Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan keltsek jó benyomást...

Hogyan keltsek jó benyomást az első találkozó alkalmával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok és van egy párom, aki jó pár évvel idősebb nálam, illetve elég messze lakunk egymástól. Már lassan egy éve együtt vagyunk, de a sulis készülés és a távolság miatt még nem igazán akadt alkalom arra, hogy bemutasson az otthoniaknak.

Kicsit parázok, mert úgy gondolom az anyukája és a nagymamája nem igazán örül annak, hogy ilyen fiatal vagyok, de ennek ellenére szeretnék jó benyomást kelteni.

Arra gondoltam viszek csokit, szerintetek ez jó ötlet?

(egyébként holnap csak a nagymamájával találkozok)

Hogyan köszönjek? Kinek kell először nyújtania a kezét? Pl ebédnél kinek kell szednie először ennivalót?

Minden hasznos tanácsot szívesen fogadok! :)


2013. júl. 16. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt tudnod kell hogy a konzervatív szülő nagyszülő sose a külső alapján fog elfogadni, és az ajándék is csak kis rá segítés

Ha nem vagy nekik bejövős, akkor bugyira vetkőzve se fogod elnyerni a bizalmat, mégpedig a korod miatt.

21/F

2013. júl. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gömbicica ***** válasza:
79%

szia.

gondolom: beléptek köszönés: csókolom.

párod odaszól Édesanyjának, Anya!, Ő Nemes Barbara, Barbara! Ő az Édesanyám.

Szerintem idős nyujt először kezet (?)

Kajánál általában a vendégé az elsőbbség.

Én mondjuk vinnék egy kis saját sütésü süteményt, ha ebédre megyek.

Ez BIZTOSAN!!! jó benyomást kelt egy fius anyukában!!!!!

Ha párodnak az Édesapjának is bemutat (erről nem szóltál, igy gondolnám, hogy csak Anyujával, Nagymamával él)

nem tudom egy üveg bor milyen ötlet. Ebben nincs ötletem.

Párod milyen idős? (jó pár év! az lehet 5-10-20!!?????) MÁr csak azért kérdem hogy tartasz attól, hogy Te még csak 17 vagy.

remélem tudtam segiteni :-)

Üdv. Edit :-)

2013. júl. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne csokit vigyél, hanem sajátkezűleg készített süteményt, esetleg ízlésesen becsomagolva, ha lehet. A nagymamák általában jó néven veszik, ha valaki saját maga igyekszik, nem csak lerohan a boltba egy csokiért. Nem kell valami bonyolultra gondolni, de azért ha lehet, ne muffin legyen, hanem valami hagyományosabb.


Öltözz szolidan, ízlésesen (a biztonság kedvéért térd fölé ne érjen a ruha és a melled se tedd ki).

Viselkedj illemtudóan, udvariasan, érdeklődően! Ne magázd, hanem önözd.


Bemutatáskor a barátodnak kell bemutatnia téged: "nagyi, ő itt a Mariska, Mariska, ő a nagymamám". Az idősebbnek kell először kezet nyújtania a fiatalabbnak! Te ne nyújts neki kezet, ha nem teszi, mert tolakodásnak is veheti. A köszönési formáról érdeklődj a barátodnál, mert van, aki kényes erre (egyik ismerősöm nagymamája csak a "kezit csókolom" formát hajlandó tolerálni :P).


Az evésnél a vendégé az elsőbbség, itt egyébként úgy illene, ha a barátod ajánlaná fel, hogy szed neked.


Az ételből egyél jó mértékkel, ne madármennyiséget de ne is zabálj. Lássa, hogy ízlik, és dicsérd is meg akár többször is (de ne túlzóan, mint aki be akar nyalni). Ha látod, hogy vevő rá, esetleg érdeklődhetsz konyhai praktikák, receptek után, a legtöbb nagyi szeret ezekről mesélni.

Ebéd után ajánld fel, hogy segítesz elpakolni, elmosogatni, de miközben ezt teszed, már nyúlhatsz is a tányérért. Ha elsőre elutasítja a nagyi, ragaszkodj hozzá ("ugyan, szívesen segítek").


Beszélgetéskor kerüld a politikát, ha mégis arra terelődik a szó akkor semmiképp se fejezd ki az esetleges egyet nem értésedet. Ne beszélj túl hosszan magadról, és ha kérdeznek és válaszolsz, igyekezz visszakérdezni valamiről. Mindig mindent köszönj meg. Nézz a beszélgetőpartnered szemébe (azért nem kell állandóan bámultni), arcára, ne a sarokba figyelj. Mosolyogj sokat és próbálj meg nem feszengeni.

2013. júl. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sajnos már nincs időm sütögetni..

2013. júl. 16. 20:25
 5/8 A kérdező kommentje:
A másik dolog, szeretnék rövidnadrágban menni, mert bicajoznánk, a másikban valószínűleg megsülnék, így a rövidebbet kell, hogy felvegyem.
2013. júl. 16. 20:26
 6/8 anonim válasza:
én is azt tanácsolom, hogy vigyél sütit amit te sütsz, ha erre mint írtad nincs időd, akkor marad a csokoládé. Annyi a lényeg, hogy ne játszd meg magad, add magadat, az fontos. Legyél tisztelettudó, és mindig válaszolj kedvesen nekik. :))
2013. júl. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na,hogy ment a találkozás?:)
2013. júl. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jól sikerült nagyon!

Vittem váltóruhát a biciklizéshez és a csokinak is nagyon örült a nagymama. A süti már bőven túlzás lett volna. Köszi a segítséget :)

2013. júl. 18. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!