan döglök meg, úgyis utáltok" :(


Mit tehetnénk még, hogy megváltozzon a véleménye?

(ui.: bocsi a regényért)



2013. júl. 8. 19:41
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Azoktól, akik ellenzik, hogy "otthonba dugjuk" azok tudnak ajánlani jobb megoldást? (sajnos az ápolónő nem jöhet szóba)
2013. júl. 8. 20:05
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit tennék hozzá, hogy ami kívülről látszik, az nem minden esetben fedi a valóságot - ez is igazolja amit feljebb leírtam.

Jártam itt-ott a "konkurenciánál", elég sokat elmond, hogy mennyire néznek ki jól a lakók (tehát ahol lepusztultnak néznek ki a nénik/bácsik, lehetőség szerint meghallgatni hogy beszélnek az ápolók az ellátottakkal amikor elvileg nem hallja őket senki, meg ilyenek...

2013. júl. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
17%
miért, szerinted mennyi a díja egy jobb idős otthonnak? Azt amit oda adnátok, adjátok egy ápolónak.... hűű de sokáig kellett rajta gondolkodni... ^^ amúgy meg vegyél vissza stílusból, te kis pökhendi liba.
2013. júl. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Agent K, köszönöm a válaszodat :) Itt vidámnak látszanak a nénik/bácsik, rendben van a ruházatuk is, nem büdösek, szóval úgy gondolom megfelelő. De váltani is lehet, ha valami nem stimmelne.
2013. júl. 8. 20:13
 15/30 tetro ***** válasza:
100%

A nagyimat be kellett adni idősek otthonába. Nagyon nem akartuk, de nem volt mit tenni, mert már ön~ és közveszélyes volt. Szükség volt a folyamatos orvosi felügyeletre.

Ez egy magánotthon, de ide is több mint egy évet kellet várni. Az állam által biztosított fejkótán (100e körül) felül havi 80e Ft-ot fizettem.

Nem etették normálisan, hiába magyaráztam, hogy magától már nem eszik. Az első három héten 9 kilót fogyott.

Aztán rühes lehet.

Aztán tüdőgyulladást kapott, az orvos szerint attól mert nem sétáltatták egyáltalán.

Lenyúlták a nyugdíját. Bejelentették, hogy ők a gyámjai, és innentől utalják nekik...

Aztán rühes lett.

Végül egy éjjel elcsatangolt, egy másik szobában találták meg az ágy alatt, combnyaktöréssel. Aznap úgy hagytam ott, hogy szóltam a nővérnek, hogy nagyon fel akar kelni, viszont a tüdőgyulladástól nagyon gyenge. Este 7 kor néztek rá utoljára, reggel hétkor találták meg.

Kórházba került, megműtötték, két hét múlva meghalt. Egy ideig gondolkoztam rajta, hogy valahogy bejuttatok egy stábot rejtett kamerákkal, összeszedem az összes papírt (orvosi jelentések, nyugdíj lenyúlás, leltár az ékszerei eltűnéséről...) és pár ismerőssel valamelyik országos tévén csinálok belőle egy tíz perces riportot. aztán rájuk engedem az összes hatóságot, amíg földdel nincs behintve az egész intézmény... de a düh elmúlt nagyon hirtelen.

de ne legyenek illúziód. az idősek otthona a halál előszobája, ezért nem akar senki odamenni. és én azt gondolom, hogy amíg van bármilyen más megoldás, addig nem szabad...

2013. júl. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Egy jó ápoló drágább és nem 24 órában van ott. Az ápoló nem helyettesíti a társaságot sem. Az ápoló hiába jön, attól még nem lesz templom a szomszédban és mi sem leszünk gyakrabban otthon.
2013. júl. 8. 20:15
 17/30 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon sajnálom :( Leírnád légyszi a hely nevét, nem akarok belefutni a rosszba. Bár nekünk az ismerősök dicsérték a mostanit, de sosem lehet tudni.

Szerencsére a nagyim még nincs olyan állapotban, hogy gondjai lennének a saját ellátásával és saját vagyona sincs, amit lenyúlhatnának. Okos asszony volt mindig is nem lehet egykönnyen átvágni.

gy hallottam, addig érdemes bemenni az otthonba, amíg valaki nem szorul ellátásra, csak jó, ha felügyelet alatt van, beszélgethet valakivel, mert később tényleg máshogy állnak hozzájuk bizonyos helyeken.

2013. júl. 8. 20:20
 18/30 tetro ***** válasza:
100%
kecskeméten van, és nem egyházi.
2013. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. júl. 8. 20:25
 20/30 anonim ***** válasza:
24%
Sajnálom a nagyid, a barátnője nem tud odaköltözni? Mert ha elköltöztök legalább nem lesz egyedül
2013. júl. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!