Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülőknek joguk van...

A nagyszülőknek joguk van tudni az unokáról?

Figyelt kérdés
Megforditva, jogosan szeretném megmondani apuka szüleinek, hogy kisbabám lesz, ha apuka amúgy nem szeretné, nem ismeri el, és egyáltalán elhagy a baba miatt?
2015. febr. 3. 18:16
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
32%

Nem szólnék róla. Gyereked apja nem szeretné, nem vállalja, elhagy miatta. Ne várj csodákat, nem fognak melletted állni.

Ha szólsz, olyan, mint az érzelmi zsarolás.

Vállaltad a gyereket, legyen tartásod.

Nem kell a nagyszülők szeretett "alamizsnája."

2015. febr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk "apuka" szintén tagadja a fiát, nem kerestem meg a nagyszülőket. Alapvetően azt gondolom "járna" a gyereknek, de fölösleges balhéra nincs szükségem
2015. febr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Engem a nagyszülők ismernek, kedvelnek még az unoka is szóba került, hogy szeretnének.

Nem zsarolni akarok senkit, egyszerűen én úgy gondolom, a nagyszülőknek jogl van eldünteni, hogy akarnak-e az unokával dfoglalkozni vagy sem

2015. febr. 3. 18:26
 4/38 anonim ***** válasza:
37%

Akkor is az "apa" szülei

Ha ismernek, tudni fognak róla, hogy kerekedsz,nem?

2015. febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Nem találkozunk minden nap, csak a fiúkkal voltam náluk párszor. És nem tudom, hogy ő mit fog vagy éppen nem fog mondani nekik, miért lett vége
2015. febr. 3. 19:02
 6/38 anonim ***** válasza:
89%

Igen, joguk van tudni. Az hogy apuka nem ismeri el meg elhagy persze ocsmány ügy, de ettől még az ő gyereke. Ha tagadja a bíróság elrendeli a DNS tesztet és kész, ha az övé kénytelen lesz elismerni és fizetni utána.

Nem tudom ezek ellenére milyen a kapcsolatod a nagyszülőkkel, de szerintem joguk van dönteni, hogy megismerik -e az unokájukat.

2015. febr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Elvileg kedvelnek, mint mondtam, az unoka is szóba került. Persze biztosan ezt nem tudhatom, csak ha beszélek vwlük. Nincs semmilyen elvárásom sem apuci felé, sem feléjük. Nem kell a pénze, ha ennyi ideig hülyének nézett és becsapott, inkább ne is lássam...

A nagyszülők pedig döntsék el, ha törődni szeretnének vele, akkor ott a lehetőség. Ha nem akkor nem, erőltetni semmit nem fogok

2015. febr. 3. 19:07
 8/38 anonim ***** válasza:
39%
de az unoka nem a nagyszülőkkel kerül szóba...a gyerek két emberé..két ember döntése, hogy megszületik e.
2015. febr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben az Anya dontese, ha az apjanak nem kell. Szerintem ha szeretnek a szulei, nyugodtan mond el, meg az is elofordulhat hogy az apja is megvaltozik, ha meglatja. Na en akkor zavarnam el a melegebb eghajlatra...de volt mar ilyen a tortenelemben. Amugy mibol neveled fel egyedul a picit? Bator vagy es nagyon normalis vagy ahhoz kepest, hogy nem all melletted a gyerek apja.
2015. febr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Az apuka elhagyhat, de attól még a gyerek az övé lesz, és a szüleinek pedig az unokája lesz. Ha nem akar, akkoris kell gyerektartást fizetnie, ha DNS szerint övé a gyerek, és a nagyszülőknek törvény szerint joguk van a kapcsolattartásra. Ha az anya megtartja a gyereket, akkor bizony ez mind együtt jár vele.

Amikor az a kérdés, hogy eltitkolhatom-e az apa elől, hogy gyereke lesz, akkor mindenki azt mondja, hogy joga van tudni a gyerekről. A nagyszülőknek ugyanúgy joguk van tudniuk az unokáról. Itt nem alamizsnáról va szó, főleg nem, ha ők amúgy is szeretnének unokát.


Én megmondanám az apukának, hogy vagy ő mondja el úgy, ahogy szeretné, vagy én mondom el, de az az én verzióm lesz, és benne lesz az is, hogy a kedves férfi el akarta ezt titkolni a szülei elől.

2015. febr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!