Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Sikerülhet még tanulnia egy...

Sikerülhet még tanulnia egy ilyen embernek?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, mint sok más ember sajnos későn jöttem rá hogy elszúrtam valamit. Végig bukdácsoltam a sulit, általánosban megbuktam bioszból, aztán a középiskolát abba hagytam miután osztályozó vizsgát kellett tennem 9.ben. Azóta elkezdtem dolgozni, férjhez mentem. Most viszont úgy érzem nagyon megbántam hogy nem tanultam. Sokat jár mostanában ezen az agyam. Hogy újra vissza kéne ülnöm az iskolapadba. Senki mást nem hibáztatok, csakis magamat. Buta voltam és még mindig annak érzem magam. Szívesen tanulnék valamit, de úgy érzem nem lennék rá képes. Kb 2 évvel ezelőtt elkezdtem egy levelező tanfolyamot, és azt is elszúrtam... Pedig nagyon is érdekelt, de mégis annyira lusta, semmirekellő vagyok hogy nem fejeztem be. Borzasztóan szégyenlem magam.

Amióta az eszemet tudom a nagymamám mindig célozgatott rá hogy tanuljam ki a szakmát, vegyem át a családi vállalkozást. Most megint felhozta komolyabban a témát, és a pillanat erejéig elgondolkodtam rajta. Viszont egy olyan szakmáról van szó, amihez totál hülye vagyok, matematika az egész, és én még összeadni sem tudok 1 perc gondolkodási idő nélkül. Ha ezt a szakmát nem is, de valamit tanulnom kéne.

Szerintetek lenne esélyem? Nyugodtan leírhatjátok az őszinte véleményeket, hogy egy ilyen embernek, mint nekem - aki soha semmit nem tud befejezni - lenne-e esélye a tanulásra, vagy totál reménytelen vagyok?


2014. márc. 24. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni sose késő. Én is levelezőre jártam egyetemre, mondjuk én mindig is szerettem volna tanulni, csak muszáj volt elmennem dolgozni. Volt olyan csoporttársam, aki 60 éves volt. Szóval bármikor tanulhatsz!

Az pedig csak rajtad múlik már, hogy végigcsinálod és befejezed, vagy félbehagyod.

Nyilván olyanba érdemes belekezdeni, amit szeretsz, vagy valamiért szükséged van rá, különben nem nagyon lesz motivációd a befejezésre.

2014. márc. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, még fiatal vagy. Nem mondom, van hátrányod bőven, de nem késő behozni. Csak elhatározás kérdlse a dolog. És nehogy azt hidd, hogy csak te vagy lusta! Mindenki az valamilyen szinten.
2014. márc. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez fejben dől el.

Valószínűleg nem részképességzavaraid vannak, hanem valóban lusta voltál/vagy tanulni.

Ezen te magad tudsz változtatni és erőt venni magadon.


nem tudom, hogy milyen színvonalú életet élhetsz, milyen munkát kaptál az általános iskolai végzettségeddel, de hidd el, hogy több esélyed lenne a boldogulásra egy szakmával, középiskolával, érettségivel és még olyan fiatal vagy.


Az is motiválhat esetleg, ha van gyermeked vagy tervezel- hogy neki is tudj követendő példát mutatni, hogy az édesanyja is meg tudta csinálni, hogy van értelme a tanulásnak.


A szégyenérzet annyiból jó, hogy te magad is belátod, megérted, hogy a mai világban bizony a 8 általános nem a legjobb pedigré, ilyen fiatalon még előtted van 40 évnyi munkával töltendő idő- mi lesz így belőled?

Ha tanulsz, esélyt kapsz jobb munkára, több jövedelemre és ami még hozadéka ennek az egésznek: szélesebb látókör, nagyobb magabiztosság az emberi kapcsolatokban (több mindenhez hozzá tudsz szólni, értesz valamihez stb.)


Nem vagy elkésve.

Én a mai napig tanulok.

Üdv egy 37 éves édesanya

2014. márc. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szakma kell amivel a környékeden eltudsz majd helyezkedni, és nem csak legyezni akarod magad a bizonyítvánnyal, én sem tudok se szorozni se osztani, kivonni összeadni, csak gép segítségével. Mondjuk én raktáros vagyok csak vezetni kell, de számolós területre fel sem vennének mert 3. osztályos korom óta nem adtak osztályzatot, hisz csupa 1-es voltam mindig.

Tanulni a Te korodban nem késő, csak zsebbe nyúlós történet, ha tudod finanszírozni a tandíjat, vágj bele feltétlen, mert kitudja lehet máról holnapra kirúgnak ahol 17 éves korod óta dolgozol, és utána nem kellesz majd sehova 8 általánossal.

21F

2014. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sose késő ilyen tekintetben összeszedni magad, de ehhez akaraterő kell. Fokról-fokra kell haladni, előbb érettségizni, aztán utána lehet tovább gyűrni, akár szakmát tanulsz, akár diplomát szerzel. Mondjuk a mai felsőoktatási körülményeket (tömegképzés) tekintve semmiképp nem ajánlom, hogy diplomázz csak azért, hogy elmondhasd, hogy van. A mai diplomák ugyanis már nem érnek semmit. (leszámítva persze a tudományterületeket, mérnök/tanári/orvos/jogi pályát, de hát gondolom nem ez a cél. Ezeket leszámítva értem, hogy a többi manapság semmit sem ér, csak időpazarlás, pénzkidobás)
2014. márc. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Áhh én csak egy egyszerű szakmát szeretnék.. a diploma meg egyetem az elérhetetlenebb mint nyerni a lottón. :) Köszi a válaszokat.
2014. márc. 25. 22:17
 7/8 xeniah ***** válasza:
Meglepően jó a helyesírásod (mármint annak fényében meglepő, hogy végigbukdácsoltad a sulit), sok érettségizett (sőt ma már akár diplomás) egyén elbújhat melletted. Próbálj meg szigorúbb lenni magadhoz, az eszeddel tutira nincs gond, csak a kitartással. Tanulni soha nem késő, de inkább huszonévesen láss neki, mint később, mert egy idő után azért már nehezebben fog az agy.
2014. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kösz utolsó! Azt hiszem ezt bóknak veszem! :D

Az eszemmel valóban nincs gond, ezt a tanáraim is mondták. Csak csúnyán fejezve ki magam, bactam tanulni. Nyelvtanból egyébként szín ötös voltam, irodalommal és a könnyebb tárgyakkal sosem volt gond. Sőt, az idegen nyelv is elég jól ment, középiskolában osztály első voltam. De a matek, kémia, fizika viszont a mumusom.

Köszönöm a válaszokat, vissza ülök az iskolapadba! :)

2014. márc. 27. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!