Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti kimennétek 3 hónapos...

Ti kimennétek 3 hónapos kisbabával (kisfiú) Kínába hosszabb távra?

Figyelt kérdés

A rokonok nagyon aggódnak, hogy túl veszélyes pl. gyerekrablások, élelmiszerek, higiénia stb....

A gyermek apja kínai, hozzá mennénk ki látogatóba 3 hónapra egyelőre, később pedig meglátjuk hol szeretnénk élni.



2015. jan. 28. 17:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2%

Kizárd dolog,hogy ilyen pici babát kivigyek és nem is várnám el,ha felcsinálnék egy ilyen messzi országból egy nőt,majd idehozza hozzám.

Igaza van a rokonoknak!

2015. jan. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Biztos h nem vinném. Jöjjön az apja.
2015. jan. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Ha megfelelőek a körülmények, akkor nyugodtan. A nagyobb városokban minden megvan, ami a nyugati országokban és ha nem mész veszélyes környékre, akkor nem lesz semmi bajod. Persze ha valahonnan Kína belső részéről, "vidékről" származik az apa, akkor már egy kicsit jobban meg kell gondolni, de nem azért, mert elrabolnak, hanem mert adott esetben egyszerűbbek lesznek a körülmények, mint amihez szokva vagy és a nyugati ízlésnek megfelelő kaja is ritkább.


Több ismerősöm (többnyire huszonéves lányok) tanult Kínában hosszabb ideig és senkinek nem lett baja, ne parázd túl. Illetve itt van egy blog: [link] magyar házaspár Shanghaiban élt évekig két kisgyerekkel és szinte csak jókat írtak róla.

2015. jan. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Fontos volt kihangsúlyozni, hogy kisfiú babáról van szó, elvégre Kínában kislány babának lenni nem egy szerencsés dolog...

https://www.youtube.com/watch?v=IdyDUMfEhTY

2015. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Én elmennék hozzá a gyerekkel. Éltem keleti nagyvárosban (Japán) most pedig Észak amerikai nagyvárosban élek, és nagyon hasonló a kettő. Mindenféle nemzetek megfordulnak. Nem lehet elmondani hogy amerikai van több, hiszen minden féle-fajta ember van itt is, és valószínűleg Kinában is. Annyi különbséggel hogy ott zsófoltabbak az utcák.

Szerintem kérdezz meg egy olyan embert, aki már volt Kínába, hosszabb ideig. Mert azt hogy mi mit olvasgatunk a neten, annak lehet fele se igaz.

Én abban vagyok biztos, hogy a baj mindenhol megtörténhet, országoktól függetlenül. A bizonytalan gyorséttermeket lehet kerülni. De vannak olasz francia, mindenféle ételek/éttermek ebben biztos vagyok.

Amit én tapasztaltam hogy Keleten és Amerikában is jobb a közbiztonság mint Magyarországon.

Tehát én nem félnék elmenni. Ott is élet van mint a föld bármelyik részén.

Nagyvárosba mennétek?

2015. jan. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%

Mert,Kínában nincsenek csecsemők a családod szerint? Valamit ott is esznek,és olyan baromi veszélyes nem lehet mivel szaporodnak mint a nyulak.

Az meg,hogy fiú a gyerek nem értem miért fontos

2015. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem mennék Kínába se gyerekkel, se egyedül.
2015. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A fiú csecsemő azért értékes mert ő a családfenntartó a későbbiekben. A párom is eltartja az idős édesanyját, ősi hagyomány gondoskodni az idős szülőkről, ez a fiú gyerek kötelessége, és akinek ugye nincs a családban az szerezz egyet :/ meg hát a maffia...egyik tartományból a másikba viszik a gyerekeket, mintha árvák lennének úgy adják őket jó pénzért...a médiában is hallani ilyen sztorikat, az ilyen cikkek miatt aggódnak [link]

"A gyerekrablás nagyon komoly problémát jelent Kínában, ahol a rendőrség gyakran folytat a mostanihoz hasonló akciót, hogy lecsapjon a gyerekekkel üzérkedőkre.


Az egy gyermeket engedélyező családpolitika, a fiúgyerekek hagyományos előnyben részesítése, a szegénység, a törvények nem ismerete, valamint a csecsemők és a gyerekek eladásából remélt törvénytelen haszon mind erősíti az illegális gyerekkereskedelmet.


Kínában tervezik, hogy olyan törvényeket vezetnek be, amelyek büntetik a gyerekeket vásárlókat és azokat a szülőket is, akik saját gyerekeiket bocsátják áruba."

2015. jan. 28. 20:40
 9/16 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Kína országos kampányba kezdett a gyerekrablás ellen:

A kínai Közbiztonsági Minisztérium kedden arra utasította a rendőri szerveket, hogy indítsanak országos keresést a bűncsoportok által elrabolt kiskorúak után.


A tárca közölte, hogy a kínai rendőrségnek lépnie kell az ügyben, és minden erejükkel arra kell törekedniük, hogy felszámolják ezt a jelenséget.

2015. jan. 28. 20:42
 10/16 A kérdező kommentje:

Amúgy köszönöm szépen az eddigi válaszokat !

Shanghai "mellett" lakik a párom, Jiang shan, már voltam nála, én úgy látom biztonságos hely, inkább a rokonok aggódnak a médiából lejött (előbbi cikkek) miatt.

2015. jan. 28. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!