Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért örülnek más nyomorának?

Miért örülnek más nyomorának?

Figyelt kérdés

Az én kis történetem dióhéjban

Volt egyszer egy nagyi aki újra férjhez ment egy olyan emberhez, akinek mindene megvolt egész életében és most is szépen éldegélnek boldog nyugdíjas éveikben. Természetesen örülök hogy semmilyen anyagi gondjuk nincsen és egészségesek.

No, de nem is olyan szép ez a történet...

A pasi egy tipikus öregember, aki irigy, örül más kárának, mindenbe beleköt és megbántja a másikat, mindent jobban tud, másokat meghazudtol.

Én már nem bírom elviselni ezt az embert és a nagyit is teljesen ebbe az irányba viszi el.......

A férje testvérének most született meg az unokája, nem mentek be meglátogatni a gyerekeket, most tervezik nagy nehezen elmennek babalátogatóba... nem tudták hogy ilyenkor mit szokás vinni, anyum azt mondta nekik, hogy babaruhát, egyéb kis apróságokat.... erre azt mondták, hogy inkább mentek volna be amikor megszületett a kórházba, mert akkor megúszták volna egy kis sütivel.... most komolyan azt a pár ezer forintot sajnálják egy kisgyermektől??

Sógorom vett egy kocsit.... nem hogy örültek volna annak, hogy az ár fele már megvolt és megvette, erre azt mondták, hogy majd szétrohad mire kifizeti.

Anyámat degredálta a pasi, hogy nincs kacsalábon forgó palotánk és anyu testvéréék mennyire jól haladnak. Karácsonyra TV-t kaptak, fél évre rá a pasi beszól, hogy annyira sokat fogyaszt a tv, kivágja a szó szeint p*csába..... egyszerűen elviselhetetlenek mind a ketten, de főleg a pasas, én már kiskorom óta gyűlölöm, más kárának örül..... párom autóbuszvezető, őt is meghazudtolta azzal, hogy a jegykiadó gépet hekkeli, mert mindig más a jegy ára ugyanazon távolságra.... (megjegyzem azért, mert eg helyiségben több a megálló, több-kevesebb km, de ezt magyarázhatod egy olyan embernek, aki csak a saját igazát látja) szó szerint letolvajozta, mert borravalót kapnak a sofőrök (az én párom tisztességes, sosem lopna meg senkit), a párom majdnem nekiment ezek után, ki nem tenné, ha tolvajnak neveznék?

Szóval, hamarosan látogatóba megyünk hozzájuk és szeretném, ha innentől nem szapulná és alázná a szeretteimet.

Szerintetek mit mondjak neki, amitől tuti elállna a szava? Eddig nem szóltunk neki vissza, mert okos enged, de nem tűröm az ilyen hangnemet....

tisztelem az időseket, mert tényleg vannak olyan idős emberek, hogy le a kalappal előttük, de én úgy vagyok vele, hogy ahogyan velem viselkednek én azt adom vissza. Szeretném, ha többet nem piszkálna és úgy szeretnék neki visszaszólni, hogy utána inkább elmenjen a kedve a vészívástól....

ötleteket kérek tőletek, minden hozzászólást szívesen olvasok és be is fogok számolni arról, hogy hogy ment...

Igazából hagynám az egészet, de túl sok már ez....

Amikor édesanyám munkát váltott ők csak azért utaztak 40 km-t, hogy megnézzék, hogy hol dolgozik.

Van amikor normálisak, de az a ritkább eset.

Belém is belémkötött... szerinte az orvosképzés a bölcsészkaron van, a fiának "pícsdí-je van" :D

Szerinte engem nem vesznek fel egyetemre, mert nincs rá esélyem (diplomás vagyok azóta), a tandíjasok mást tanulnak, mint az államisok, és még sorolhatnám, olyan dolgokban okoskodik folyton, amihez tényleg semmit sem ért, és a másik szavát hazudtolja meg. Olyan embereket, akik sokkal inkább képben vannak bizonyos dolgokkal, mint ő.


Köszönöm, hogy elolvastátok, várom a véleményeket!



2013. júl. 20. 01:55
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Én biztosan nem állnék le veszekedni vele. Az én nagyim hasonló kárörvendő, gonoszkodó természet volt, imádta összeugrasztani a családtagokat ,lenézően beszélni azokkal, akik kedvesek voltak vele. Mi a nővéremmel egyszer összebeszéltünk (már mindketten felnőttként) és amikor legközelebb sértegetett minket, akkor felálltunk, higgadtan mondtuk, amíg ez a véleménye rólunk, addig jobb, ha nem találkozunk, majd eljöttünk. Ezután sokáig fekete bárányok voltunk, de kibékülés után soha többé nem merte szemtől-szembe szidni egyikünket sem, beleértve anyut is. Hátunk mögött persze ment a duruzsulás, de egy ilyen idős ember alaptermészetét úgysem lehet átformálni, az már nagy szó, hogy legalább minimális tisztelettel beszélt velünk, miután otthagytuk és rájött, hogy minket nem tud megalázni.
2013. júl. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Igaza van a kedves első válaszolónak. Bizonyos kor után az emberek már nem változnak. Lehet összeveszni aztán kibékülni, lehet tűrni, esetleg elkerülni a találkozást. Az almafa sem fog körtét teremni, felesleges a rimánkodás, a civakodás. És ahogy az almafának sincs szüksége arra, hogy megbocsásd neki, hogy nem terem körtét, az öregúr sem fog soha senkitől bocsánatot kérni. Úgy bánt, hogy közben nem tudja, hogy bánt. Van ilyen is. Te maradj kedves, tisztelettudó, ahogy azt megtanultad. Legjobbakat nektek!
2013. júl. 20. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Az idős emberek nem születtek gonosznak(általában), a nevelés, a környezet teszi azzá, amivé...


Nem mentség a rossz modorra, de sokat láttak, elvileg bölcsebbek..

és... láttak már karon varjút..(nem karón, mint hiszik)ez a közmondás jelzi azt, hogy még a valótlan dolgokat is átlátják...


Az én családom negyven évi szoros barátság után zavart el egy idős rokont, mert véletlenül kiderült, hogy nagy bajkeverő, és ő az oka sok kárnak.

Azóta senki nem beszél vele, kapcsolat megszűnt.


Válaszolva:Ne bonyolódj vitába, mert csak kserű szájíz lesz belőle..

vagy ne menj el, mert minek keresitek a bajt, vagy hagyj mindent rá..


nos ez utóbbit nehéz megoldani..én is állandóan összeugrom a nagyapámmal..azzal együtt, hogy baromi okos ember.


van még egy javaslatom: menj a balhé elé..kérj életvezetési tanácsot, mindenféle bajra okosságot, hadd beszéljen...aztán leszűröd..

2013. júl. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Azt hiszem, leállnék a látogatással egy időre, hátha észreveszik, hogy valami nem stimmel.

Nagyon sajnálom, de nem tűrném ezt el. Még a nagyitól sem.

2013. júl. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

sajnos sok ilyen ember van, főként az idősebbek, akiknek semmi sem jó, és mindenben kifogást keresnek, házsártosak.


én nem monanék semmit, mert fölösleges az ilyennekkel veszekedni...

ha okos vagy megkiméled magad ettől. és maradjál tőlük minél távolabb...

2013. júl. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
54%

Szerinte engem nem vesznek fel egyetemre, mert nincs rá esélyem (diplomás vagyok azóta),


jeszuszmari borogass

2013. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nekem a kedves nagymamám a saját fiát, az édesapámat használja "szekercének" és teledumálva a fejét úszítja ránk, illetve általa próbál informálódni rólunk. Legyen például arról szó hogy mennyi pénzt keresünk, mennyit költünk, hogy élünk, nem vagyunk egymás mellé valók...sorolhatnám. Megy a folyamatos úszítás, még az esküvőmön is megszabotálták a részvételüket, ugyanis a nagynéném / a kedves mama lánya/ kijelentette hogy nem jönnek az esküvői menetbe meg a templomba mert az bohóckodás...sajnos nekem a nagymamám a szüleimmel lévő kapcsolatomat is teljesen elrontotta. Lelkiismeret furdalás nélkül kavarja a szószt, és minden vasárnap elmegy a templomba, mert azt gondolja hogy ezzel mindent letudott.

2014. ápr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!