Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek jogosult vagyok...

Szerintetek jogosult vagyok ápolási segélyre, ha nagymama már 82 éves?

Figyelt kérdés
Nagymamám nagyon idős,hamarosan 82 éves lesz. Sajnos az utóbbi időben borzasztóan leromlott az állapota. Megszédül, összeesik aztán magához tér össze vissza hány . Ezután beviszem a szobába ( nagy nehezen ) . kb 1-2 óra múlva jobban lesz, másnap eljátszuk ugyanezt. Fürdetem minden nap, mert ha egyedul probal furodni osszeesik es szetveri a fejét. Ezen kívül súlyos cukorbeteg és nyaki ér elzáródása van, ezért esik össze többször. Az orvos azt mondta nem tud semmit csinálni, öregséggel jár. Sokat gondolkodtunk anyuval és úgy döntöttünk en maradok itthon, mert en keresek 78 ezer ft ot anyu pedig 169 ezret. Ha anya maradna itthon semmink nem lenne. Szerintetek ilyen feltetelekkel lehet kerno apolasi dijat? Ennek mennyi az osszege? Koszonom.
2014. szept. 29. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Ha nincs jovedelmed akkor kerheted. Valami 22000ft korul van.
2014. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A munkahelyemet kell otthagynom, mert így reggel 6 tól este 6 ig felugyelet nelkul van a nagymama
2014. szept. 29. 18:39
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

magában az életkor miatt nem,betegségre meg így nem lehet megmondani.

Erre kiemelt ápolásit biztos nem kapsz mert ahhoz nekem nem tűnik elég súlyosnak így 30 ezer ápolási ha jár egyáltalán.

2014. szept. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem lenne jobban a nagymama, ha naponta párszor elfogyasztana 1-1 kupica konyakot ? Rendbe tudja tenni az érrendszert.
2014. szept. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
Kérjetek házi segítségnyújtást a mama mellé. Ez az állapot ennyi idősen természetes. Mások sem mondanak fel a munkahelyükön, feltéve ha a mama nyugdíjáért teszed.
2014. szept. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Először is érdeklődd meg, egyáltalán ad e a lakóhelyed szerinti önkormányzat ápolási díjat. Én egy megyei jogú városban élek, itt évekkel ezelőtt eltörölték, bármilyen hihetetlenül hangzik.
2014. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Eltörölték, csak kiskorú beteg gyerekre adják, és olyan súlyos beteg felnőttre akinél a súlyos fogyatékosság 18 éves kora előtt igazoltan megvolt.

Öregségre nem is adják, akkor mindenki igényelhetné mivel szolgálati időnek számít.

2014. szept. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
2010-2014.kormany.hu/download/6/ec/21000/ápolási_díj2014.doc
2014. szept. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
az önkormányzattól kérhetsz segítséget. Meglátogatják naponta, hoznak neki ebédet, ha kell takarítanak, bevásárolnak neki.
2014. okt. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30%
2-3 as valászadó szégyeljék magukat mért kell mást kicifrázni kigunyolni ? Kérdezö ! Értem az aggodalmat természetessen a mamának ápolásra van szüksége és felügyeletre ha ilyenek történek vele. Nemtudom nálatok van e szociállis otthon amig dolgozol vigyáznának rá az ápolok ? Nálunk van és értük megy reggel a kocsi délután hazaviszi öket.
2014. okt. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!