Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
Nagymamám kb. 15 éve szerzett magának egy barátot (Nagyapám már meghalt 20 éve). Ezzel az emberrel én soha nem jöttem ki jól, már az elején ellenszenves volt, pedig akkor még kissrác voltam, mostanra viszont én teljesen átlátom a helyzetet: ez az ember ki akar utáltatni a családból. Az utóbbi 1 évben mérgesedett el jobban a helyzet, amikor is én az öcsémmel ellenkeztem a nagymamáméknál (csak viccből) ő meg erre felkapta a vizet elkezdett kiabálni, hogy ő azt nem bírja tovább, ő erre nem kíváncsi és inkább hazamegy. Nagyanyám erre elzavart minket haza (anyámékat is, öcsémet is, engem is) a barátja meg persze a hiszti után nem ment haza.... Ekkor esett le, hogy ez a mocsok ez ezt akarja, viszályt szítani köztem és nagyanyám között. Azt tudni kell, hogy néha rájön az 5 perc és akkor nem lehet elérni, elkezd piálni, hónapokra eltűnik, aztán visszanyalja magát nagyanyámhoz. Nem lakik ott, csak oda jár, segít neki a ház körül meg ilyenek. A legutóbbi ilyen eltűnés után meg azt kérte nagyanyámtól, hogy ha ő ott van én ne mehessek oda, nagyanyám pedig belement. Anyámék persze ugyanúgy mehetnek, amikor ő ott van, csak én maradjak itthon... Na szerintetek ez milyen kérés már?? Arról meg nem is beszélve, hogy nagyanyám ebbe belement.... Ha mondjuk az én barátnőm azt kérné, hogy az öcsém ne jöjjön már akkor hozzám, amikor ő itt van, hát nem tudom mit mondanék neki, de biztos, hogy elküldeném melegebb éghajlatra. Milyen jogon kér ilyet egyáltalán egy "idegen", aki még csak nem is családtag??? Undorítóak. Természetesen szóvá tettem ezt nagymamának ő meg azt felelte, hogy ez az ő dolga, ne szóljak bele, meg hogy sokat köszönhet annak a patkánynak, mert eljutott vele nagyon sok helyre, ahová egyedül nem jutott volna el. Tehát nagyimnak fontos, mint társ ez a pondró. Szerintetek mit csináljak, hogy golyózzam ki a családból ezt a férget? Vagy szerintetek is nekik van igazuk?
2014. jún. 9. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Valamiért nagyon utálhat téged :D Biztosan idegesítő vagy,csak neked fel sem tűnik,például miért kezded piszkálni az öcsédet? Miért nem tudsz nyugton maradni?
2014. jún. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért nem játszhatok az öcsémmel?? Igen, lehet, hogy idegesítő vagyok, de most már azért is csak idegesítem őt, megjegyzéseket teszek rá, hátha megütne és akkor olyan gyönyörűen feljelentem, mint annak a rendje!
2014. jún. 9. 14:24
 3/6 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? 12?
2014. jún. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gabica12105 válasza:
47%
hát ez elég gáz amit leírtál úgy tűnik hogy a nagyid odáig van érte és nem szeretné elveszíteni nem tudom én a te helyedben megmondanám a nagyidnak hogy válasszon te vagy ő persze ez én vagyok én biztos ezt tenném és ha őt választaná akkor hagynám a francba én azt mondom mindenkinek a család legyen az első de ez az én véleményem kitartást hozzá akármit csinálsz
2014. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

20 felett vagyok már.. :)

Szerintem is a család álljon az 1. helyen, ne egy senkiházi idegen.

2014. jún. 10. 11:45
 6/6 papairoland válasza:
Hát a helyzet elég durva lehet....a mamád szereti őt és amikor vele van a felhők felett van és nem tudja mit csinál:( de szerintem ne ronts még jobban a helyzeten próbálj meg mindent tiszta lappal kezdeni akár milyen nehéz is lesz...Mikor már nem leszel a nagymamàdnak akkor fogja észre venni hogy milyen fontos is voltál és vagy is neki :) Szerintem mind2 tőtöket szeret csak nem tudja hogy kit vàlasztjon :/ de ha fellépsz ellenük szerintem csak rontasz a helyzeten..próbáljátok megbeszélni.. sok sikert :)
2014. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!