Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülőnek joga van a...

A nagyszülőnek joga van a törvény szerint látni az unokáit. A dédszülőnek is?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy él és nem olyan öreg még szóval nem a halálos ágyán fekvő dédszülőről van szó.
2014. márc. 7. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Igen még a testvérnek is.
2014. márc. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gömbicica ***** válasza:
51%

én meggebednék, ha a jog eszközével kellene láthatást szereznek az unokámhoz(

ha nagyszülő vagy, és nem engednek az unokád közelébe, akkor ugy gondolom, hogy jogorvoslatért fordulni valahová nem igazán vezet sehová. ha a gyermeked, egyszerüen nem akarja a közeledbe engedni az unokádat, nem sokat tudsz tenni. valamiért biztosan kialakult ez az ellenkezés Veled szemben.

ha nem jól látom, bocsánat.

2014. márc. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó honnan tudod, hogy nem egy volt feleség aki még az apját is tiltja a gyerektől olyan hülye nem hogy az anyóst.

Szóval inkább nem ítélkezzünk második gyámügyre kell menni és ott intézkedni.

2014. márc. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Igen, természetesen. Még véleményt is mondhat.
2014. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

Aha, joga az van.

Tudod, nálam mit értek el a "törvény szerinti láthatási jog" kényszerítésével? Gyerekkoromban MUSZÁJ volt találkoznom velük, és ők büszkén hirdették, hogy ha nem megyek, a szüleimet megbüntetik. Eredmény: amióta a 18-at betöltöttem, nem is láttam őket. Mert nem akarom.

2014. márc. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!