Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mama meghalt 12 éve. Papa már...

Mama meghalt 12 éve. Papa már nem szereti?

Figyelt kérdés
Nagyon szerették egymást. Papának viszont azóta már volt egy kapcsolata, most pedig felesége. Borzasztóan ragaszkodtam mamához, pedig csak 7 éves voltam, mikor meghalt, de rengeteg jó emléket őrzök róla. Ha szóba hozom papa előtt, hogy én is úgy gyúrom és vágom a tésztát, ahogy mama, mikor pici voltam, és őt néztem... vagy hogy mama se szerette a zselés szaloncukrot, akkor mindig úgy csinál, mintha nem hallaná, vagy valami másról kezd beszélni. Ez miért van? Már nem is gondol rá soha?
2013. júl. 25. 08:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Pont hogy nagyon sokat gondol rá és nem tudta helyre tenni magában még a halálát, nem dolgozta fel, ezért zavarja, ha róla beszélsz. Talán lelkiismeret-furdalása is van, hogy azóta volt már kapcsolata, pedig ez az élet rendje.
2013. júl. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

De igen, sokat gondol rá és még mindig szereti, úgy ahogy egy halottat szeretni lehet.

De az élet megy tovább és Ő még él, miért kellene az emlékekbe temetkeznie?

Biztos sokat gondol a múltra és felidézi milyen volt, amikor még élt a felesége, de neked nem kell folytán rá emlékeztetned.

Azért tesz úgy mintha nem hallaná, mert fáj neki emlékezni!

2013. júl. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem emlékeztetem rá folyton, éppen azért, mert így reagál, próbálom kerülni a témát. Ez elég nehéz, mivel mama haláláig szinte teljesen ők neveltek, és a gyermekkoromból ezek a legszebb évek, néha jó lenne beszélni róla.

Nem akarok fájdalmat okozni papának, csak nem szeretném, ha elfelejtené, hogy milyen jó volt hárman. Sokat változott, mióta az új feleségével van. Őt is úgy hívják, ahogy a mamát hívták.

2013. júl. 25. 08:17
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Ne akard már visszarángatni abba ami nem jöhet már vissza, én inkább úgy látom, hogy nagyon is szereti. Ne piszkáld a sebeit, ő így dolgozta fel a gyászát, te máshogy, de az ő társa volt, legyél tapintatos.
2013. júl. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
Tudod, az ember nem bújhat elevenen a holt párja mellé a sírgödörbe. Az élet megy tovább annak, aki itt maradt, és a magány meg nehéz dolog. Gondolom túl fiatal vagy még ahhoz, hogy megértsd (nem csak korban, tapasztalatokban is), a papád szerette a mamádat, de az élet nem ennyire fekete-fehér, mint gondolod.
2013. júl. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Hidd el, nem fogja elfelejteni a mamával töltött szép éveket, ha akarná sem tudná megtenni. Ha sok időt töltünk el a másikkal, annak egy része szinte belénk ég, belénk épül. Két ember együttélése során hat egymásra, átvesznek bizonyos tulajdonságokat, szokásokat. Talán azért van az most is, hogy a papád sokat változott az új kapcsolatában, hiszen már másik emberrel el, akinek másik a tulajdonságai.
2013. júl. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Antimod ***** válasza:
82%

Az új kapcsolataival szerintem éppenhogy próbálja lezárni, elfojtani magában a múltat. Nem igazi továbblépés ez, és ez látszik a reakcióiból, amit írsz.

Ne gondold, hogy már nem szereti, valószínűleg ő is vívódik annyit belül, mint te, de egyikőtök sem tud mit tenni ez ellen sajnos.

2013. júl. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

A papád minden bizonnyal túljutott a gyászon, vagy igyekszik azt elhitetni magával, hogy túljutott rajta (ezért fordul el, ezért beszél másról, ezért nem akarja meghallani azt, ami fájhat neki).


Te viszont a jelek szerint biztosan nem. Annyira hiányzik a nagyanyád, hogy mindenáron azonosulni akarsz vele.


12 év az sok idő. Ha nem tudsz túljutni a gyászon, akkor keress meg egy pszichológust.

2013. júl. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Ez önzés, nincs mit szépíteni. CSak azért, mert neked szép emlékeid vannak mamádról, éled tovább az életed, tanulsz, dolgozol, párod lesz és családod. De őt arra ítéltetnéd, hogy haláláig éljen egyedül, nézze az ereklyeként őrzött emléktárgyakat és istenítsen valakit, aki bár jó ember volt, már nem él. Éljen így éveket, évtizedeket, hogy a te kis lelked megnyugodjon. Nézz magadra! Hogy veszed ehhez a bátorságot? Az a szerencsétlen ember elvesztette a társát, egyedül maradt a világban. Nem elég, hogy ezzel meg kellett birkóznia, legyőzte a magányát, igyekszik élhető életet teremteni magának, hogy ne őrüljön bele, keresi a maradék reményt néhány szép emlékre még mielőtt ő is elmegy,és te még el is ítéled ezért? Nem akar róla beszélni, mert nem akar arra gondolni, mit veszített el. Eltemette magában, és igyekszik túlélni a napokat a következő évtizedekben. Én a helyedben inkább azzal foglalkoznék, hogy segítek neki boldog lenni, amennyire lehetséges, mert megérdemli! Nem kell elfelejteni mamádat, de az, hogy elvárnád tőle, hogy lépten-nyomon, ha felhozod sírdogáljon és szomorkodjon... felháborít! Nőjj fel!
2013. júl. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Emberek!
2013. júl. 25. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!