Kenis21 kérdése:

Ez természetes?

Figyelt kérdés
A nagymamámal lakunk tesommal mama most úgy döntöt hogy megrendeli magának az ebédet.pedig minden nap főzve van! A kajába itthon soha nem adott bele a számlákat közösen fizesük.a sőt kazánunk van össz-vissz egész télen 20000ft adott a fűtésbe.és még ő volt kiakadva...a maradék pénze ami kb 50000ft azon cigit vessz meg nápolyit persze magának.ti mit csinálnátok?persze azt tudni kell hogy iszonyú sunyi kibeszél a szomszédoknak hazudik rólunk,hogy még mi nem segitünk neki!pedig isten a tanum,hogy még így is hogy tudjuk milyen egy rossz szót nem szólunk pedig már néha nyugtatot kell bevenem hogy kibirjam.
2014. febr. 27. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igazabol leirasod szerint fentartasz egy haztartast, felnott vagy van kereseted. Ha ezt a haztartast kepes vagy fenntartani, masikat is. Koltozz el. Igen konnyu mondani tudom, minden nagy valtozastol megrettenunk. De megeri e nyugtatokon elni es allandoan idegeskedni?
2014. febr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mivel te laksz az ő házában, így neked kell alkalmazkodnod. Ha meg nem tudsz vagy nem akarsz, akkor menj albérletbe.
2014. febr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mi is gondolkodunk minden nap ezzen,de attól félünk,hogy az albérletet nem birnánk fizetni és onnan már nem lesz hova menni.
2014. febr. 27. 14:08
 4/12 A kérdező kommentje:
Hogy lehet ennél jobban alkalmazkodni szerinted??
2014. febr. 27. 14:15
 5/12 anonim ***** válasza:
Mivel a nagymama megengedi, hogy INGYEN lakjatok nála - nem kér lakbért -, ezért semmi közötök hozzá, hogy mit csinál a saját pénzével.
2014. febr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Végül is nagyjából a lakbér árát lakja le így, hogy nem ad semmibe. Teljesen korrekt.
2014. febr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint ha már "ingyen "lakunk nála akkor joga van kibeszélni hazudgálni rólunk csak hogy ő legyen a kedves aranyos idős néni.az a baj hogy én a család szó alatt nem ezt értem amit ő tesz.viszont nem érdekel a pénze csak az idegesit,hogy minden nap siránozik,hogy nincs pénze még az nap is amikor megkapja mert az első dolga hogy vesz egy karton cigit...
2014. febr. 27. 23:58
 8/12 A kérdező kommentje:
A lelakásról meg annyit,hogy amikor elfogy a pénze mi adunk neki cigire pénzt ....mert külömben átmegy kérni rá a szomszédokhoz persze valami hazugságot kitalálva mert senki nem tudja hogy cigizik.(bár már az egyik szomszédnak mondtuk és megis lepődött mert nem tudta..)
2014. febr. 28. 00:03
 9/12 A kérdező kommentje:
ÉS akor most jönn az ebéd megrendelésel amikor minden nap főzve van.most ez megint azzért van hogy égesen.
2014. febr. 28. 00:10
 10/12 anonim válasza:

#5-6


Ingyen?! Te most mégis miről beszélsz? Vedd a fáradtságot és olvasd el a kérdést, próbáld meg értelmezni, mielőtt hozzászólsz!

A kérdező elmondása szerint kb. mindent a testvérével fizetnek (a nagymama rezsijét is), ez mióta ingyen?

Teljesen korrekt? Én úgy tudtam, hogy legalább családon belül segítik egymást az emberek és nem várnak el egymástól lakbért, vagy annak megfelelő egyéb juttatást (rezsi, tűzifa vásárlás stb.), ha nincsenek rászorulva. A pedig rá vannak, akkor legfeljebb annyit amennyi szükséges, nem pedig lakbért. De lehet hogy én vagyok valamiről lemaradva és hamarosan az lesz majd a normális, ha a szülő is elvárja ezt a gyerekétől, nem csak a nagyszülő az unokától.


Kérdező, az első válaszoló teljesen jó választ adott, érdemes lenne elgondolkodni ezen a lehetőségen. Ha a testvéreddel együtt béreltek egy lakást, akkor az 2 dolgozó ember fizetéséből kényelmesen fenntartható, úgy hogy mellette azért marad pénzetek is. Nézzetek utána az albérlet áraknak, számoljátok ki hogy működőképes-e a dolog, ha igen lépjetek tovább!

2014. márc. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!