Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan mondjam meg tapintatosa...

Hogyan mondjam meg tapintatosan anyámnak, hogy úgymomd herótom van az ajándékaitól?

Figyelt kérdés
Anyám mindig olyan buta, értelmetlen dolgokat vesz a 6 éves lányomnak. Pl. egészen pici gyerekeknek szánt játékokat, orosz mesekönyveket. Különösen ügyelek arra, hogy a lányom mindig divatos legyen, erre anyám meg használt fiúruhákat kéreget a szomszédaitól, mintha csak rászorulnánk. Aztán persze meg van sértődve, ha nem látja a gyereken a ruhát, kezében a játékot. Nagyon sértődős, hogyan mondjam el neki, hogy vagy értelmes dolgot vegyen, vagy valami programot szervezzen, vagy inkább semmit?

2013. jún. 15. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyjából ahogy ide is leírtad.

A programszervezés nagyon jó ötlet :)

2013. jún. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem célozgass, mint pl. tudod anya, Katika nagyon vágyik már egy mittoménmire. Így talán már kapcsolni fog.
2013. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki, hogy nagyon kedves tőle, de igazán ne költsön ilyenekre, elég, ha csak egy tábla csokit hoz, ha nagyon akar valami meglepit, de a gyereknek már amúgy is annyi ruhája/játéka van, hogy már nem is tudod hova tenni..:)

Amúgy megértelek teljesen, nekem nincs gyerekem, de szülinapokra/karácsonyokra annyi hülyeséget kapok, hogy jobban örülnék a semminek, mert a sok felesleges kacat csak fogja a helyet...

2013. jún. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, ahogy a 3. válaszban le van írva.
2013. jún. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én is úgy vagyok, ahogy a harmadik válaszoló írta, tele vagyok felesleges kacatokkal.


De válaszolva a kérdésre: ha van valami, amit tényleg szeretne a kicsi, akkor célozgass rá, hogy nagyon szeretné a játékot, vagy mondjuk mondd azt, hogy örülne, ha eltölthetne egy kis időt a anyukáddal (mármint a lányod és az anyukád), mondjuk a szülinapja előtti/utáni hétvégén. A nagymamák általában nagyon jól sütnek, felvethetnéd, hogy anyukád megmutathatná a lányodnak, hogyan kell olyan finomra megsütni a kicsi kedvenc sütijét, főzni a kedvenc ebédjét. (Én legalábbis imádtam nézni a mamát, ahogyan főzött, amikor kicsi voltam.) Plusz ha esetleg még be is tud segíteni a lányod valami apróságba, mondjuk kimagozni a meggyet a meggyes pitéhez, az is tök jó dolog (szerintem).


Ha nem válik be, akkor tényleg mondhatod azt, hogy annyi játékotok és ruhátok van, hogy nem tudjátok hova tenni őket.

2013. jún. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!