Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak a nagymamámmal,...

Mit csináljak a nagymamámmal, hogy ne hívogasson naponta a semmiért?

Figyelt kérdés
Igazából sosem volt túl jó vele a kapcsolatom sem nekem, sem anyukámnak. Persze néha elmegyünk hozzá meg elbeszélgetünk 1-2 órát, de napi szinten felhív azért, hogy negyed óráig kérdezgessen arról, hogy mit ebédeltem, ki csinálta, mikor csinálta, hogy csinálta, finom volt-e. Ezután elkezd általában apukámról kérdezgetni, hogy hogy van, mit csinál, meddig dolgozik, stb. (de vele sokkal jobb a kapcsolata, mint anyukámmal, a saját lányával, tehát nem tudom megérteni, hogy miért nem tőle magától kérdezi meg ezeket). Állandóan ki van akadva azon, hogy mi fel nem hívnánk őt soha, azért, mert nem akarunk naponta a semmiről beszélni. Anyát is felhívja minden nap 2-szer azért, h megkérdezze h melege van-e, meg csak röhög a telefonban. Egyszerűen nem tud mit kezdeni otthon magával és telefonálgat egész nap. Ha meg nem vesszük fel neki a telefont, akkor elmond mindennek meg megsértődik. Hogy lehet ezt kezelni úgy, h ne bántsuk meg, de valahogy a tudtára adjuk, hogy nem szeretnénk a semmiről beszélni állandóan? Ő ki van akadva, hogyha bárki is megzavarja amég délután alszik, de az nem érdekli, hogy mi este holt fáradtan érünk haza a munkából/iskolából és szeretnénk pihenni, simán kérdés nélkül beállít és elkezdi rendezgetni a lakást meg osztani az észt, hogy mit hogy kellene csinálnunk. Ti mit tennétek?
2013. aug. 12. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Gyakrabban látogassátok akkor nem fog hívogatni.
2013. aug. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Szegény magányos, öreg. Én örülnék ha csak a semmiről is beszélgethetnék a nagymamámmal, de sajnos már nem él.
2013. aug. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Bárcsak én mamám tudna hívogatni még.. akár minden nap.

Szerintem azért annyira nem nagy baj ez, ha rosszkor hív mond meg, hogy visszahívod.

2013. aug. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ti könnyen beszéltek, mert ti szerettétek a nagyit, első 3 válaszadó. Én úgy olvastam a legelső sorban, hogy nem jön ki jól a nagyival, ennek ellenére naponta hívogatja egy olyan egyén, akit nem is kedvel, de nem vágja rá a telefont, mert mégiscsak a nagyanyja, meg idősebb és jár a tisztelet. Én szerettem a mamit, de nekem is sokszor agyamra ment a telefonálgatósdi, meg hogy más unoka így meg úgy csinál /persze, mert nekik nincs munkájuk stb./. Párszor kiosztottuk szépen, amúgy mint mikor egy gyereket ledorgálunk, mert igazából ez a 2. gyerekkor, és nehezen értenek /nem tiszteletlenségből írom, de tényleg fárasztóak és nem veszi figyelembe, hogy neked is megvan a saját életed/. Úgyhogy azt javaslom, ha beállít, ne zavard el, de ha telefonál, akkor mond meg, h neked nincs minden nap erre időd, majd meglátogatod és akkor egy órán át mondhat, amit akar. Különben nagyon aranyosak ezek a semmiségekről való beszélgetések, de értem én a problémát. Főleg, ha anyáddal meg veled se jön ki jól, de annak mi az oka?
2013. aug. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Tévedsz, nem bírtam a nagymamámat, de attól még egyáltalán nem jó, hogy halott, és már másképp állnék a dolgokhoz.
2013. aug. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek, mert ugyanez van velünk is, de sajnos nem tudom mi a jó megoldás. Anyát naponta többször hívja a nagymamám, de engem is szokott és olyankor a 40 perces beszéd a minimum, közben semmit nem tudok csinálni. Pedig nem egyedül lakik. Engem a legjobban az zavar, hogy vadidegenek életét kell hallgatnom fél órákon keresztül, ami marhára nem érdekel, illetve kibeszéli nekem az egész rokonságot, hogy ki milyen szemét, utána meg engem beszél ki másnak...
2013. aug. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsold ki a telefont és ne legyen bűntudatod. Ha veled nem törődött, akkor neked sem kell vele törődni.


Amikor neki kellett volna adnia - fiatal korában - akkor nem adott vagy nem annyit és nem jól, amennyi anyukádnak és neked kellett volna (szeretetről beszélek és törődésről, nem pénzről). Most, amikor öreg, most elvárna azoktól ÁLLANDÓ törődést és szeretet, akiknek ő maga nem adott soha (vagy csak nagyon keveset), csak azon az alapon, hogy ő öreg és magányos.


Találjon ki magának valami elfoglaltságot és kösse le magát, ne ugráltasson folyton titeket.

2013. aug. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

" egy olyan egyén, akit nem is kedvel"


Nem egy "egyén", hanem a nagymamája, aki ha nincs, ő sincs.

2013. aug. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

El kéne vinni egy nyugdíjas klubba. Nagyon magányos lehet szegény.

Feltétlenül megbeszélném vele, elsősorban anyukád feladata ez, hogy előre beszéljétek meg, mikor értek rá, és akkor jöjjön.

Fontos az egyenes beszéd, mert szóból ért az ember, s akkor kevesebb a konfliktus.


Nekem még Édesanyám is megmondta, amikor csak úgy beállítottam a pici babámmal, akit imádott, de neki otthon kellett dolgoznia, időre könyvelnie kellett. 2-3 óra múlva, ha nem vettem észre magam, akkor azt mondta kedvesen, hogy: Na, jól van, kislányom, most már menjetek szépen haza, mert így nem tudok dolgozni.".

Soha nem sértődtem meg. :D

2013. aug. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mond meg neki, hogy csak akkor hívjon ha valami baj van, mert életében már nincs kedved foglalkozni vele.
2013. aug. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!