Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám miért várja el...

A nagymamám miért várja el tőlem, hogy minden egyes nap felhívjam őt és beszámoljak a napomról?

Figyelt kérdés
Komolyan...Az unoatesóm ezt csinálja ezért az ő szemükbe egy "kisangyal".Szeretem a mamámat,de szerintem nem kéne elvárnia ezt.Oké,hogy érdekli mi van vsn velem,de ez sok.

2013. okt. 6. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Örülj neki, hogy feltudod hívni én a fél karomat adnám ha csak egy percet beszélhetnék vele.
2013. okt. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Biztos magányos, és jól esik neki beszélni az unokáival. Örülj neki, hogy te vagy az, aki örömet tud neki okozni.

Nekem már sajnos nem élnek a nagyszüleim, nagyon hiányoznak és örülnék, ha beszélhetnék velük :(

2013. okt. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. okt. 6. 20:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Hallani akar felőled, és jól esik neki szerintem, ha megteszed. Én is olyan gyakran beszélek vele és látogatom meg amilyen gyakran csak tudom, mert tudom, hogy egynap elmegy és nagyon fog hiányozni, akkor majd jó lesz visszagondolni ezekre.
2013. okt. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
addig örülj, amíg van, nekem már csak anyukám van :(
2013. okt. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki,hogy jól esik,hogy foglalkozik veled de naponta kicsit sok.

Rossz ha valakinek nem élnek már a nagyszülei, de a kérdezőn ez nem segít és igen is bosszantó tud lenni.

2013. okt. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen mondd el neki, hogy nem tudsz napi szinten beszélni. Én is gyakran felhívom/meglátogatom a családomat, de minden napi telefonálásnál nem is lenne mit mesélnem. Szerencsére ők is megértik. :) Próbáld ezt elmondani a mamádnak, és hívd fel csak heti 2-3-szor ,amikor van mit mesélned, szerintem annak is örülni fog. :)
2013. okt. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyszer eljön a nap amikor ezt az egészet vissza fogod sírni. Én nagyon jóba voltam a nagymamámmal, bár mégis inkább nagyapámhoz kötődtem nagyon. Én nagymamámnak nem várt hirtelen halála volt, és most még mindig közel 10 év után is azt kívánom hogy bárcsak találkozhatnék vele. A nagyapám 2 éve halt meg, az ő halálára fel voltunk készülve sajnos már 4 éve tudtuk hogy hamarosan itt hagy minket, vele minden nap beszéltem, suli után mindig átmentem hozzá, volt amikor reggel suli előtt néztem be oda, bevásároltam neki, meg minden a húgom úgyszintén. Nagyapám sajnos tüdőrákos volt, sokáig titkolta és ő sem ismerte be magának a dolgot, mindig kamuzott nekünk, makacs volt és nem ment el a kezelésekre pedig tudták volna, anno még nagymamám is mondta neki hogy kezeltesse magát, akkor ugye hazudta hogy tévedés volt ez meg nincs semmi gond, közben csak mindent megmásított. Amikor belátta 4 éve hogy kellett volna a kezelés, a műtét akkor már sajnos késő volt, és akkor mondták neki hogy hátra van 1 éve szerencsére lett belőle kicsivel több mint 2 de sajnos akárhogy is tudtunk a dologról, hirtelen távozott el tőlünk nem sokkal a születésnapja előtt amikor betöltötte volna a 80 at és egy hatalmas bulit szerveztünk volna neki de sajnos nem jött össze. Nagyon kötődtem hozzá, ő tanított meg sok mindenre, sajnos édesapámat korán elvesztettem így gyakorlatilag az ő apja adott meg nekem azt amit a saját apám sajnos nem tudott.

Szóval becsüld meg ezt hogy tarthatod nagyiddal a kapcsolatot minden nap, hidd el egyszer vissza fogod ezt sírni egy életen át mert biztosan ha megmondod neki hogy nem akarod vele minden nap tartani esélyes hogy örök haragban lesztek és ez biztosan bántana majd. Anyai nagymamámmal sajnos így vagyok igaz hogy a mai napig él szerencsére egészséges is de 2-3 havonta beszélünk, meg látjuk is egymást, nem jó a kapcsolatunk de tudom hogy jobb is lehetett volna ha anno úgy 5 éve nem szúrom el a dolgokat.

2013. okt. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!