Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Temetőbe illik kamillavirágot...

Temetőbe illik kamillavirágot vinni?

Figyelt kérdés
Holnap megyünk ki Nagyszüleim sírjához és mindig az volt a "szokás" amíg Nagypapám élt, hogy nagymamámnak a kertből vitt éppen akkor virágzó virágot. Én is tartom ezt a hagyományt, mivel Nagypapámnak mindene volt a kert. De most csak gyönyörű kamillavirág virágzik, ezért gondoltam azt viszek nekik. Vagy ez nagyon gáz lenne?

2013. nov. 16. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt viszel ki amit akarsz. Aki azon akadékoskodik, hogy nem "illik" xy virágot kivinni, az hülye. Az én nagymamám pl. a sárga és a rózsaszín rózsákat szerette, neki azt szoktam vinni. Lehet, hogy egyesek szerint azt sem illik, de letojom. A krizantémnál jóval szebb...
2013. nov. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kamilla aranyos virág. Nyugodtan vidd ki. Főleg ha ez hagyomány nálatok. :)
2013. nov. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit én a temetőbe viszek, azt annak a szerettemnek viszem, aki ott nyugszik. Az érdekel, hogy ő örülne-e neki, nem pedig a többi ember véleménye. (Van ismerősöm, aki édesapja kedvenc sörét viszi a temetőbe. Szerintem jó teszi.)

Vittem már ki gyerekrajzot is. Nem érdekel, ki szerint illik és ki szerint nem. Ha az én drága nagyim látta odaföntről, ő biztosan mosolygott. Ez érdekel, semmi más.

2013. nov. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs olyan, hogy illik-nem illik. Ha szerinted ez a nagyszüleidnek jól esne, akkor kit érdekelnek más emberek? Én kifejezetten utálom a tipikus temetős virágokat. Viszek inkább szép színes gerberákat, vagy bármit, ami tetszik és úgy gondolom, hogy az adott elhunyt szerettemnek is tetszene.

Sokak szerint színes virágot sem illik vinni, csak fehéret, max bordót. Kit érdekel?

2013. nov. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz az illik-kel. Nem élhetünk úgy, hogy folyton azt lessük, mások mit szólnak hozzá. Vidd ki azt a virágot és ne törődj senkivel.
2013. nov. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!