Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak? Feljelenthetem...

Mit csináljak? Feljelenthetem 16 évesen? (lent)

Figyelt kérdés
Az úgy volt, hogy még mielőtt megszülettem, Anya és a Mama egy házban élt (neki egy különösebben idegbeteg férje volt, meg is halt szegény, de ilyen nő mellett nem csodálom) és a Mama gyereke Apa, aki szintén örökölt némi idegbetegséget... A mama folyton beleszól az életünkbe, egy percig sem hagy nyugton, azt hiszi, hogy cselédek vagyunk neki, és egy hatalmasan rossz indulatú ember... Nem vagyunk szegények, de gazdagok se, mindig azt mondja, hogy ha ilyen rosszul folytatom a továbbiakban is az iskolákban (kitűnő vagyok, de itthon mindig csak gépezek, és alig tanulok, de egyszer elolvasom, azt tudom is, de neki én vagyok a leghülyébb, mert hogy nem mondom el neki a jegyeimet, mert tavaj is baja volt, hogy "csak" kitűnő lettem, és nem volt dicséret... Mindig azt mondja, hogyha így folytatom, olyan leszek, mint anya is apa... Dolgoznak eleget, fáradtak is, pedig mindegyik nagyon okos volt az iskolába, csak anyát minden jobb munkahelyen szivatták, apának meg a mama elintézte, hogy szakmunkás képzőbe menjen (pedig 8.ig végig kitűnő volt) A mama pedig sosem volt jó tanuló, csak 2-3-as, és a munkája pedig (10 évig dolgozott) egy szalagról lepakolás volt... Azért dolgozott 10 évig, mert mikor már egy hónapja szúrt a szive, és nem volt kedve orvoshoz menni, anya hívta ki neki a mentőket, műteni is kellett, és sokáig beteg volt, azután leszázalékolták, úgyhogy nem dolgozott sokat, de a nyugdíja sok, mert kap özvegyit is, meg az alap nyugdíjat is... Anya mindig figyelt rá, segített neki, amég beteg volt, de ő most anyát állandóan piszkálja, szivatja, és elhordja mindennek... Aztán még régebben, mikor 8-9 éves voltam, akkor is kitört egy nagyobb veszekedés, és megtörtént, amit nem kellett volna látnom, a mamám majdnem megölte apámat, a szemem láttára... Már fogta a kést, és vágta volna belé, de hála jó istennek kiesett a kezéből... És ezt végig néztem... Aztán, mikor ez után 20 perccel kb. levitte a kutyát sétáltatni, kérdezte, hogy megyek-e vele, mondtam, hogy nem, és megkérdeztem, hogy normális-e, hogy a saját fiát majdnem megöli, és azt válaszolta, hogy igen, és teljesen biztos lehetek benne, hogy egyszer még meg is öli, csak kicsi volt most a kés... Majdnem ott ájultam el, több hétig kórházban voltam ezután... Aztán 2-3 évvel ezelőtt történt még egy dolog... A mama apja is szívbeteg volt, de ők hozzá sose hívtak orvost, mert hogy majd meggyógyul, anya meg ilyenkor már nagyon elfoglalt volt, pislogni is alig volt ideje, nem hogy segíteni... Egyszer elvitte a mentő... Nagyon ritkán jártak be hozzá a kórházba, és a kórházzal se lehetett megelégedni, vagy megbízni bennük, mert az infúziót is csak 1-2 naponta cserélték ki, pedig 3-4 óránként ki kellett volna... Egyszóval hagyta meghalni a saját apját... Mostanában megint sok a veszekedés, és a piszkálódás, és nem csak 1-2 havonta, hanem hetente legalább 3-4-szer, és nagyon félek, hogy újra megteszi, újra ráfogja a kést, és megöli, én pedig elvesztem a szüleimet, amit nagyon nem szeretnék, hiszen jó, mi is veszekedünk, de azok egy óránál tovább nem is tartanak... Mit csináljak a mamával? Félek nagyon... És idegesít is, hogy most készülnöm kéne előrehozott érettségire (német) de nem tudok emelett, folyamatosan stresszelek, alig alszom, és ha kint van a konyhába, mert pl. kaját csinál, és apa vagy anya is kint van, ver a víz, és nagyon félek... A sok stressz miatt mostanában beteg is elég gyakran vagyok... Mit tegyek??

2014. ápr. 10. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért nem költöztök el mamádtól?
2014. ápr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs rá pénz... És az albérletek is nagyon drágák erre fele... Házat venni meg pláne... És elég veszélyes környék is tud lenni, nehéz kifogni, hogy ki rossz, és jó akaró...
2014. ápr. 10. 17:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Én először a szüleimmel beszélnék erről. Mondd el nekik, hogy gyakorlatilag már félsz a mamától és erre megoldást kellene találni.

Amúgy kié a ház, ahol most mindannyian laktok?

Esetleg egy otthont meg lehetne pendíteni a szüleidnek.

2014. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ülj le a szüleiddel beszèlni, mond el nekik, amit itt leírtàl. Ha megtehetitek, próbàld rábeszélni őket a költözésre.
2014. ápr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A szüleim tudnak róla, nekik is elegük van belőle, a lakás meg hivatalosan a papáé volt, de mivel ő meghalt, apa nevén van minden...
2014. ápr. 10. 17:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Hú ez nagyon durva, kedves kérdező!


Esetleg édesapádat megkérdezheted (ha már az ő nevén van minden), hogy esetleg a mamát nem lehet-e elszállásolni tőletek??

2014. ápr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem akar elköltözni, és ilyenkor mindig ki vágja a hisztit, de apának meg túl jó szíve van..:/
2014. ápr. 10. 17:24
 8/9 anonim ***** válasza:
15%
A baj az, hogy Te olyanokat is ideirsz, amihez semmi kozod, figymalsz dolgokat, amit, mint 8-9 eves gyerek halvany gozod sincs rola. )Pl. korhazi ellatas). Hogy josz te ahhoz, hogy megvadolj valkit, hogy "hagyta meghalni apjat"? Ja, most mar mindegyikotoknek nagy pofaja van, a haz az apad neven, most mar mehet az oreglany. Ahogy onkententesen irod, nem tudtok lakbert fizetni vagy hazat venni. Mamanak es neked is idegialapon valo betegseged van. Szuleid minimum 16 eve egyutt vannak. Miert nem tettek arrol, ha mama hazaban nem jo, biztositottak volna egy jobb eletet, sajat lakasban?
2014. ápr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem kell a mamának mindent elmondani. Te tanulj és csináld a dolgaidat, ha kell maradj a szobádban, vagy látogass meg 1 barátot. Keress külső elfoglaltságot.
2014. júl. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!