Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A mamám megbolondult. Nincs...

A mamám megbolondult. Nincs remény ugye? 14. l

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, teljesen normális, NEM lázadó típus. A család rendben, nincs bajuk se velem se a húgommal(9). A mami viszont káosz. Mindenbe beleszól "az ő idejében" tipikus. Pedig mindent megcsinálok a ház körül. Jó tanuló vagyok-voltam. És fiúm sincs. Nem várok jutalmat csak azt, hogy hagyja megcsinálni a dolgaimat, mert van elég. A tyúkok miatt is kértem, ne nyúljon hozzájuk (illedelmesen, szépen kértem) erre ő naponta kiengedi azokat a díszkertbe, "legeljenek" én meg mondtam, hogy hagyja de nem. Akinek van csirkéje az tudja, hogy mindent elpusztít, nem vicc. A sajátját viszont védi. Ráadásul a rendről papol de az ő háza szemétdomb. Bogarak, mosatlan, szennyes. Felajánlottam, hogy segítek de " kitessékelt". Másik: Mondja, hogy sok pénzt költünk, mármint anyáék, és ez nem igaz. Régen épp, hogy megéltünk, babakoromban. De változott a helyzet. Apa konyhafőnök egy nagy szállodánál, így sok pénzt keres, anya is sokat kap. Minden rendben. Ami most "pénzkidobás" volt az 2szoba festése (felújítás)és a konyha festése volt. Plusz születésem óta komódba voltak begyömöszölve a ruháim és most kaptam egy szekrényt. Tehát. Mit tehetnék, hogy olyan nyugis legyen mint amikor 5-8 éves voltam?

2014. aug. 22. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A tyúkokban igazad van, bár nálunk (nekem) nincs, de rokonok nem engedik be a kert többi részébe.


Amúgy festést magatok csináltátok?

2014. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mamad csak oreg..szuleiddel beszeltel mar errol?
2014. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Kicsit elgurult a gyogyszere... :/ nem ertem. Minek kell beleszolni a ti penzugyi dolgaitokba? Az en mamam szint ugy beleszol mindenbe ha veszunk valamit... mint ha soha nem mehetnenk el vasarolni. Inkabb nezne jo szemmel hogy a szuleink jol keresnek, van etel az asztalon minden nap es nem vagyunk nyomorban. A fal festese meg alap dolog. Ha kell akkor kell. Anyudnak vagy apudnak szolj hogy beszeljek meg vele a dolgokat. :)
2014. aug. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs ez másképp, hidd el. Ha hülyeségeket beszél nem válaszolunk, és ennyi.
2014. aug. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

szakemberek dolgoztak a fesstésen, meszelni, üvegfátyolozni festeni, stb kellett.

Mindenki szerint ilyen.Ja és apának anyósa, így ő biztos nem, anya meg nem szidja az anyját. Ő is tudja, hogy bolond de ránk hagyja.

2014. aug. 22. 15:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy bosszantó lehet elviselni ezt, de mivel gyerek vagy, egyenlőre ez szerencsére nem a te problémád. Kerüld a konfiktust amennyire lehet, és kérj segítséget a szüleidtől ebben. Ha olyasmit mond, amiben nincs igaza, ne foglalkozz vele, nem kell vele vitatkozni és bebizonyítani, hogy téved. Nem teljesen mindegy? Nem fogod őt meggyőzni, magad viszont újra meg újra felbosszantod ezzel.
2014. aug. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A tyúkokat láncold és zárd be.

Az én nagyim a vetemenyesbe engedte őket és kéthavi munkám ugrott.

Amúgy sajna igen, rá kell hagyni: javaslom az igen mama, persze mama, úgylesz mama, igazad van mama, majd megmondom nekik mama, stb mantrákat.

És hozzá bólogass megértően.

2014. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!