Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy értessük meg a nagymamámm...

Hogy értessük meg a nagymamámmal hogyha ő elmegy, a fia életképtelen lesz?

Figyelt kérdés

A nagybátyámról van szó, 41 éves lesz ebben a hónapban. Nehéz leírni a történetet mert számomra felfoghatatlan ami nálunk folyik. Nagyon furcsa ember a nagybátyám. Hivatalosan dolgozik, de mondhatni nem fizetése van, csak zsebpénze a családi vállalkozásból. Nagymamám és ő a cég tulajdonosa. Egy háztartásban is élnek. Nagybátyám külön lakrészen, csak a konyha, fürdő közös. Úgy érezzük hogy nem fogja tudni fenntartani magát ha nagymamám egyszer meghal, remélem még messze van, de úgy gondolom még lenne esély megváltoztatni. Konkrétan leszar nagy ívben mindent és mindenkit. Nem érdeklik a cég dolgai, mindent az utolsó pillanatban csinál, sok bosszúságot okoz. Ez az egyik. Dolgozni életében nem dolgozott normálisan és nem is fog tudni. Ő megmondta, hogy nem ebben a világban él, neki nem 24 óra egy nap, hanem 26, ezzel magyarázza azt hogy éjjel nem alszik, hanem nappal. Ha sok vizet nem zavarna, nem is érdekelne, de szegény nagymamámat sajnálom, bár nem annyira öreg, de már nyugdíjas, nem a mai és hát fárad ő is. Viszont az ő hozzáállása ami ideáig vezetett. Mindig is anyuci kisfiát játszott, nagybátyám soha életében nem mosogatott, nem főzött magára, csak bent punnyad a munkahelyén és játszik. Mamám este 11kor szállít be neki minden egyes nap kaját, 10kor még a konyhában képes neki állni sütni süteményt mert a fia azt kívánja.


A múltkor tanúja voltam egy beszélgetésnek, ami kb arról szólt hogy a nagybátyám szeretett volna meggyes pitét, és mamám rákérdezett hogy megeszi ha maggal együtt süti. Hát természetesen nem volt a válasz. Este 9kor állt neki kimagozni egy nagy tál meggyet és sütni. De láttam már olyat is hogy éppen itthon volt, mentem be a szobába ahol is, a mamám ült az ágyon, a nagybátyám lába az ölében és éppen körmöt vágott neki, mint egy óvódás gyereknek.


Rengeteg ilyen történt és egyik eset, felháborítóbb mint a másik. A legutóbbi eset az volt, hogy két havi hiteltörlesztő részletet tüntetett el, senki nem tudja hogy hova, a mai napig nincs meg a pénz. Mamámat nem érdekli. Próbálta megkérdezni hogy mit csinált a pénzel de a fia nem mondta el. Mi és anyukám fizettük ki. Tavaly nyáron, nagymamám nem volt otthon, engem kért meg este 9kor, 8 hónapos terhesen hogy főzzek már neki vacsorát. Nemet mondtam neki. Utána mamám felhívott telefonon hogy hogy képzelem hogy nem főzök a kisfiának.


Bocsánat hogy regényt írok, de valahol annyira felháborítóak ezek az esetek hogy órákat tudnék írni róla. Próbáltam már rengetegszer beszélni erről mamámmal de egyszerűen nem érti miért rossz ez. Én elmondhatatlanul szeretem a nagybátyámat, apám helyett volt apám, vele nőttem fel, de tényleg kiborító mit meg nem tehet. Attól félek hogy szó szerint az utcára fog kerülni ha ezt így folytatják tovább és én nem akarok rosszat neki, valahogy segítenem kell neki.


Egyáltalán lehet valamit kezdeni? Bármilyen ötlet érdekel!


2013. júl. 8. 15:50
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Hát el kell vele beszélgetni komolyabban erről. Mert ha ezt is "leszarja" akkor megérdemli hogy utcára kerüljön..
2013. júl. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Amíg a nagyi él, semmit nem lehet tenni. Addig a nagybácsinak semmilyen motivációja nincs a változtatásra. Ha meghalt, akkor rajtatok áll az életképtelen nagybácsi sorsa. Hidd el, az éhség nagy úr, ha a kaja és lakhatás feltételekhez van kötve, mindjárt motivált lesz a normális életvitelre. Ha igazán segíteni szeretnétek, akkor persze nagyon türelmesnek kell majd lenni, nem megszégyeníteni őt, nehogy elveszítse a bizalmát bennetek. Belül lehet, hogy így is szégyelli magát, de épp a szégyen miatt ezt nem meri bevallani, így semmi esély a változtatásra.
2013. júl. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem lesz életképtelen, sőt, most döbben majd rá, hogyan kell önállóan megállni a lábán.
2013. júl. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A nagybátyámmal hiába beszélünk erről. Nem is lehet. Komolyan mondom, semmi nem érdekli. Nem érdekli mit fog enni, miből tartja el magát. Ki van nyalva a feneke és nem tud előre látni a jövőben. Mamám kellene mondani valamit.


Ja! Azt már meg sem említem, hogy a külsejére nem ad, a múltkor nem mert hazajönni mert olyan büdös volt már hogy nem mert a metróra felszállni. Van hogy 2 hetente fürdik egyszer. Mosakszik ugyan a kritikus testrészeknél, de hát na... undorító. Barátnője nincs, nem is volt soha. Mamám azt mondta, azért bánik így vele, mert majd ha megházasodik, átveszi az asszonyka a helyét. De nem fog. Így biztosan nem.

2013. júl. 8. 16:06
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
Hát hiszen minden hapsi ilyen, csak a mama helyét egy idő után a feleség veszi át.
2013. júl. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De vele nem fog szóba állni egy nő sem, amíg ilyen.
2013. júl. 8. 16:53
 7/14 anonim ***** válasza:
21%

Nem érdekli mi lesz vele, mit fog enni stb. Te meg nem vagy az anyja szóval miért érdekel? Aggódsz érte? Amilyen hangnemben írsz róla, nem hinném. Ezért is volt meglepő hogy a végén azt írod szereted. Akkor meg miért a nagymamát próbálod megváltoztatni? Ő már csak ilyen és nem is fog változni.

Igen tényleg durva a helyzet, de ha te eddig sem jöttél rá hogy nem tudsz mit tenni akkor ezután sem fogsz.

A nagymama úgy viselkedik ahogy, az én nagyanyám is ilyen volt. Sütött nekem meggyes pitét amikor akartam kiskoromban. De nem a nagymama a gond hanem a nagybácsi úgyhogy hagyd békén őket mert a nagymama is csak tolakodásnak veszi a túlbuzgóságodat, evvel nem fogsz eredményt elérni.

Legyél a nagybátyáddal távolságtartó vagy szigorú, de ne ellenséges. Szomorú hogy így alakult a dolog, de tényleg nem érdemes a nagymamát okolni. Te meg már arra gondolsz hogy mi lesz ha meghal. Akkor vagy a lábára áll vagy nem. Ennyi. Nem érdemes ezen ilyen durván túráztatnod magad és ennyire belefolynod más életébe, úgy hogy nem is kért rá.

Főleg ha terhes vagy. Ez csak tőled függ hogy inkább nyugalmas heteket biztosítasz a magzatodnak, vagy inkább stresszeled magad 20 év múlva bekövetkező eseményen. Ezt nem szabad tenned főleg áldott állapotban.

2013. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
Mégis mit kellene tenniük? Úgy élni ahogy te elvárod? Természetesen nem jó dolog amiben vannak, de ha egyikőjük sem fogadja el a tanácsodat akkor evvel a turbózásoddal csak ártasz és egyre kevésbé fognak rád hallgatni. Szerintem inkább neked kellene a saját dolgoddal törődni. Elmondtad a véleményed. Ennyit tehetsz. Meg azt hogy megszabod a saját határaidat, azaz hogy számíthat rád a nagybátyád, de az élősködést nem tűröd stb.
2013. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Beszélték velük szép szóval, nem hallgattak rád? Akkor így jártak! Nem egy ilyen anyámasszonykatonáját kellett volna nevelni ebből a "férfi"ból!
2013. júl. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

21:56os: azért látom megy a szövegértés... Ezek után inkább nem kéne tanácsokat osztogatnod, ha csak ilyen durván tudsz beszélni és ítélkezni.


Mellesleg együtt élek velük, csak van beleszólásom!

2013. júl. 9. 06:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!