Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit gondoltok, normális...

Mit gondoltok, normális esetben mennyi időt tölt egy gyerek a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés
2014. júl. 21. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Normális esetben annyi időt tölt az unoka a nagyszülőkkel amennyit az unoka igényel.Ha az unoka és nagyszülő között harmonikus a kapcsolat és közel laknak egymáshoz akkor az unoka akár minden nap átszaladhat a nagyszülőkhöz egy kis időre. Ha messze lakik akkor meg a legtöbb szünetet ott tölti.

Magamból indulok ki. Az én nagyszüleim a világ legédesebb nagyszülei voltak. Messze laktak, de minden nyarat velük töltöttem. Igazából haza sem akartam menni..

A fiam hasonlóképpen ragaszkodik a nagyszüleihez. Amíg közel laktunk egymáshoz, naponta átment ha csak pár percre is, de mindig átszaladt, hogy a papa adjon neki nagy puszit vagy mama kínálja meg sütivel. Amióta hatalmas a távolság, azóta minden nyarát otthon tölti, és hetente egyszer felhívja őket telefonon.

2014. júl. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron pár hetet, télen pár hétvégét.
2014. júl. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk annyit amennyit mi megyünk. Hétvégente amikor ott vagyunk pár órát akkor vannak a nagyszülővel. Nálunk gyerekkoromban sem volt szokás nagyinál aludni és valahogy nekem sem jut eszembe megkérni őket. Mondjuk őszintén olyant amit az első ír, hogy szünetet nagyinál tölti azt azt hiszem inkább én nem bírnám. Végre szünetbe együtt lehetünk rohanás nélkül, inkább mi használjuk azt ki. Ettől függetlenül mind a négy nagyszülő szereti az unokáját és az unoka is őket.
2014. júl. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tudsz ilyen überbaromságot kérdezni? Szerinted, mennyi a normális időmértéke a szeretetnek? Öl per miatyánk?


Amennyit csak akar és amennyit csak lehet! Én ma is abból élek, amit a szeretett-imádott nagyapámtól lelkileg kaptam, holott csak 14 év jutott nekem belőle. Anyám-apám önző, gyerekbántalmazó szadista görény volt. Ha nem lett volna a angyapám szeretete, ma nem élnék.

2014. júl. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az is kérdéses milyen messze lakik a nagyszülő ha teszem azt 200-400km akkor ritkán

ha a szomszédban akkor akár minden nap

2014. júl. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:40

Pedig egy édes, jó nagyszülőkkel élmény minden nap. Gyerekként imádtam az egész nyaramat a nagyszülőkkel eltölteni, mert nagymamám nagycsaládos volt mindig ,és simán elbírt 5-8 unokával egyszerre. Igaz csak én és a nővérem aludtunk ott, mert mi több 100 km-re laktunk, de a többi unoka szinte a szomszédban éltek. Ők is mindig átjöttek, és rengeteget játszottunk, nevettünk. Volt, hogy papa odahívott 15 unokát (jó sok unoka van) és elvitt minket egy közeli erdőbe, hogy szám háborúzunk, vagy kitalált nekünk sportversenyeket. (zsákban futás, kettőnk lábát összekötve versenyfutás stb)

Minden nyár élmény volt amíg éltek. Amikor idősebb lettem, akkor meg azért szerettem hozzájuk menni, mert érdekel a rengeteg történetük amik velük történtek meg.

Sajnos már nem élnek, és még ennyi év után is hiányzik mindkét nagyszülőm.

A fiam is szerencsés mert neki is csodás nagyszülei vannak. Nagyapja nagy horgász, akárcsak a fiam, és mindig viszi horgászni. Voltak már tengeren is sporthorgászaton.

2014. júl. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bravo 4/6-os.

Gratulálok a hozzászólásodhoz.

Én 70 fölött vagyok. 6 unokával.Nyaranta 4-5 unokával nyaralunk.Imádnak velünk lenni, hegyet mászni, túrázni.

Szerintem sokkal jobb nagyszülőnek lenni, mint szülőnek.

Csak a szeretet "adása" a feladata és semmi más.Nevelni a szülő gondja.Persze azért korlátok vannak.Nálunk pl.rendet tartanak maguk körül szó nélkül, mert erre szoktattuk őket.Hogy otthon kupisak? Az a szüleik dolga.

Szóval a válaszom az eredeti kérdésre.:

Annyi időt amennyire a lelke és a kapcsolatuk igényel.

2014. júl. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hozzánk minden héten lejönnek csütörtök és hoznak csokit segítenek a házi munkákban mesét olvasnak...szerintem ez így nagyon jó de ahogy te gondolod
2014. aug. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ez az én történetem:

van egy tatám Romániában ahova minden nyáron ellátogatok.

itthon: Volt egy tatám akivel elvált a nagymamám, de összejött egy másik emberrel aki most már alkoholista, kiskoromban majdnem minden nap elmentem hozzá, de most már nagyon ritkán, mert a nővérem, egy barackszedésen összeveszett vele, és azért nekem más benyomásom lett a mamámról. most így jártam, nincs a közelemben olyan nagyszülő akivel boldog lehetnék, a szüleimet meg annyira nem kedvelem, így hát csak a barátaimban találtam reményt velük biciklizek amikor csak nekik vagy nekem van időm. :/

2014. aug. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!