Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ugye nem csak szerintem van...

Ugye nem csak szerintem van valami gond a nagyimmal?

Figyelt kérdés
Egy házban lakunk, mindig imádtam, felnéztem rá. Az utóbbi fél évben viszont nagyon megváltozott, negatív irányban. Agresszív lett, mindig mindenen, még a legapróbb dolgokon is megértődik. Önző lett és kiállhatatlan. A múlt hónapban például kaptam tőle egy bicikli zárat az új biciklimhez, amihez két kulcs is volt. Lezártam a biciklimet, utána pedig egy biztonságos helye elraktam a kulcsokat,ahonnan tudom, hogy nem tűnik el. (Mellesleg az ablakpárkányban volt, mindenki tudta hogy ott van.)Erre másnap felrobog a szobámban görögdinnye nagyságú fejjel, hogy én mégis mit képzelek magamról, hogy kisajátítom a biciklit, (amit mellesleg a szülinapomra kaptam)mert az a bicikli közös és nem az enyém,és kéri a bicikli kulcsait, mert tudja, hogy eldugtam őket(?!?!?). Miután odaadtam neki,utána 4 napig játszotta a megsebzettet, aztán megbékült. Vagy például múlt héten kaptam egy nagy kendőt, amit ruhának szoktak használni. Amikor meglátta, teljesen ki volt akadva, hogy mégis mi rajtam ez a hacuka, ezt most azonnal vegyem le, mert ilyet csak a k*rvák hordanak, pláne úgy,hogy fehérnemű van alattam (az a fehérnemű még azóta is bikini)és meg ne lássa rajtam még egyszer, különben széttépi. Levetettem, de természetesen hordom, amikor nem lája, csak épp itthonra nem húztam fel többet. Azóta is meg van sértődve,magába roskadva eljátssza a hattyú halálát, jön hozzám minden nap szétbőgött fejjel, hogy kérjek tőle bocsánatot, amiért megbántottam, de ez tényleg nem volt szép dolog tőlem. Amikor mondom neki,hogy én nem csináltam semmi rosszat, elkezd velem üvölteni, csapkod, ordít, aztán mondom neki,hogy fejezze be a kiabálást, mindezt normális hangnemben, erre még jobban üvölt,hogy ne üvöltsek vele. Lehet hogy csak nem tudja feldolgozni, hogy kamasz vagyok? Mert én azt nem mondanám,hogy olyan hú de öreg lenne, mert hát 56 éves, azt én még nem mondanám olyan öregnek. De ez csak 2 példa volt a rengeteg közül. Ugye jogos az,ha nem tudok rá úgy nézni, mint azelőtt? Vagy bennem van a hiba? Mit kéne tennem? 14/L
2014. jún. 19. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te kamaszságoddal van baj, az ő klimaxolásával sztem.


A többiek mit szólnak ezekhez a jelenetekhez?

2014. jún. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
tényleg van valami... engem is érdekelne, h a környezeted- szüleid, tesód- hogyan reagálnak erre. esetleg nem történt vmi a nagyiddal mostanában, ami kiválthatta ezt nála? én erre tippelnék első körben
2014. jún. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából a családban mindenki észre vette ezt a változást, és mondják is, hogy egyre elviselhetetlenebb, de nem tudom miért. Van egy jól működő családi vállalkozása, alig kell valamit csinálnia egész nap, mindig minden el van helyette intézve és mégis ilyen goromba.
2014. jún. 19. 23:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Off: El sem hiszem, hogy akad még olyan tini, aki képes helyesen írni, használ vesszőket, és tagolja a mondatokat!


Gratulálok!!!


A mamáddal beszélgettél már erről, mikor higgadt? Kell, hogy legyen valami magyarázat. Akár egy eltitkolt dolog, esemény, akár egy betegség vagy klimax.

2014. jún. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem, beszélni kellene erről a családtagokkal, hogy mi legyen vele. Ez a viselkedés valóban nem normális. Lehet, hogy az utóbbi fél évben történt valami, ami nagyon megváltoztatta őt és nem beszél róla? Ehelyett téged sérteget. Ha van mobiltelód, akkor filmezd le titokban a viselkedését, hogy megmutasd a családtagoknak. Hátha tudnak segíteni valamiben.
2014. jún. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából próbáltam vele erről beszélgetni, de mit csinált? Elkezdett kiabálni, hogy hagyjam őt békén a hülye kérdéseimmel, mert ha én tudnám neki mennyi baja van, nem kérdeznék ilyeneket. Én meg megkérdeztem tőle, hogy mi az a sok problémája. Erre a válasz: mindig mindent mindenki helyett megcsinál, háztartást vezet, üzletet vezet, a saját házában cseléd ként él (???) és senki sem értékeli az ő munkáját. Ebből az ő szájából elhangzott mondatból csak az igaz hogy üzletet vezet, amit a családban rajta kívül senki sem tud. Vagy ha nem az üzletben van, akkor ül a számítógép előtt és facebookozik. Minden mást megcsinálunk helyette, amit akkor felsorolt nekem.
2014. jún. 22. 22:15
 7/8 metalgirl098 válasza:
Szerintem csak magányos. Az én nagymamám is hasonló, csak ő már 80 éves. Amióta eljár egy gondozási központba, egy kicsit javult. Nem azt mondom, hogy 56 évesen dugjátok be az idősotthonba, csak hogy próbáljatok meg valami társaságot beszervezni neki. Meg az is lehet, hogy a munkából van már elege. És ajánlott esetleg egy pszichológus, a dührohamokat kezelni. Plusz a háziorvosának érdemes szólni, hátha valami kezdődő betegség ( de nem megijeszteni akarlak, erre kicsi az esély ) , amit kezelni lehet. Sok szerencsét, remélem, megoldódik! 56 év még kezelhető kategória :)
2014. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is meg kellene orvossal vizsgáltatni, épp az előbb olvastam egy alzheimeres beteg nagyon hasonló tüneteit. Lehet még az is, hogy ő maga sincs tisztában azzal, hogy milyen hatással van Rád, vagy környezetére, amit mond. Nem biztos, hogy bántani akar, a nagymamák nagyon toleránsak az unokákkal. Ne keseredj el, segítségre van szüksége a mamának!
2014. jún. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!