Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem tudom jogos-e, hogy...

Nem tudom jogos-e, hogy ennyire kiakadtam? Szeretném tisztábban látni a dolgokat, hogy én fújom fel vagy tényleg sok volt, amit apukám csinált?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy 5 éves kisfiam ott volt apukáméknál és én csak később mentem hozzájuk. Kisfiam mondott egy elég csúnya szót, pedig soha nem szokott csúnyán beszélni, tudja, hogy nem szabad. Valószínűleg a másik nagymamánál hallotta...De nem is ez a lényeg, hanem hogy apukám reakciója erre az volt, hogy megpofozta kisfiam úgy, hogy neki esett az ajtónak. Nyoma nem maradt szerencsére. Ezután ő félórán keresztül sírt, rettegett a szobában. Húgom mesélte ezt nekem, mert ő végig látta, hogy mi történt. Én teljesen kiakadtam, mikor megtudtam, egyszerűen lesokkolt, hogy apukám hogy képes ilyenre. Később megbeszéltük vele, hogy ilyet nem csinálhat, ha valami rosszat csinál a gyerek, megbeszélni kell vele, nem megpofozni.Ezt nagyjából belátta apukám, ki is békült a fiammal. De én még mindig nem tudom magam túltenni ezen, mert nem láttam olyan nagy megbánást apán, félig meddig úgy érzem, hogy ő ezt a pofont kicsit jogosnak tartotta.És ez nem hagy nyugodni. Hagynom kéne, én viszem túlzásba vagy nem szerintetek?
2014. márc. 15. 20:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
63%

Az ilyen élmények mély nyomot hagynak,beivódnak és elraktározódik a tudatalattiba.Ha mély a sérelem akkor elnyomódik,elfelejti,viszont a különböző élethelyzetekben ez vissza fog köszönni.

Az én szüleim is nagyon szigorúan neveltek,de egy rossz szóért max a szájamra legyintettek.Egy ötéves gyereket nekirepiteni az ajtóhoz,szerintem is kimeriti a bántalmazás fogalmát.A gyereknél olyan vislkedést eredményezhet,hogy ha valaki bántja majd azt fogja természetesnek tartani és nem fogja tudni magát megvédeni.Én a helyedben elvinném egy szakemberhez aki segithet feldolgozni a történteket.

2014. márc. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
2014. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
62%
Egy pofon miatt szakember.Azért van ennyi higany gyerek,semmit nem "szabadna csinálni"mert szegénynek sérül a lelke.Lehet kicsit nagyobra sikerült a tasli mint ahogy apád szánta.Egy biztos,öreged előtt soha többet nem fogja azt a csúnya szót kimondani.Nem lesz semmi baja,lesz idő amikor te is lezavarsz majd neki egyet.legalább tufja a határokat
2014. márc. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

apád nagyon komoly lelki sebet ejtett a kisfiadon. innentől szerintem akár tudatosan, akár tudat alatt, de félni fog a papájától.

nálunk a családban a nagyszülők sosem ütötték a gyereket, ha fegyelmezni kellett, akkor anyám azért odakanyarított mikor a szép szó már kevés volt. ha ugyanezt a papámtól vagy a mamámtól kapom, akkor tuti nem lett volna velük ilyen jó viszonyom. természetesen ők is elég keményen leszidtak ha nem viselkedtem, és mivel komoly tekintélyük volt nálam, már ez is elég volt h belássam, helytelenül cselekedtem.

érdekes, anyum párszor megcsapkodott gyerekkoromban, mégis kiváló vele a viszonyom, mert mindig okkal kaptam.

2014. márc. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem egy pofon meg nem a vilag vege.

A gyerek rosszat tett, legkozelebb ketszer is meggondolja mit csinal.

Annak idejen en is kaptam egy par pofont, megsem lettem lelki serult, csak jolnevelt. Es en sem a szocializmusban nottem fel 21 eves vagyok, es lany.

2014. márc. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!