Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az egyetlen élő nagyszülőm...

Az egyetlen élő nagyszülőm (mamám) már megszégyenítően viselkedik velünk. Van olyan dolog amivel észhez lehetne téríteni?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, most kerültem egyetemre és néha jól jönne egy kis segítség ugyanis nem állunk túl jól anyagilag, a sulit pedig finanszírozni kell valamiből. Azok a nagyszülők akiket szerettem, meghaltak, aki maradt, meg boldogan nyaralgat a gyógyfürdőt nem számítva az évben már negyedszer az új 20 évvel fiatalabb férjével (akire rá akarta íratni mindkét házát, de egy évig tartó családi veszekedés után nem tette, s akivel együtt adták el a gyerekei tudta nélkül a házat ahol apa felnőtt), és még csak nem is arról van szó hogy nem foglalkozik velünk, hanem ha valamilyen ünnep van, kiszúrja a szemünket használt bögrékkel és műszálas törölközőkkel, két éves szaloncukorral meg alapvetően olyan cuccokkal amik nekik nem kellettek és otthon találta őket. mikor kicsi voltam, volt hogy mcdonaldsos játékot kaptam.. az oké hogy sulikezdés óta kemény 5000 forintot adott (szülinapommal együtt) de december 6án legalább egy ötszázast oda szokott adni. hogy mit hozott idén a mikulás? krumplicukrot (amiről tudja hogy utáljuk), egy télifagyit, egy marék mandulát és három olcsó szaloncukrot (kakaósat, amiről ő maga mondta hogy utálja). tudnék még mesélni de a kérdésem az, hogy van e olyan dolog amivel meg lehetne győzni arról, hogy többet kéne velünk foglalkoznia?
2013. dec. 10. 00:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%
19 éves vagy. Semmi kötelességet nem köti hozzád ... Nem köteles a pénzét rád költeni ...
2013. dec. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
van egy öcsém. meg egy 20 éves unokatestvérem akire szívesen költ:)
2013. dec. 10. 00:35
 3/25 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos a szeretet es erdeklödest nem lehet kicsikarni , akiben nincs meg , abban nincs meg .

Remenytelen helyzet. Apukád az egyetlen , aki esetleg egy beszelgetest megkockaztathatna, legalabb megprobaltatok , es belenyugodtok.

Egy önzö szemely lehet, aki sajat magat szereti csak

2013. dec. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
61%
te mit teszel érte?
2013. dec. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
tudom lehetne rosszabb blabla de nagymama nélkül nőttem fel és nagyon fáj.
2013. dec. 10. 00:36
 6/25 anonim válasza:
30%
egész életükben robotoltak. Neked fogalmad sincsen a munkáról ! Szóval ne szidjad őket. Igy is 5000-est kaptál már pár hónapja ami a nyugdíjához képest sok
2013. dec. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
robotoltak? kik? talán ismered őket?
2013. dec. 10. 00:41
 8/25 A kérdező kommentje:
jaa és fogalmam sincs a munkáról? szerinted én nem dolgoztam végig egy nyarat sem?
2013. dec. 10. 00:42
 9/25 anonim ***** válasza:
63%

Az elsőnek jogi értelemben igaza van, de érzelmi, családi értelemben nincs. Lesülne a bőr a képemről, ha a gyerekem, unokáim rossz helyzetben vannak, tudom, hogy elkél nekik a segítség, megtehetem bőven, és nem tenném meg... inkább az új pasira íratnám a két házamat? Sok olyan választ fogsz kapni, mint amit az első írt, de nincs igazuk. Viszont alapvetően semmit sem tehetsz, én a helyedben megszakítanám vele a kapcsolatot teljesen, és megpróbálnék lábraállni a magam erejéből.


(Egyébként kicsit fordítsuk vissza a dolgot, kíváncsi lennék, hogy az első pl. mit válaszolna a következő kérdésre:

"A családom rossz anyagi helyzetben van, megtehetném, hogy segítek, de nem akarok, hogy értessem ezt meg velük?

Van két házam, sokat járok nyaralni, egy 20 évvel fiatalabb férjem, de a fiam és az unokáim megkeserítik az életemet... eladtam a házat, amelyben felneveltem a gyerekeimet, azok tudta nélkül, hiszen semmi közük hozzá, de mégis haragudnak miatta. Folyton le akarnak beszélni arról, hogy az új férjem nevére írassam a két házamat, de mégis, mi jogon szólnak ebbe bele?? Az unokák sem örülnek a megunt bögréimnek, és nem értik, hogy nem akarok rajtuk segíteni anyagilag, pedig megtehetném, de számomra fontosabb, hogy nyaralni, világot látni járhassak. Képtelenek ezt elfogadni, már nem is járok hozzájuk szívesen, mit tegyek?"


Gondolom erre nem úgy válaszolnál, hogy jól teszed... természetesen nem az a megoldás, hogy a tehetős rokon a fenekük alá tol mindent, mert nem. De legalább a szándék legyen meg és a tudat, hogy ha minden kötél szakad, ő segíteni fog. ha valóban így van, ahogy a kérdező leírta, akkor nincs meg az sem.

2013. dec. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%
Ezek szerint csak én látom, hogy leírja, hogy pénzt akar, az utolsó sorba meg odabiggyeszti, hogy a "foglalkozást" hiányolja?
2013. dec. 10. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!