Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám egyedül maradt egy...

Nagymamám egyedül maradt egy nagy házban, messze tőlünk, miután 2 hete elhunyt a Nagypapám. Hogy segíthetnék?

Figyelt kérdés

Nagymamám 71 éves, fitt, rettentően szerethető ember, aki egészen eddig ápolta a beteg Nagypapámat. Ő sajnos 2 hete elhunyt, így most a Nagymamámnak nincsenek meg a napi feladatai, és teljesen egyedül van. Én 200km-re lakom tőle, anyukám 45km-re, és a többi családtag is messzebb. Talán a testvérem hozzá költözik, de Ő is csak minden másnap tudna vele lenni a munkája miatt. Nagy családi házban lakik, faluban. Szeretnék neki kitalálni valami megoldást, feladatokat, amivel le tudja foglalni magát napközben (nem az a tv-t nézős típus). Eddig nem nyugdíjas életet élt, hiszen a Papámat ápolta, amig egész napos időbeosztást igényelt.

Voltatok már ilyen helyzetben? Tudnátok tanácsot adni? Nem szeretnénk Őt is elveszíteni, nagyon megviselik a történtek, magányos.


2013. szept. 3. 19:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2 hete halt meg a nagypapád. Még szép, hogy szomorú a nagyid. Idő kell, míg hozzászokik, hogy nincs mellette. ha valóban annyira fitt a nagymamád, meg fogja találni magának a megfelelő elfoglaltságot. te, magadtól ne akarj mindenféle megoldásokat kiagyalni. A nagymamád felnőtt ember, saját élettel. ha később is látni, hogy nem bír az új helyzettel, akkor is csak vele megbeszélve keressétek a megoldást.
2013. szept. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Rakassatok vele befőttet, lecsót. Süssön elálló sütiket én is ezt csinálom.Esetleg száraztésztát is gyúrhat.
2013. szept. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Pici időt hagyjatok neki még, hadd gyászoljon, most még nem tud gondolkodni a jövőn! Aztán közösen beszéljétek meg vele, hogy mi lenne később a legjobb!
2013. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat! Igazából csak magamat akarom nyugtatni, eléggé elkeseredtem, hogy mi lesz. Sajnos ezen nem tudok segíteni, hogy egyedül van esténként, napközben lefoglalja magát azt mondta, csak este rossz... De nagyon remélem, hogy úgy lesz, ahogy írtátok, és feldolgozza és elfogadja a helyzetet. Talán még az egyedül élést is meg tudja szokni.
2013. szept. 3. 22:13
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én anyukám vesztettem el pár hónapja, 56 évesen ment el közülünk. Az ő édesanyja (azaz nagymamám) 78 éves és évtizedek óta özvegy és most, hogy a lányát elvesztette teljesen kiborult. Én is hívom sokat, ill. mondom, hogy vigyázzon magára mert szükségünk van rá. Csak pár száz km távolság van köztünk is, így én sem tudom, mi lesz évekkel később, egészségi állapota is bármikor elvileg leromolhat.

Szóval gyakori beszélgetés, éreztesd vele,h szükséged van rá, mindenféleképp az utódai (pl. te az unokája lehet élete értelme , ill dédunokája, ha már esedékes, mint pl. nálunk). Sütik, lekvár, varrás kérése,.. receptek, tanácsok kérése (akkor is,ha tudod a megoldást:) )

Éreztessétek,h vele vagytok. Esetleg egy könyv, ami segíthet a gyászban.

2013. szept. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A 71 éves nagymamád még nem olyan öreg, hogy "gyámság" alá kerüljön. Életerős, önellátó, ellátja a házat, kertet. Van neki mindennapos elfoglaltsága, csak rajta múlik, hogy hogyan osztja be az idejét.

Lelkiekben kellene neki segítenetek.

Hogy hogyan szervezi meg az életét, hogy így egyedül maradt, addig, amíg nem beteg, nem magatehetetlen, az ő döntése.

Talán elvinném kicsit üdülni, világot látni, hogy kiszakítsam a környezetéből. Addig rábíznánk valakire a házát, hogy viselje gondját az alatt a két hét alatt.


Először tőle kellene megkérdezni, hogy mire van szüksége, mit szeretne. Senki sem szereti, ha kívülről akarják megoldani az ő életét, problémáját, legyen akár 18, vagy 80 éves.


Nem az a segítség, amiről én gondolom azt, hogy jó neki, hanem az, amit ő szeretne. Abban kell őt segíteni.

2013. szept. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Éreztessétek vele, hogy szükség van rá, szükség van a munkájára. Mondd, pl, hogy gondolkodtatok a dolgon, és annyi rosszat hallani a bolti befőttekről savanyúságokról és hogy nem lenne-e kedve segíteni nektek? Tehetne el ezt-azt.
2013. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!