Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak, ha a nagymamám...

Mit csináljak, ha a nagymamám nem akarja hogy elmenjek hozzá?

Figyelt kérdés
Júniusban voltam nála utoljára. Azóta már többször beszéltünk telefonon és mindig elsírta magát, hogy milyen ritkán lát minket, most pénteken anya elmegy hozzá, és egész nap temetőkbe fognak menni, meglátogatják a rokonokat, de nem akarják hogy menjek, mert hogy csak unatkoznék. Pedig én nagyon akarok menni, már nagyon unom magamat, elakarok utazni valahova, csak hogy ne itthon senyvedjek, de a nagymamám nem akarja. Azt akarja, hogy majd karácsonykor menjek el hozzá, de akkor meg lehet hogy nem fogok tudni elmenni hozzá. Mit csináljak szerintetek? 15/L

2013. okt. 30. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
menj el. úgyis fog örülni. ha meg nem mész akkor meg azt hallgathatnád, hogy miért nem mentél el.
2013. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Menj el, és az ajtóban mond: meglepetéééés!

Örülni fog neked!

2013. okt. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Menj el.Nem hinném,hogy 15 éves lányt meg kell kímálni a temetőlátogatástól.Nyugodtan segíthetsz.
2013. okt. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is nyugodtan menj el. Nekünk is mindig mondja, hogy nem kell, de amikor ott vagyunk, örül a segítségnek. Beszélgetünk, nosztalgiázunk.
2013. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj el! Mondd meg anyukádnak, hogy szeretnél elmenni, és nem baj, hogy a temetőben lesztek egész nap. Nálunk gyerekkorom óta családos ünnep a halottak napja. Kimegyünk a temetőbe, és mindig mindenkiről eszünkbe jut valami szép emlék, történeteket mesélünk egymásnak, néha ilyen is kell. Biztos a nagymamád is tudna sztorizgatni. Addig menj hozzá, amíg lehet!
2013. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én nagyimból kiindulva, az ,,úgyis csak unatkoznál, nem muszáj jönnöd" azt jelenti, hogy nagyon örülnék ha eljönnél, de nem tudom te szeretnéd-e.
2013. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó nektek. Én nagyanyám olyan, hogy jajj ne csinálj semmit, gyűjtögessed a pénzed, (majd 5 év múlva vehetek belőle egy tábla csokit, mert úgy leromlik...) meg összehord minden hülyeséget, duzzog, ha nem megyek minden nap, de azért ő műttetheti magát 5 évente, mert olyanja van. Nem 100-as... Milliókat dobál orvosra, más értelmes ember örülne neki, ha nem lenne beteg, ez meg... Napi közel 30 szem gyógyszert szed. Kinyírja vele saját magát. És nem lehet mondani neki... Most volna egy ház, van benne neki szűk 500.000 Ft-ja. És nem hogy nekem adná, mikor tudja, hogy szeretném, egy nagyon régi, de jó állapotú vályogház, nem is az a lényeg, hanem vergősik, hogy adják elfele. De azért még van pofája megkérdezni, hogy mikor megyek. Legszivesebben felé se mennék, csak nagyapám ő más. Ő jó ember. Nagyanyám... És nem szorul rá a pénzre, vagy ha rászorul, akkor nagyon elszórta, most örökölt egy milliót, pár éve örököltek 1,5-et, és nem költöttek semmire, csak orvosra... Tehát míg más azt mondaná, hogy nesze fiam boldogulj, ő a hátam mögött, az ellenségemnek akarja kijátszani. Hát milyen ember az ilyen? Szaros 500.000 Ft, amivel csak kitömi a rohadt párnáját, mert soha egyigy gyereküknek nem segítettek, csak a drága kis keresztlányát nyomták, aki már nem is köszön nekik, vagy 10 éve, azóta jó neki a családja is... Nagyon mocskos. Nagyapám sokkal betegebb mint ő (nem beteg hála istennek, csak ő sokkal többet dolgozott, meg neki tényleg műteni kéne a lábát) mégis egyfolytába körülugrálja. Nagyanyám kinyög valamit,már oda is vitte neki. Pedig neki semmi baja nem volt, ha olyan ment, aki viszi a hírét, akkor bottal ment, amúgy meg ha én ott voltam, akkor úgy manőverezett a fák között, hogy gyorsított tempóba kellett sétáljak.

Na mindegy, ezt csak úgy mint másik véglet leírtam neked, rakok is ki egy kérdést majd ezzel kapcsoltaban enmsoká.

2013. nov. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!