Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Apai ükapám 7 nyelven tudott...

Félix008 kérdése:

Apai ükapám 7 nyelven tudott és egymás után 6 felesége és katona volt akkoriban milyen gyakori volt az hogy valaki 7 nyelven tudott?

Figyelt kérdés
2014. nov. 15. 15:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
62%

Dédnagymamámat franciául és németül tanult a nevelőnőjétől, aki Párizsból jött. Akkoriban ez presztízskérdés volt.

A fiúk többet is tanulhattak iskolában.

Hát a feleségek száma pedig ráfogható a gyermekágyi lázra, egy két elhagyásra stb.

2014. nov. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Aki pl. az 1900-1910-es években született, azokat a fiúkat ha jól tudom 16-17 éves korukban vitték 3 évre katonának. Az anyanyelvükön (magyaron) kívül természetes volt, hogy beszélnek németül (=Osztrák-Magyar Monarchia), és a katonaság alatt nagyon sok még az olaszt is megtanulta, ha a monarchia területén belül a déli határvidéken szolgált, vagy éppen lengyelül, stb. stb.

Ha pedig még iskoláztatták is, nyugodtan tanulhatott más nyelveket is.

2014. nov. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
54%

Most is van lehetőség bármilyen nyelven tanulni, mégsem általános az, hogy valaki 7 nyelven beszél, sőt szerintem egy kezemen meg lehetne számolni, hogy ma itt hány ember beszél tényleg 7 nyelven.


Abban meg nyugodt lehet, hogy hiába volt Osztrák-Magyar Monarchia, nem tudott akkor sem sokkal több ember németül az országban, mint most. Az hogy a hadseregben a vezényleti nyelv a német volt, nem azt jelenti, hogy megtanultak németül, csak a katonai szakszavakat tanulták meg. Parancsok, rendfokozatok, fegyvernemek nevei stb.

2014. nov. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%
A magyar anyanyelvem mellett egy nyelven beszélek, angolul. De azt perfektül. Viszont ez a hét nyelv arra emlékeztet, amikor elkezdtük középiskolában második nyelvet tanulni, és az első francia ill. német óra után szinte mindenki frissítette az iwiw profilját, hogy beszél azon a nyelven.
2014. nov. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
67%
Angliaban elek, sok kulfoldivel dolgozom. Valami ragadt ram a litvanbol, oroszbol, lengyelbol. Nem beszelek, de tudok par mondatot, kifejezest, szamokat, egyszerubb dolgokat. A suliban nemetet tanultam, van nyelvvizsgam, az angol is egesz jol megy mar. Valoszinuleg nem anyanyelvi szinten beszelte ukapad azt a het nyelvet, de azert ha katona volt, biztos szedett fel magara valamennyi nyelvtudast innen-onnan.
2014. nov. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

3-asnak

Az apam koszovoi az anyam meg szerb ezt a ket nyelvet ha akartam ha nem megkellett tanulni! Az angolt meg suliba.

Es most ugye a magyar ott lakom egy par eve es ferjemet ott talaltam es a papirok miatt kelet megtanulni hogy megkeapjam. De ugy mivel nem ismerjuk egymast aki elhiszi elhite aki nem nem tok vele mi csinalni! En is csak a kommenthez irtam hogy ma is van ki tud tobbet beszelni mas nyelven, nem csak akkor es ezel nem vagyok egyedul.

Remelem megerted mert a fogalmazasom meg nem a legjobb. de majd lesz jobb is!

2014. nov. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
59%
Ez attól is függ, hogy hol született. Az én nagymamám Kárpátalján, Szojvából származik. Abban a faluban alapból beszéltek magyarul, oroszul és jiddisül is. Így ő beletanult mind a 3 nyelvbe, a mai napig beszéli őket. Később hozzájött a német, illetve a magyar socre coeur rendben tanult, ahol francia apácák tanították őket, így a francia nyelvet is beszéli.
2014. nov. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!