Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szomszédom unokája (5 éves)...

Szomszédom unokája (5 éves) kibírhatatlanul viselkedik, egész héten itt van a szünet miatt, mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés
Szegény néni már majdnem 80 éves, erre idevágják neki a gyereket egész hétre, reggel 7-től este 7-ig van. Egyfolytában üvöltözik, csapkodja az ajtókat, becsönget hozzánk és fél óráig nyomja, benyúlkál a levélbedobónkon amivel a kutyámat is nagyon idegesíti. Apropó kutya, állandóan magához hívja, aztán meg bemenekül előle a lakásukba (a kutyám 50 kiló de egy maci, állítólag "fél tőle", de akkor minek hívja oda?), a nagymamát egyfolytában ütögeti, és egyre gyakrabban van itt, mit lehetne vele kezdeni? Beszéljek a szülőkkel ha éppen jönnek a gyerekért? A nagymama nem mer semmit mondani, de megkeseríti a gyerek az én szünetemet is (egyetemista vagyok) ha itt van egy percet nem lehet tőle pihenni. Közvetlen szomszéd, 4 emeletes társasházban. Kert nincs.
2013. okt. 31. 10:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
19%
Értem, hogy nem a kérdező feladata, de valahogy mindenki a gyereket szidta, hogy neveletlen, pedig neki a legrosszabb, nincs akivel játszon, unatkozik, azért kinlodik mindennel... és ha egy egyetemista erre nem jött rá, akkor lehet hogy a szülők, nagyszülők se tudják mi a probléma..
2013. okt. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%

Ha a jégkrémes ötlet sem jön be, akkor van durvább verzió is, de ehhez ketten kell lennetek otthon.

Amikor legközelebb nyomja a csöngőtöket, egyikőtök enged egy vödör meleg vizet. Nem forrót, hanem normális hőmérsékletűt.

Aztán odamentek szépen az ajtóhoz. Az egyik készenlétben tartja a vödröt, a másik hirtelen kinyitja az ajtót, aki a vödröt tartja az meg ugyanezzel a mozdulattal már önti is rá a gyerekre :D

Hidd el többet nem fog szórakozni a csengővel :D

2013. okt. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Valamokka elég furcsa nevelési elveid vannak.. bizti veled is ezt csinálhatták.. leirtam sajnálom a gyereket nem foglalkozik vele senki, ezért ilyen amilyen. Ha az én szomszédom lenne elkérném a nagyijától és kicsit játszanék vele..rajzoltatnám, mesét olvasnék neki, vagy elvinném sétálni.. ennyi.. miért jobb az agresszivitás és bunkoság mint az emberségesség.
2013. okt. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

13: "Ha az én szomszédom lenne elkérném a nagyijától és kicsit játszanék vele..rajzoltatnám, mesét olvasnék neki, vagy elvinném sétálni.. ",


Nagyon szép és jó, de először is a kérdező nem felelős a gyerekért, szórakoztassa az anyuka, a nagymama, vagy bárki, aki vállalja, vagy fizessenek bébiszittert.

Az a baj, hogy ha az ember egyszer ilyet bevállal, hogy egy órára leviszed a gyereket a játszóra, akkor a család megnyugszik, hogy megoldott a gyerekprobléma, és rálőcsölik az emberre órákra, minden nap, aztán ami egy kedves gesztus lett volna, kínos kötelesség lesz.


Jártunk mi is így annak idején a szomszéd gyerekkel, áthívtuk egyszer-kétszer játszani, végül már akkor is ott volt amikor pihentünk vagy tévéztünk volna.

Vagy elhívtuk családi programra, mondván jó lesz nekem is, ha hasonló korú gyerek is lesz. Aztán nem tudtuk levakarni, ha szálltunk be a kocsiba, akkor szaladt, hogy hová megyünk, ő is jönne...

Egy idő után ez már terhes.

2013. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szüleim elmondták, hogy ne csináljam ezt, mert szegény szomszédoknak milyen rossz, ha nyomkodják a csengőjüket, mondták, hogy gondoljak bele, nekem is milyen rossz lenne, ha más ezt csinálná.

Végiggondoltam: jé tényleg sz*r, akkor nem csinálom; és nem csináltam akkor sem, ha éppen nem volt körülöttem senki, aki rámszóljon.

Nem érdekel, hogy unatkozik, ne az én káromra foglalja el magát! Nagyinál unatkoztunk mi is sokat a húgommal amikor ekkorák voltunk, mégsem jutott eszünkbe a ház lakóinak csengőit nyomkodni...

2013. okt. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
mi az,hogy üti a nagyit?! :O
2013. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
örüljön hogy nem az énunokám és neménvagyoko ez az egyetemista nyakon is basznám párszor
2013. nov. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!