Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülők, meg az öregek...

A nagyszülők, meg az öregek úgy általában miért szeretik emlegetni, hogy az Ő idejükben mennyivel rosszabb volt minden?

Figyelt kérdés

Hogy nekik nem volt vezetékes víz, meg a wc kint volt a kertben, és hóban is ki kellett menni, meg mennyit kellett dolgozni, meg Őket felpofozták volna, ha egy telefonért nyavajogtak volna a szüleiknek, meg ha így beszéltek volna a tanárral, olyan körmöst adott volna, hogy leszkad a körmöd!


Miért mondogatják ezeket? Nem kérdezi őket senki, de elkezdik mondani!


Hogy sajnáljuk őket?



2014. dec. 22. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Azért mondják, mert látják, micsoda kis p..unci vagy, és nyavalyogsz a semmi miatt.:) Ezzel akarják közölni, hogy ők sem haltak bele, pedig rosszabb körülmények között voltak.
2014. dec. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Mert irigyek a fiatalabb generáció jómódjára. Nehéz elfogadni, hogy valakinek "csak úgy" jobb sor jut, és kognitív disszonanciával próbálják igazolni, hogy attól, hogy nekik nehezebb körülmények között kellett felnőniük, erényesebb emberek lennének.
2014. dec. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"és kognitív disszonanciával próbálják igazolni"


Na lányom, te is hül*e maradtál! Kár volt oskolába járatni...

2014. dec. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják, hogy a mai fiatalok észbe kapjanak, hogy nem olyan rossz a helyzetük, mint azt gondolnák. Ahhoz képest, ahogy ők éltek, hatalmas a kényelem.

Egyébként meg több oka lehet, hogy miért mondják, de általában ez a tanító célzat a jellemző.

2014. dec. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Arra akarják felhívni a figyelmedet, hogy sokkal rosszabb körülmények között is ember lett belőlük, valamint hogy az életszínvonal javulása jó dolog, de meg kell becsülni azt, ami van, és nem azt nézni, ami nincs. Ezt ők a maguk kis egyszerű módján így kommunikálják felénk. Én attól kaptam agyérgörcsöt, amikor nem bírtam megenni az ebédet/vacsorát, és jöttek az Afrikában éhező gyerekekkel. És attól hogy én itt nem eszem meg/megeszem a kaját, attól jobb lesz nekik ott?


Szerintem aranyosak, emlékeznek a múltra, a fiatalságra. Nekünk még nem sok mindenünk van, amire visszaemlékezhetünk, de pl én 2-3 évvel ezelőtti eseményeket is szívesen felidézek, nosztalgiázok. Gondold el, nekik mennyi élményük, emlékük lehet! :)


Próbálj meg egy kicsit kevesebbet foglalkozni azzal, mit akarsz kapni, és kicsit többet azzal, mit akarsz adni. Kérdezd meg őket, hogy milyen volt fiatalnak lenni. Hallgasd meg a meséjüket! :)

2014. dec. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: Mert így volt. Régen még a nagyapáink, nagyanyáink, nem azért harcolták végig a mindennapjaikat, hogy egy új Sony Xperia Z3 Tablet Compact-ot vehessenek, hanem azért, hogy ne fagyjanak meg télen, ne haljanak éhen, ne vigye el a betegség a fél családot, mert naponta legalább 2x ki kell menni wc-re a -15 fokba, vagy sárba.


Abban az időben az a kényelem amiben te és én, és még sokan mások élnek csak a leggazdagabbaknak adatott meg. És azzal hogy szarsz a fejükre az időseknek (nem csak rokonok) hanem úgy általánosságban, pont azt a fáradozást veszed semmibe, amit azért tettek, hogy létezzen az új Sony Xperia Z3 Tablet Compact. Azért mondják hogy segítsenek, a tapasztalatot át akarják adni, mert tudják hogy hasznodra válhat, mert vagy ők sem fogadták meg a szüleikét és rájöttek hogy kelet volna, vagy megfogadták és milyen jól jártak... ennyire egyszerű :D


Remélem a táblagépes hasonlattal érthetőbe sikerült tenni :P

2014. dec. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
91%
A mai fiatalságnak, főleg a tizenéveseknek elképzelésük sincs arról, hogy nagyságrenddel könnyebb dolguk van, mint a nagyszülőknek. Ha nem értesz valamit az iskolában mit csinálsz? Hazamész és beírod a netre, mindent megtalálsz, avagy ha lusta vagy feljössz ide és megkérdezed. A szádba adják a választ. Régen mi volt? Elmentél a városi könyvtárba, megkerested a könyvet, leültél és elolvastad azt a rész, amiben a kérdésedre a válasz lehetett. Napok mentek el ilyen dolgokra és nem az volt, hogy beírod ide, kér óra múlva meg visszajössz a válaszért. És ez csak a házifeladat megoldása volt. Az iskolában ha a tanár rád szólt, nem visszaszóltál, hanem füled-farkad behúzva bocsánatot kértél, mert még otthon is kaptál érte. Most mi történik? Ha a tanár rosszul fogalmazza meg a mondanivalóját már kirúgással van fenyegetve, mert a kicsi diák jogai.. Ebbe ne is menjünk jobban bele, mert a mai tanárok már az új generációból nőttek ki és már ott is vannak gondok, sajnos a saját szememmel láttam, hogy milyen emberekből lesznek tanárok és elszomorító a dolog. Szóval ez manapság, hogy a régi tanárok kikopnak már kétélű penge. Aztán alapjáraton sem volt ez a könnyedség, mint mostanság. A mai gyerekek a gép előtt ülnek vagy a telefonjukat nyomogatják egész nap. Én még fiatal vagyok, de nem erről szólt a gyerekkorom. Majd mindennap átmentem az akkor még elő nagyszüleimhez és segítettem. Betakarítottam a tojást, kukoricát őröltem, fát vágtam, borsót szedtem, adtam az állatoknak esetleg kapáltam. Aztán mikor hazamentem ismét nem a gép elé ültem be (nem is volt), hanem az állatokat gondoztam, takarítottam, boltba mentem és volt amikor ételt csináltam. Manapság hol van ez? A technológia sokat fejlődött, ami jó dolog, de az emberek rosszul használják. Hova vezetett a sok technológia beépülése a köztudatba? Ahhoz, hogy manapság a 14 éves kis birka kölykök félig kopasz fejjel bandázva járják a város utcáit úgy káromkodva, hogy legszívesebben én vágnám pofán őket (mindezt persze cigarettával a kezükben). Az iskolában nem figyelnek és írnak, hanem a telefont nyomkodják, nem kimennek játszani az utcára, udvarba, hanem elindítják a GTA-t vagy valami más agyromboló kreativitásgyilkos számítógépes játékot és azon függenek. Hova vezet ez az egész? Semmi jóra úgy hiszem. A mai fiatalok 80%-a felnőtt korára egy primitív buta, tisztességtelen és jellemtelen ember lesz. 10% kommunikációra képtelen magába forduló egyed lesz, a maradék 10% pedig talán a normális értékeket fogja képviselni, mert vannak még normális emberek, akik nem csak megcsinálják a gyereket, de nevelik is. Szóval azért mondogatják ezt folyton, mert ők sokkal nehezebb időben éltek túl, mint mi és látják azt, amit ide én és most leírtam. Az idős emberek már csak azért is megérdemlik a tiszteletet, mert élnek. Csak akkor köpd le őket a dolgaikért, ha már te is megélted azt a kort és még mindig úgy vélekedsz róluk, ahogyan most. Aztán persze ez alól is vannak kivételek. Ez csak egy általánosítás volt, egy szubjektív vélemény. Mindenesetre majd amikor annyi idős leszel és azt látod, hogy mi lett a te fiatalkori világodból, valószínűleg te is ezt fogod hajtogatni.
2014. dec. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám ezt generációs dolognak (59 F), ma is élnek olyan szegény fiatalok, mint amilyen én voltam, - bár városban, szóval nem a vezetékes víz volt a gond, de hát nem volt egyszerű.

Szoktam mesélni én is a gyerekeimnek, meg más fiataloknak, ahogy előttem valaki említette: csak mert így volt.

Nem lettem ettől nemesember lelkű, mondjuk az ember találékonyságát fejleszti a szűkösség. :D


No para, az öregek, meg az én fiatalkoromban is ilyenek voltak.

2014. dec. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
Azért mert az oroszok tönkretették egész Magyarországot, és az elnyűtt szülők/nagyszülők nyápic gyerekeket neveltek. Ezt mind az oroszoknak köszönhetjük! 5-ből 4 magyar fiatal férfiút (12-17 évesek) kenyérre lehet kenyni olyan nyápicok...
2015. jan. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
68%

9-es: szerintem ez nem válasz a kérdésre, ráadásul politikai színezetű. Keress magadnak egy olyan fórumot, ahol olyan hüleséget írhatsz, amit csak akarsz.

Kérdező: azért mondják, mert - ahogy az előttem szólók közül (pl. 59/F) jó páran is leírták - azt szeretnék, ha a mostani fiatalok értékelnék azt a kevéske "lukszuszt", amit szüleik/ nagyszüleik sok-sok fáradozással, munkával kiharcoltak nekik.

Ja, hogy ez sok fiatal számára teljesen magától értetődő dolog, hogy jobb módban élhetnek, mint eleik, és még jogaik, követeléseik is lehetnek? Hát...családja válogatja, de nálunk pl. igyekszünk nem elkapatni a gyerekeket.

Én se tennék mást, ha azt látnám a gyerekeimen, hogy leesik a karikagyűrűje, ha segíteni kellene valamit, de bezzeg belehal, ha nem kaphatja meg a legújabb/ legtrendibb cuccosokat. Tanulja meg a dolgok értékét, és becsülje meg, amije van!

40/F

2016. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!