Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti kimennétek 3 hónapos...

Ti kimennétek 3 hónapos kisbabával (kisfiú) Kínába hosszabb távra?

Figyelt kérdés

A rokonok nagyon aggódnak, hogy túl veszélyes pl. gyerekrablások, élelmiszerek, higiénia stb....

A gyermek apja kínai, hozzá mennénk ki látogatóba 3 hónapra egyelőre, később pedig meglátjuk hol szeretnénk élni.



2015. jan. 28. 17:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%

A médiában mindig azt olvashatod, ami éppen "szenzáció", ami miatt megnézik a híradót vagy rákattintanak a cikkre. Természetes, hogy nagyobb látogatottságot hoz egy gyerekkereskedelemről szóló hír, mint az, hogy egyébként több mint százmillió másik gyerekkel semmi nem történik, de ha megvan a magadhoz való eszed, akkor nagyon kicsi az esélye annak, hogy bármi is történjen veletek.


Abba viszont érdemes belegondolni, hogy mit jelent, ha hosszabb távon kint élnétek, a légszennyezés azért annyira nem kellemes dolog (még ha van is levegőszűrő a lakásban, meg aktívszenes maszkod az utcára), az ázsiai oktatási rendszer nem túlságosan gyerekbarát és az sem kizárt, hogy egy idő után megunod, hogy ennyire kilógsz a helyiek közül és esélyed sincs feltűnés nélkül emberek közé menni. De ez még a jövő zenéje, három hónap nagyon rövid idő, ezt simán bevállalhatod.

2015. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%

Én biztos nem, majd ha nagyobb lesz a kicsi. Az elrablástól nem félnék, mert gondolom félvér a baba, arra talán kisebb a kereslet - bocs, ha tévedek, csak a rokonok reakciójából arra tippelek, nem onnan vagytok, meg azért nem egy mindennapos dolog, rengeteg gyerek van, akit nem rabolnak el sose. :)

De egy ilyen picinek jobb a megszokott környezetében, a hosszú utazás sem a legoptimálisabb, meg ebben a korban még ott vannak a kötelező oltások, vizsgálatok is, amiket nem biztos, hogy ugyanúgy megkapna odakint, stb.

2015. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%

Figyelj akárhová mész, és rákeresel a neten a borzalmakra, mindenhol történnek, tömegével. Minden egyes országban a földön.

Te vagy a kisfiad édesanyja, és a te felelősséged lesz hogy vigyázol majd rá. Nem fogják kivenni a kezedből a gyereket és elrohanni vele az utcán.

Nem lehet hogy a család azért ellenzi az utazást, mert nincsenek kibékülve a kinai apával? Lehet hogy félnek attól hogy te is oda költözöl. ÉS így nem láthatják majd ahogy felnő a kicsi. ??

NEkem ez olyan buta kifogásnak tűnik, hogy azért ellenzik az utat mert gyakori jelenség a gyerekrablás. Ott minden gyakrabban fordul elő mivel húszszor annyi a népesség mint bárhol.. Európában is gyakori az emberkereskedelem, de hát könyörgöm, valahol élni kell.

Mindegy egyébként úgyis te döntesz, de ott is van milliónyi csecsemő, kisbaba, és gyermek.

Nekem az a véleményem hogy csak kifogásnak mondják, dehát ennél nagyobb hülyeséget nem is találhattak volna ki...

2015. jan. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
40%
A baba kinti orvosi ellátását hogyan tudjátok megoldani? Én inkább ezért nem mennék.
2015. jan. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat még egyszer :) voltam kórházban Kínában a terhességem idején pár napot, rendes ellátást kaptam nem volt gond, de mivel előfordul hogy hamisítják az oltásokat ezért az utolsó kettőt majd Kínában adják be neki úgy, hogy az oltóanyagot viszem magammal. Remélem nem lesz semmi gond, én optimista vagyok.
2015. jan. 29. 21:43
 16/16 anonim ***** válasza:
70%

Gyerekrablások miatti aggódás kissé túlzó... Mégsem dél-afrikai nyomortelepre mész egyedülálló fehér nőként. Na arra azt mondom, hogy necces.

Kelet-ázsiában az elmúlt évtizedekben több milliárd ember nőtt fel és akármennyire meglepő, az újszülöttek ugyanolyan jól elvannak, mint a 3, 6 és 12 hónaposak is. Azokra az ősanyákra ne hallgass, akik csak azért nem mennének oda, mert ázsia. Ha aggyal gondolkozol, akkor te is belátod, hogy ott ugyanolyan jó életkörülmények vannak. Sőt! Ha nem átlagfizetésed van, akkor igenis sokkal jobban élhetsz és nagyságrendekkel jobb ellátáshoz jutsz.

Én is kerültem távolkeleten kórházba, ahol kaptam külön kísérőembert és minden adott pillanatban egyszerre négyen nyalogatták a sebeimet. Most elmeséljem, hogy mi volt a magyar egészségügyben, amikor egy dupla bokatörés és bokaficam miatt mi mindenen kellett átmennem és milyen szintű ellátással? Hát inkább ne kérd...


Tehát ha nem nyomorogni fogtok, akkor sokkal több szolgáltatáshoz fértek hozzá és semmi probléma nem lesz. Az ottani kaja is tökéletesen megfelel egy kisgyereknek, hisz KAJA.

2015. febr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!