Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem tudom jogos-e, hogy...

Nem tudom jogos-e, hogy ennyire kiakadtam? Szeretném tisztábban látni a dolgokat, hogy én fújom fel vagy tényleg sok volt, amit apukám csinált?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy 5 éves kisfiam ott volt apukáméknál és én csak később mentem hozzájuk. Kisfiam mondott egy elég csúnya szót, pedig soha nem szokott csúnyán beszélni, tudja, hogy nem szabad. Valószínűleg a másik nagymamánál hallotta...De nem is ez a lényeg, hanem hogy apukám reakciója erre az volt, hogy megpofozta kisfiam úgy, hogy neki esett az ajtónak. Nyoma nem maradt szerencsére. Ezután ő félórán keresztül sírt, rettegett a szobában. Húgom mesélte ezt nekem, mert ő végig látta, hogy mi történt. Én teljesen kiakadtam, mikor megtudtam, egyszerűen lesokkolt, hogy apukám hogy képes ilyenre. Később megbeszéltük vele, hogy ilyet nem csinálhat, ha valami rosszat csinál a gyerek, megbeszélni kell vele, nem megpofozni.Ezt nagyjából belátta apukám, ki is békült a fiammal. De én még mindig nem tudom magam túltenni ezen, mert nem láttam olyan nagy megbánást apán, félig meddig úgy érzem, hogy ő ezt a pofont kicsit jogosnak tartotta.És ez nem hagy nyugodni. Hagynom kéne, én viszem túlzásba vagy nem szerintetek?
2014. márc. 15. 20:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Én tuti nem hagynám nála ott még egyszer a fiamat, és csak akkor találkoznának ha én is ott vagyok.
2014. márc. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
11%
a férfiak szeretik pofozkodással tanítani a kisebbeket arra,hogy ki az úr. nyugodj meg, ha a kicsi is rendben van.
2014. márc. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Teljesen érthető a felháborodásod, de azért azt is meg kell érteni, hogy abban az időben, mikor apukád szocializálódott ilyen szempontból, még más elvek voltak. Az ő fejében ez van, ő ezt tartja helyesnek. Ez egy nagyon erős dolog, megváltoztatni nem lehet szerintem, azt lehet elérni, hogy apukád elfogadja, hogy te ezzel nem értesz egyet, és nem szeretnéd, hogy megüsse a fiadat.


Az írásodból úgy látom, hogy ezt meg is értette, el is fogadta. Azzal nem ért egyet, hogy ez csakis így helyes, de nem is kell, elég, ha azt elfogadja, hogy a te gyereked nevelési elveiről te döntesz.

2014. márc. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Nézd, ha a megbeszélést preferálod, akkor tedd te is ezt apukáddal. A sértődés, nem-beszélek-veled biztosan nem a megfelelő megoldás - ahogy a pofon se volt az.
2014. márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Az én apám amikor a fiam 5 éves volt, és nála volt pár órát amíg az orvosnál voltam, a fiam nem ette meg a csirke bőrét mert nem szereti. Erre a nagyapja "büntetésből" bezárta a sötét wc-be, hogy majd megtanulja, hogy nem válogatunk. Én olyan ideges lettem, hogy jól beolvastam apámnak, és soha többé nem hagytam ott egyedül. Ennek már jó pár éve, de nem akartam több ilyen idétlen ötleteket apámtól. Ha megütötte volna, azt hiszem még mérgesebb lettem volna (hozzáteszem, hogy a csúnya beszédet sem tűrtem volna el soha)
2014. márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van, nem is akarok megsértődni rá, rosszban lenni vele,őszintén nem tudom mit kezdjek ezzel. Az a baj, hogy tizenévesen mi is kaptunk egy két pofont, ami szintén nem volt jogos. Lehet az jött elő bennem.
2014. márc. 15. 20:26
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Ha valoban nem lattal rajta semilyen megbanast, akkor a helyedben en egyertelmuen tisztaznam vele, hogy ha meg egyszer meguti a gyereket, akkor tobbet nem viszed at hozzajuk, mert nalad ez nem fer bele. Ezt remelhetoleg komolyabban veszi.
2014. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Úgy láttam valamennyire túlzásnak érezte ő ezt a pofont, de olyan furcsa volt viszont, mikor azért megjegyezte, hogy mi van ha máshogy nem érti meg, hogy nem szabad ilyet mondani.Nem értem.
2014. márc. 15. 20:29
 9/15 anonim ***** válasza:
28%

Igen, sok volt, amit apukád csinált. Téged is megvert annak idején, ugye, azért nem vagy képes belátni, hogy bűn és hiba, amit tett?


Az "úgy megpofozta, hogy nekiesett az ajtónak", kedvesem, ma már vastagon gyermekbántalmazásnak számít, úgyhogy nagyon jó volna, ha ezt tudatosítanád magadban.

Aki egy bántalmazót véd az áldozatával szemben, az maga is bűnös.


Hagynod kéne, igen, leginkább elhagynod az apádat: ha apád így viselkedik, ha nem kér a gyerektől bocsánatot, ha nem tisztázza vele a dolgokat, ha nem tudja megfékezni magát a jövőben sem, akkor nem láthatja többé a gyereket.


És a gyerekkel neked is most kell beszélni, most megvígasztalni, most helyretenni benne a félelmet, a haragot, a fájdalmat. Amíg még nem késő.

2014. márc. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ők már megbeszélték, kibékültek. Fiam nagyon engedékeny, könnyen békül, nem az a haragtartó. Én se vagyok az, csak nekem ez egyszerűen sok volt.
2014. márc. 15. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!