Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak amikor a dédnagy...

Mit csináljak amikor a dédnagyapám olyanról beszél amit már sokszor elmondott és tulajdonképpen értelme sincs?

Figyelt kérdés

A dédnagyapám már bőven 90 felett jár, és viszonylag sokat találkozok vele, szeretem a történeteit hallgatni és beszélgetni vele, de van egy örök és állandó téma ami mindig visszatér.

Ez általában az ország helyzetéről szól, politizál stb...

Ugyan ide tartozik,hogy mindig azt hajszolja,hogy legyek katona mert ő már 20 évesen Kolozsvárra vonult be, én meg még a szomszéd városban lévő toborzó irodába sem vagyok hajlandó bevonulni.(bármekkora "szégyen" is de a katonaság és én két külön dolog vagyunk)


Nem akarom megsérteni, de szinte minden alkalommal elmondja ezeket, és hogy őszinte legyek már unom, de tényleg nem akarom megsérteni.

Próbáltam már témát terelni, de azonnal feltűnt neki, és megkért,hogy hallgassam előbb végig.


Egyébként a nagypapámat is katonaként szerette volna látni, de ő mindig is beteges volt és nem volt alkalmas, apukám szintúgy, de őket is sokáig traktálta ezzel.

Az ő édesapja is katona volt és azt mondja,hogy szeretné ha ez tovább menne a családban, de ez sajnos nem így működik.

Leginkább ez a "legyél katona" téma zavar, a politizálást még elhallgatom, de ezt már szeretném lezárt témaként tudni.

Mit mondtok?Hallgassam meg továbbra is, vagy próbáljam megértetni vele,hogy ez nem működik?Hogyan?


2013. okt. 27. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Az enyém a vallásról beszél. Bólogatok és mosolygok.


Szerintem mondd azt neki, hogy meggondolod.

2013. okt. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Mond azt, hogy majd leszel katona, még akkor is ha nem akarsz az lenni (csak ha neki megnyugtató lenne ezt hallani). Az öregek a családban mindig nosztalgiáznak, pedig némelyik sztorit már 100x is hallottad, akkor is próbálj meg jó hallgatóság lenni, lehet hogy neki sokat jelent ha elmesélhet egy-két történetet.
2013. okt. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mond azt, hogy már intézed az ügyet, csak várod, hogy értesítsenek, ha lesz hely. Mert most egyenlőre nincs felvétel..
2013. okt. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg mondhatod, hogy nem szeretnél elesni egy másik kontinensen, hanem inkább valami hosszabban tartó életpályát szeretnél, közben meg gyereket, és azzal továbbviszed a vérvonalát is. Azért csak óvatosan, elvégre is 90 éves, és már nem biztos, hogy átlátja ezeket a dolgokat teljesen. Na?
2013. okt. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy még él. Ha nem akarod megbántani, ne mondj rá semmit és hallgasd végig.
2013. okt. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és ne hazudj neki, mert attól, hogy 90 éves, még nem hülye. Simán lehet, hogy még jó néhány évig élni fog, és rájön, hogy nem is készülsz katonának. És ne magyarázkodj neki. Legfeljebb annyit mondj, hogy most nincs háború, ha meg lesz, úgyis meg fogod kapni a behívódat, mint tartalékos, hisz hiába nem voltál még katona, szükség esetén mozgósítható vagy.
2013. okt. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!