Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mamám hozzánk akar költözni....

Mamám hozzánk akar költözni. Hogy tudom meg, hogy van-e hitel a bankszámláján úgy, hogy anyáék ne tudják meg?

Figyelt kérdés
Sajnos elég rossz a kapcsolat anyáék és mamám között. Mamám bankkártyájára érkezik a nyugdíja, de anya a társtulajdonos. Minden papírt elrak, így mamám azt se tudja, hogy mennyi a nyugdíja, ami fontos lenne a költözéshez. Ezt hogy tudnám megoldani? A bankhoz ha bemennék hogy adnának felvilágosítást?
2013. szept. 16. 10:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Mamáddal megbeszéled és a társtulajdonosságot megszüntetitek.
2013. szept. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Neked nem mondanak semmit, mert jogilag te nem vagy senki a szerződésben!
2013. szept. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezed anyádat. Vagy a mamád bemegy a bankba, és kikér egy számlamásolatot. Harmadik félnek semmi esetben nem fognak ilyen információt kiadni.
2013. szept. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a bank már átköltözött, és sokat kellene utazni. Anyunak nem szabad szólnom addig amíg a költözés nem tuti, mert annak megint mamám inná meg a levét. Nagyon rossz helyzetben van. Ha meghatalmazást írnánk úgy se adnak ki adatot? Mert ő sem tudja, hogy anyáék vettek-e fel hitelt vagy nem.
2013. szept. 16. 10:52
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

1. Mamád megkérdezi anyukád. Mamád elkéri anyukádtól a papírjait.

2. Mamád bemegy a bankba, és megkérdezi.

3. Mamád bemegy a bankba, és megszünteti anyukád, mint társtulajdonost.

4. Nem mamád bankkártyájára érkezik a nyugdíja, hanem a bankszámlájára. A bankkártya a mamádnál van, vagy anyukádnál?

2013. szept. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Vagy olyanra gondoltam még, hogy ezentúl a nyugdíját nem a bankszámlára kérnénk, hanem hogy a postás hozza. azt hogy lehet elintézni? De elsődleges az hogy megtudjam, hogy mennyi nyugdíjat kap.
2013. szept. 16. 10:54
 7/25 A kérdező kommentje:
Minden anyánál van, de addig nem akarunk neki szólni amíg nem tuti. Ahhoz meg a nyugdíját kéne tudnom hogy el tudom-e hozni magamhoz. 20 éves vagyok és nem igazán értek még az ilyen dolgokhoz, de sürgősen el kell onnan hoznom.
2013. szept. 16. 10:55
 8/25 anonim ***** válasza:
69%
Ehhez a mamád kell. Te nem létezel a banknak, te senki nem vagy. mamádnak van a nyögdíjról papírja, meg tudja mutatni.
2013. szept. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
56%

Melyik banknál vagytok?

Mindenhol tele van bankfiókkal minden város.

Egyébként igen, elintézhető, de akkor is szükséges, hogy a folyószámlát rendezzétek.


Miért van bajban a mamád anyukádnál? Gondnokság alatt van a mamád, vagy teljesen beszámítható? Biztosan fel tudod vállalni az eltartását és az ápolását?

2013. szept. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem tudja megmutatni mert minden irata, papírjai anyánál vannak. Őt meg sajnos 82 évesen nem nagyon tudom 30 km-re elvinni a bankhoz.
2013. szept. 16. 10:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!