Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Apai ükapám 7 nyelven tudott...

Félix008 kérdése:

Apai ükapám 7 nyelven tudott és egymás után 6 felesége és katona volt akkoriban milyen gyakori volt az hogy valaki 7 nyelven tudott?

Figyelt kérdés
2014. nov. 15. 15:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Aki tanul az tud, en is 4 nyelven beszelek. Ja nem vagyok magyar ugyhogy ez is tanult nyelv nekem!
2014. nov. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Most olvastam a 91 évesen elhunyt Gera Zoltánról, a Nemzet színészéről, hogy folyékonyan írt beszélt és olvasott angolul, németül, franciául.. Szerintem régebben is többen beszéltek nyelveket legalábbis itt a fővárosban igen. Nekem is volt két nagynénikém, 90 felett haltak meg, ők is németül, franciául kiválóan tudtak.
2014. nov. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%
Ja, Csupi Hilda az olyan angolos név :D :D :D
2014. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Honnan tudod, hogy hét nyelven beszélt?
2014. nov. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Régen alapdolog volt, hogy a gyerek már több nyelvet tanult pici korától, mert németül meg franciául mindenkinek kellett tudnia (a német volt a normális beszélt nyelv, a francia a kultúrnyelv), otthon magyarul beszéltek, de a gyereket gondozó gyereklány sokszor nem magyar anyanyelvü volt, tehát azt is tanulta a gyerek. Az iskolában a fiúk latinuk és görögül tanultak - ez eddig legalább 4-6 nyelv.


Szóval ez eléggé természetes volt.


Az utolsó megjegyzéséhez: Csupi Hilda sehol nem állította, hogy ANGOL, csak annyit írt, hogy NEM MAGYAR

2014. nov. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg a nemesek körében igen, ez volt az elterjedt, hogy sok nyelven beszéltek, azonban az én nagyszüleim (valamennyien már 100 körül lennének, ha élnének) mind falusi parasztemberek voltak, közülük pedig egyikük sem beszélt idegen nyelvet, pedig még közvetlenül az osztrák határ mellett is éltek. Szóval szerintem ez a sok nyelven beszélés maximum a nemesek kiváltsága volt.
2014. nov. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Valószínűleg katonaként több országba is eljutott, így tudott könnyen tanulni.

Most nem tudom kiszámolni, hogy ez hány éve volt :)

De régen a német nyelvet sokan beszélték, iskolában pedig latint tanultak.

2014. nov. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Nos régen ez a nyelvtudás dolog kicsit szabadabban volt kezelve. Van német és angol középfokú nyelvvizsgám, de nem mondanám soha azt, hogy németül meg angolul beszélek. Az szerintem ott kezdődik, amikor az embernek anyanyelvi szinten megy ez. Szerintem ükapád tudott a magyaron kívül 5 nyelven egy pohár vizet kérni meg még egyen már akár útbaigazítást is és így jön ki a 7 nyelv. Azt meg már meg sem említem, hogy írni valószínűleg egyiken se tudott. Ha katona volt akkor lehetséges, hogy ragadt rá valamennyi az osztrák-magyar hadseregben, ugyanis elég sok nemzetiség szolgált ott.
2014. nov. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%
Azt akartam írni, amit a 8-as: nekem a 7 nyelven tud azt jelenti, hogy anyanyelvi szinte nyomja, mintha odavalósi lenne.
2014. nov. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Mondták nekded ezt persze hogy az ükapád 7 nyelven beszélt. Nekem is mondtak sok mindent kiskoromban, tátott szájjal hallgattam a nagy meséket.
2014. nov. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!