Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az apa nem vállalja a gyereket...

Az apa nem vállalja a gyereket, de a szülei szeretnék látni az unokájukat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párom még terhesen ment el. Már a kapcsolatunk elején megmondtam neki, hogy bár nem akarok még gyereket, védekezek, de ha becsúszik én nem vetetem el, ennek az oka most nem is lényeges, de ő is elfogadta az álláspontomat. Terhes lettem 3 év után, az exem pedig elhagyott, gyerektartást fizet, de nem kíván a gyerekem apja lenni. Most 4 hónapos a lányom egyébként. Az exem szülei viszont nagyon szeretnének a lányom életének részei lenn., Már látták az unokájukat imádják és bár nem értik a fiúk miért ilyen rá sem haragszanak, de engem arra kértek, hogy ők szeretnének nagyszülők lenni.

Mi ilyenkor a jó megoldás? Szeretnék párkapcsolatot és remélem olyan valakivel hoz össze a sors, aki pótolhatja a lányomnak az apát egy napon. De ha hagyom, hogy az exem szülei legyenek a nagyszülei néha majd elviszik, érte mennek az oviba, stb. Mi van, ha találkozik az igazi apjával? Hogyan magyarázom el neki egy napon, hogy igen, ő az apád, de nem kellettél neki, a nagyszüleid azért a nagyszüleid. Főleg, ha egyszer mást fog az apjának tekinteni, még ha tudja is(és nyilván el fogom neki mondani), hogy nem ő a vérszerinti apja.

Mi a legjobb egy gyereknek ilyen helyzetben?


2013. okt. 31. 07:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Bocsi a gepelesi hibakert telorol vagyok...most olvasom vissza miket benaztam, remelem azert erted amit irtam :-)
2013. okt. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Bence_ ***** válasza:
100%

Gyereknek, neked, nagyszülőknek jó ha szeretitek egymást? Jó.

Gyerek az gyerek nem pedig hülye. Ha ti jól kezelitek akkor ő is jól fogja kezelni a dolgokat. Lesz nagymamija, nagypapija, egy édesapja aki nem foglalkozik vele, lesz édesanyja és az édesanyjának egy párja aki szintén oda van érte.

Sok szerető, rá figyelő ember.

2013. okt. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszülei akkor is a nagyszülei maradnak, és örülj neki, ha részt akarnak venni az unokájuk életében. A gyereknek is jó, mert előbb-utóbb akar tudni az apai ágról, aztán lehet, hogy megismeri a nagyszüleit akik szeretettel fogadják majd, és végül téged hibáztat a gyerek, hogy nem tarthatta velük a kapcsolatot.

Jó neked is, mert segíthetnek a gyerek körül nyári szünetben, ha beteg, stb.


Ha pedig lesz párod, az a te párod lesz, nem a gyereked apja. A nagyszülőknek el kell fogadniuk, hogy fiatal nő vagy, azért mert a fiacskájuknak nem kellettél a gyerekkel, még nem kell lefátyolozva erényövvel élni.


A jövőbeli párod pedig fogadja el, hogy te csomagban vagy, hozzád tartozik egy gyerek, aki genetikailag 50%-ban egy másik család tagja is.


Normálisan kezelve ebből nem lesz gond. Nálunk az apa nem lépett le, de egy tökfej (a saját családja szerint is, bár ők csúnyábban beszélnek róla). Így az apai nagyszülőkkel főleg én tartom a kapcsolatot. Természetes is, hogy van új párom, a barátom pedig elfogadta, hogy nem árva szűzlányka vagyok, a gyerekeimnek pedig joguk van a saját családtagjaikkal a kapcsolatot tartani.

2013. okt. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%
Én itt egyetlen potenciális gubancot látok, ami, ha a kérdésben forgó nagyszülők kedvesek és értelmesek, nem fog zavart okozni amúgy sem/nem lenne gubanc. És az az lenne, hogyha lesz a gyerekednek pótapukája, akkor a nagyszülők fel tudják-e dolgozni, hogy lesznek meg plusz nagyszülők (vagy egy nagyszülő, vagy egy sem, de legyünk pozitívak), és nekik is ugyanolyan joguk lesz a gyerekhez (etikailag mindenképp), és nem állnak fölöttük semmiben.
2013. okt. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
ne vedd már el 2 ártatlan nagyszülőtől az unokázás jogát...
2013. okt. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem varrtam senki nyakába gyereket, óvszerrel védekeztünk, néha a párom kérésére csak megszakítással, hát így lettem terhes. Pontosan tudta, hogy nem fogom elvetetni, ezt meg is mondtam neki, nem csaptam be. Soha nem is üldöztem a gyerekkel, a lehetőséget ő is megkapta, ha meggondolná magát, de nem tette.

Én is hajlok arra, hogy a nagyszülei fontosak és valóban rendes emberek, csak ismerősöm mondta, hogy legjobb, ha az apja családjával sosem lesz kapcsolata. Én meg nem tudtam dönteni. A másik oldal, hogy az exemnek nem tetszik az ötlet, a szülei finoman céloztak arra, hogy nem akarja a szüleit a lányom körül tudni. Számára ő nincs. Nem a nagyszülők zavarnak igazán, csak ha az exem ennyire ellenséges(ami meglepő, nem ilyennek ismertem meg) akkor nem tudom ez hogyan érinti majd a lányomat. A nagyszülők nem akarnak lemondani róla, de mi van ha találkoznak? Vele is olyan undok lesz, mint velem vagy a saját szüleivel, amikor elmondták neki, hogy ők látni akarják a kislányt?

2013. okt. 31. 17:56
 17/18 anonim ***** válasza:
74%

"csak ismerősöm mondta, hogy legjobb, ha az apja családjával sosem lesz kapcsolata."


Bocs, de elég nagy hülyeséget mondott az ismerősöd és elég szívtelen is. A gyereknek joga van az apa családjához is, ha a nagyszülők is szeretnék tartani vele a kapcsolatot, akkor miért kellene őket elszakítani egymástól? Amúgy gondolj arra, hogy fogsz te még dolgozni amikor a gyereknek ovis/bölcsi szünete lesz, taknyos lesz, stb... Az érzelmi részen túl gondolj arra, hogy egy segítőkész nagyszülőpár milyen sokkal hozzá tud járulni a gyerkőc neveléséhez. Most nem az anyagi részre gondolok, de egy gyerekvigyázás hogy téged ne rúgjanak ki a munkahelyedről, az megfizethetetlen.

A kedves ismerősöd majd ugrik neked segíteni?


"A másik oldal, hogy az exemnek nem tetszik az ötlet, a szülei finoman céloztak arra, hogy nem akarja a szüleit a lányom körül tudni."


Dolgozza fel a traumát, nagy fiú. Húzott volna kotont a farkára. A szülei azzal tartják a kapcsolatot akivel akarják.

2013. okt. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
44%
Az utolsó a szívemből szólt, az ismerősöd meg egy hülye.
2013. okt. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!