Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem akarok se első áldozni,...

Nem akarok se első áldozni, se bérmálkozni, utálom a vallást. Mégis a nagyim m iatt a szüleim kényszerítenek, anyagi dolgok miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

nagymamám megígérte hogy a nevemre íratja az egyik lakását, ha lebérmálkozom, de engemet ez rohadtul nem izgat. utálom az egyházat, meg a sok degeneráltat aki odamennek. a szüleim meg piszkálnak hogy járjak hittanra, szekálnak, és fenyegetnek hogy elveszik a telefonomat ha pl nem teszem, meg az én érdekem stb...


f


2013. júl. 20. 17:49
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
jah és amúgy azzal is fenyegetőzik a nagyanyám hogy semmit nem hagy anyámra ha meghal inkább az egyháznak adja ha pogánynak nevelnek.... és ez 2013....
2013. júl. 20. 17:50
 2/27 anonim ***** válasza:
19%
Elöször is te pogány! belehalnál ha egy órás szertartásba?? Késöbbiekben meg jól fog jönni ha megházasodnál.
2013. júl. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
mi? hogy bérmálok?
2013. júl. 20. 17:57
 4/27 anonim ***** válasza:
28%

Szia!

Én már csak a nagyim kedvéért megtenném és nem a ház miatt. Én is vagy 10 éve bérmálkoztam meg jártam hittanra, kb azóta az egyház felé se néztem... Ha szereted a nagyidat, akkor ennyit megtehetsz érte, nem kötelező attól templomba járnod, ha kérdezi miért nem mész, akkor megmondod hogy tanulsz és a tanulás előrevalóbb..

2013. júl. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%

Ha ellene vagy, ne tedd meg.


Mondd meg a nagymamádnak, hogy nem érdekel a ház, nem vagy annyira anyagias, hogy ezzel belezsaroljon a saját vallásába.


Teljesen más kérdés, hogy én pl. a tündéri, imádnivaló nagymamám kedvéért imádkoztam vele gyerekkoromban (holott nem tetszett a vallás, nem is neveltek vallásosan), mert őneki ez jólesett. De belezsarolni ebbe senkit nem lehet! A szívesség és a jószívvel tett cselekedet meg a kényszer között fényévnyi különbség van! Ilyen nagymamának semmit...

2013. júl. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
Mondd meg nekik, hogy Isten mindenkit egyformán szeret, azt is, aki nem bérmálkozik. Viszont az ilyen zsarnok anyagias bolondokat nem kedveli. :) Teljesen mindegy, hogy hiszel-e ebben, ezen talán elgondolkoznak. Mondd meg, hogy ha nem lennének ilyen képmutatóak a vallással kapcsolatban, akkor talán nem utáltad volna meg.
2013. júl. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 i hate this world ***** válasza:
39%
Tedd meg a ház miatt.
2013. júl. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, mennyi idős vagy, de hidd el, egy lakásért ez nem nagy ár! Van aki 60 éves koráig hitelt fizet, hogy legyen lakása, neked me csak le kéne bérmálkozni. Szedd össze magad, szorítsd össze a fogad azt cső. Én is utálom a vallást, de egy házért bérmálkoznék bármikor :D
2013. júl. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
64%

Szia! nekem apa buzgó vallásos.

Én meg mondtam neki mikor kicsi voltam,hogy majd ha felnőtt leszek eldöntöm,hogy hiszek-e istenben vagy nem valamint,hogy gyakorlom e a vallást aktívan vagy nem.


Amúgy egy házért az elsőáldozás nem nagy dolog :D

2013. júl. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
68%

"meg a sok degeneráltat, akik odamennek" te sem vagy kevésbé korlátolt és csőlátású, mint a nagyi:P


Ne engedd, hogy olyanra kényszerítsenek, amit nem szeretnél. Mondd meg a családnak is. Lehetőleg normális hangnemben, hogy el is érj valamit.

2013. júl. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!