Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ki akarnak itthonról dobni....

Ki akarnak itthonról dobni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nagyanyámmal élek, és a saját kártyámra jön a gyerektartás. Eltűnt a számláról egy csomó pénz és engem okol,azt hiszi megloptam. Voltunk a banknál, és ott volt hogy a neten utalgatta ide oda. De nem ez a lényeg, nem én voltam de nem hisz nekem. Betöltöttem a 18-at, és még tanulok, mit tehetnék? 18/f

2015. jan. 25. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Semmit, a törvény szerint felnőtt koru vagy, már nem tartozik érted felelőséggel, joga van kirakni.

Keres másik szállást, vagy beszélj vele, mást nem tehetsz.

2015. jan. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Ha megteszi, te meg jelentsd fel rágalmazásért.
2015. jan. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Kérj számlakivonatot személyesen a bankban és rögtön tisztázhatod hová tűnt a pénz.
2015. jan. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

"és ott volt hogy a neten utalgatta ide oda."


Na de mégis, hova utalgatta, és kicsoda?

2015. jan. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Költőnő? ***** válasza:
26%
míg tanulsz szülők vagy gyámok kötelesek gondod viselni.
2015. jan. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha már nagykorú vagy, a saját számládhoz egyedül neked lenne jogod hozzáférni. Menj be a bankba, intézd ezt el, legyen olyan jelszó és hozzáférési lehetőség, amit csak te tudsz, így a pénzedhez nem nyúlnak többet.
2015. jan. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
A TE neveden lévő számláról SENKI sem utalgathat ide-oda pénzt (az kiderült, hogy mire?), ez büntetőjogi kategória (lopás).
2015. jan. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ki utalgatta?

Ha nem tudod, tegyél feljelentést a rendőrségen ismeretlen tettes ellen, mert ez lopás.

Ők majd kinyomozzák IP cím alapján ki szórakozott vele illetve ezzel bizonyítani is tudod a mamád előtt, hogy neked nincs hozzá közöd. Ha lenne nyilván nem tennél feljelentést, mert könnyen kiderül ki volt.

Sajnos az már más kérdés, hogy be tudják-e hajtani az illetőn, de hátha zárolható még a számláján az összeg.

Netbankos jelszavad sürgősen változtasd meg és ne mond el senkinek.

2015. jan. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es, ha van meghatalmazása a számlához, akkor utalhat, attól függ, hogy nyitották.
2015. febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!