Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van az élettársammal egy...

Almababa2 kérdése:

Van az élettársammal egy 1.5éves közös gyermekünk! A nagyszülők vidéken laknak és több pitbullt is tartanak, ebből 2a lakásban! Nagyon féltem a kicsit és nem tudom hogy nekem kötelességem kivinni hozzájuk? Persze ők váltig állítják hogy nem lesz baj.

Figyelt kérdés
De már +2 be van zárva emellett mert megülik egymást plusz még egy másik fajta kötélen mert azzal is összeugranak!
2014. okt. 23. 15:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy vannak nevelve.
2014. okt. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a kutyák.
2014. okt. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
33%
Én biztosan nem vinném. Nem szabad megbízni egyik allatban sem ilyen téren.
2014. okt. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
35%

Nem kötelességed kivinni. Én kizárt, h elengedném.

Nekem egy lakásban nevelt Jack Russellem van, de 5 hónapos terhesen kiszoktattuk a teraszra. Úgy, h ő nem harci kutya, úgy, h tudom, hogy hogyan van gondozva és szófogadó sem engedném be a baba mellé. Bármennyire is jófej, az ösztönei erősebbek.

2014. okt. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
Nekem egy német juhászom van. Imádja az unokámat, normálisan nevelt kutya nem bánt kisgyereket. A legaranyosabb, mikor az ötéves "sétáltatja" a nála kétszer nagyobb kutyát:) Gyömöszölik, simogatják, még ha a szájába kotornak sem bántaná egyiket sem.
2014. okt. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%

A szüleimnek vannak kutyái, az enyémek is voltak, amíg el nem költöztem. Sosem voltak gyerek közelben, amíg nekem meg nem született a kislányom.

Szerintem nem elzárni kell őket egymástól, hiszen akkor résen kell lenni mikor "találkoznak" véletlen valahol, össze kell őket szoktatni (már ha a temperamentumuk miatt ennek van esélye). Kettesben sosem hagynám őket, nem lehet tudni mi történik, ami miatt esetleg a kutyák bántanák a picit, de amikor ott vagyunk, akkor simán "összeengedjük" őket.

Nagyon sok múlik rajtatok és a gazdin is. Nálunk ebből egyáltalán nem volt gond. Ma már totyogós a kislányunk. Megtanítottuk a kutyáknak hogy hol a helyük, egy biztos pont, ahova "menekülhetnek" előle és a kislányunknak is megtanítottuk, hogyha ezen a helyen vannak, akkor nem piszkálhatja őket, nem mehet a közelükbe, nem játszhat velük. Megvan mindenkinek a saját tere és így békés, boldog az együttélés. Valójában imádják egymást és abban sem hiszek, hogy beteg lenne a kislányom attól, hogy nyúzzák egymást a kutyákkal.

A szüleimben bízok annyira, hogyha ők vigyáznak a lányunkra, akkor is figyelnek rájuk, ha össze vannak engedve, tehát én simán elengedném hozzájuk egyedül is.

Neked kell látnod, érezned és tudnod, hogy nálatok mi a helyzet.

2014. okt. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

Kicsit felkaptam a vizet, amikor olvastam, hogy azért nem akarod vinni, mert pitbull.

Nekem amstaffom van, tul.képpen egykutya. :)

Bármit megtehetnek vele a 6 és 2 éves gyerekeim.

Na de így már más: "2 be van zárva emellett mert megülik egymást plusz még egy másik fajta kötélen mert azzal is összeugranak!"

Kérd meg őket, hogy legyenek kint a kutyák, amíg ott vagytok.

2014. okt. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%

Nyilván nem hagynád ott a nagyszülővel főleg nem a kutyával kettesbe akkor meg mi a fenétől félsz?

Ilyen alapon utcára se menjél kimert ott percenként találkozhat kutyával.

2014. okt. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

Ha normálisan vannak nevelve a kutyák akkor az égvilagon semmi nem fog történni. Felügyelet nélkül nem kell otthagyni velük a gyereket, meg meg kell neki mondani hogy nem nyúzzuk a kutyát, hanem szépen simogatjuk. Ennyi. Nem udom mit kell ezen problémázni.

Ha meg ennyire nem bízol bennük, akkor nem viszed oda.

2014. okt. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%

Tökmindegy, hogy pitbull, vagy más fajta, a hangsúly azon van, hogy kettő már el van zárva, egy harmadik meg láncon, mert idegesítik egymást, és egymásnak mennek. Ez már nem a normálisan nevelt, kiegyensúlyozott kutya, úgyhogy én közölném, hogy amennyiben elzárják a kutyákat, ha megyünk, nagyon szívesen viszem a gyereket, de ha erre nem hajlandóak, akkor jöjjenek ők, ha unokázni akarnak. Pár órára nem nagy kunszt elzárni a kutyákat, ha erre nem képesek, akkor ez van.

Egyébként én nagyon állatbarát vagyok, van is egy német juhászom, de róla tudom, hogy normálisan van nevelve, és nyugodt. Ugyanakkor vele se hagyom a gyereket felügyelet nélkül, ahogy azt írta egy másik válaszoló is. Egymást idegesítő, nem kiegyensúlyozott kutyákhoz még felügyelettel se engednék egy másfél éves gyereket.

2014. okt. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!